Duyurular

Önemli bilgilendirme30 Haziran 2020

Değerli müşterimiz, 


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yayınladığı ve yürürlüğe giriş tarihi 1 Temmuz 2020 olan “Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde bazı hizmetlerimizde değişiklikler yaptık. Enpara.com’u kullanırken herhangi bir problem yaşamamanız için aşağıda yer alan bilgilendirmeleri dikkatlice okumanızı rica ediyoruz. Söz konusu değişiklikler cep şubemizin son versiyonunun yayınlanması ile birlikte geçerli olacaktır.

  • Müşterilerimizin büyük çoğunluğunun yurt dışı e-posta servis sağlayıcılarını kullanıyor olması ve bu sebeple müşterilerimize ait hassas verilerin yurt dışına çıkıyor olmasından dolayı finansal bilgi içeren e-posta gönderimlerimizi azaltmaya karar verdik. Bu doğrultuda, bilgilendirme paketlerimiz kapsamında e-posta yoluyla yaptığımız tüm bilgilendirmeleri iptal ettiğimizi ve bundan sonra sadece mobil bildirim yoluyla bilgilendirme hizmeti vereceğimizi bilmenizi isteriz. Müşterilerimizin neredeyse tamamı cep şubemizi kullandığı ve neredeyse tamamı Enpara.com Cep Şubesi’nden gelen bildirimlere izin verdiği için bizi bu konuda anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Eğer Enpara.com’dan mobil bildirim almak istemezseniz telefonunuzun ayarlar menüsünden bu izni kaldırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

  • “Temel”, “Orta” ve “Gelişmiş” olarak üç farklı paketten oluşan bilgilendirme hizmetimizi “Gelişmiş” paket içeriği ile ve sadece mobil bildirim yöntemiyle tüm müşterilerimiz için standart hale getirdik. Zaten müşterilerimiz hesapları açıldığında otomatik olarak “Gelişmiş” pakete dahil edildiği ve şu anda da müşterilerimizin tamamına yakını “Gelişmiş” paketi kullandığı için bizi bu konuda da anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

  • Kredi kartı ekstresi, Ekpara ekstresi, Aylık hesap özeti ve benzeri, finansal bilgilerinizi içeren ve size her ay düzenli olarak e-posta yoluyla gönderdiğimiz dokümanları, kullandığınız ürünlerle ilgili bilgi verme yükümlülüğümüz kapsamında siz istediğiniz sürece e-posta ile göndermeye devam edeceğiz. Ancak, yurt dışı e-posta servis sağlayıcılarını kullanmanız durumunda bu dokümanlarda yer alan hassas verilerinizin yurt dışına çıktığını bilmenizi ister, bu dokümanları e-posta olarak almak yerine cep şubemize yeni eklediğimiz “Belgelerim” menüsünden takip etmenizi tavsiye ederiz. Finansal bilgi içeren e-posta gönderimlerimizi durdurmamızı isterseniz cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımını kullanabilirsiniz.

    “Belgelerim” menüsüne yeni bir doküman yüklediğimizde size bununla ilgili de bilgi veriyor olacağız. Dilerseniz, “Belgelerim” adımından ilgili dokümanı açtıktan sonra cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak dokümanı farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

  • Hesap hareketlerinize ait dekontları kendinize veya bir başkasına e-posta yoluyla göndermek isterseniz Enpara.com’a “e-posta ile finansal bilgi paylaşımı” izni vermiş olmanız gerekir. Bu izni yönetmek için cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımını kullanabilirsiniz. Bu izinden bağımsız olarak, dekontunuzu her zaman cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

  • Enpara.com’da yeni bir ürün (mevduat hesapları, ihtiyaç kredisi, kredi kartı vb.) kullandığınızda tarafınıza otomatik olarak e-posta yoluyla gönderilen ürün sözleşmesi, ödeme planı vb. dokümanlara cep şubemizin “Belgelerim” adımından da her zaman ulaşabilirsiniz. Hassas veri içeren sözleşme, ödeme planı vb. dokümanların e-posta ile size gönderilmesini durdurmak isterseniz cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımından “e-posta ile finansal bilgi paylaşımı” iznini kaldırabilirsiniz. “Belgelerim” adımından ilgili dokümanları açtıktan sonra cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak dokümanı farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

Yeni düzenlemelerle ilgili herhangi bir problem yaşamanız veya soru sormak istemeniz durumunda bize her zaman cep şubemizin ilk ekranında yer alan Çözüm Merkezi butonunu kullanarak ulaşabileceğinizi hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.


Enpara.com Ekibi

Engelsiz bankacılık01 Ocak 2018

Enpara.com olarak bankacılık hizmetlerine erişimin önündeki engelleri kaldırmak ve engelli müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Bu kapsamda en az %40 engellilik durumunu gösteren belgelerini Enpara.com’a ileten müşterilerimiz;

  • Çözüm Merkezi’mizi aradıklarında sesli yanıt sistemimizi kolayca kullanıp müşteri danışmanlarımıza hızlı bir şekilde ulaşırlar,
  • Para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulama işlemlerini diğer banka ATM’lerinden ücretsiz olarak gerçekleştirirler,
  • Para çekme, para yatırma, kredi/kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri QNB Finansbank şubeleri üzerinden gerçekleştirmek istemeleri durumunda sıramatikten öncelikli sıra numarası alırlar.

70 yaş ve üzeri tüm müşterilerimiz yukarıda belirttiğimiz tüm hak ve hizmetlerden herhangi bir bildirim yapmalarına gerek kalmadan faydalanırlar.


Görme engelli müşterilerimiz web/mobil sitelerimizi, internet ve cep şubemizi ekran okuyucu programları ile uyumlu bir şekilde kullanabilirler. Diğer taraftan, görme engelli müşterilerimizin dijital kanallarımızda yaşadığı deneyimi daha iyi bir noktaya taşıyabileceğimizin farkındayız ve bu konudaki çalışmalarımıza devam ediyoruz.


QNB Finansbank ATM’leri ve QNB Finansbank genelinde bankacılıkta engelleri kaldırmak için yapılan diğer çalışmalarla ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.


Enpara.com’un sunduğu ürün ve hizmetlere erişiminizde herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yaşadığınız problemi 0850 222 3663 numaralı Çözüm Merkezi’mizi arayarak ya da cozum@enpara.com adresine e-posta göndererek bize iletebilirsiniz. Karşılaştığınız problemi ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz.


Enpara.com Ekibi