Kredi kartı ücretleri

Alışverişlerinizde ve ödemelerinizde nakit yerine, bir ödeme yöntemi olarak kullandığınız kredi kartları, sağladığı avantajlar ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Kredi kartı kullanımı bir yandan ihtiyaçlarınızı karşılarken, diğer yandan da size pek çok avantaj sunuyor. Vade farkı, nakit avans gibi ödeme kolaylığı ya da anlık ödemelerinizde sizi rahatlatması gibi fırsatlar sunması nedeniyle bankalar kredi kartlarından belirli ek ücretler tahsil ederler. Kredi kartlarının aşağıda listelediğimiz avantajlarının yanı sıra bu ücretler konusunda da bilgi sahibi olmanız, kredi kartı tercihinizde size yardımcı olacaktır. Kredi kartlarının başlıca avantajları şöyle;

  • Alışverişlerde nakit kullanımı yerine kart ile ödeme kolaylığı
  • Kullandığınız kredi kartına ve alışveriş yaptığınız mağazanın özelliklerine göre anında taksitlendime imkanı
  • Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere nakit avans kullanma
  • Güvenli bir şekilde internet alışverişi yapma
  • Fatura ve vergi ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilme

Yıllık kredi kartı ücretleri

Kredi kartınız için bankalar tarafından yıllık olarak tahsil edilen ücretler, bankaların müşterilerine sağladığı operasyonel ve finansal hizmetlerin müşteriye yansıtılmasıdır. Kredi kartı ücreti bir defaya mahsus olmayıp hizmetin kullanımı süresince her yıl kart kullanıcısından tahsil edilir. Kredi kartı ücretinin yansıtılmasının şartı ise aktif bir şekilde kullanılıyor olmasıdır.

Kredi kartı ücretleri hakkında yapılan bilgilendirmeler başvuru sırasında müşteriler için hazırlanan ve kredi kartının kullanım koşulları hakkında bilgi almanızı sağlayan sözleşmelerde yer alır. Yıllık kredi kartı ücretiniz, kredi kartınızı 1 yıl süre ile kullanmanız sonucunda, yıllık olarak ekstreye yansıtılır.

Yasal düzenlemeler sonucunda bankalara aidatlı kredi kartlarının yanında, yıllık kredi kartı aidatı olmayan bir kredi kartı sunma zorunluluğu getirildi, ancak bu kartlardan kredi kartı ücreti alınmadığı için kampanya ve taksit gibi avantajları olmayabiliyor. Bu sebeple, kart ücreti olmayan kredi kartları içerisinden tercihinizi yaparken, sağlanan avantajları incelemeniz ve bu bilgileri göz önüne alarak tercih yapmanızda fayda var.

Enpara.com Kredi Kartı ile şubesiz, dijital bankacılığın getirdiği maliyet avantajlarını kredi kartından aidat almayarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Kredi kartı sözleşmemizde de belirttiğimiz gibi, müşterilerimizden ömür boyu kredi kartı ücreti almıyoruz. Enpara.com Kredi Kartı’na sahip olmak için başvurunuzu internet sitemizden hemen gerçekleştirebilirsiniz.