Duyurular

Enpara Bank A.Ş. hakkında bilgilendirme07 Ağustos 2023

Değerli müşterilerimiz,


Sizlerle önemli bir haberi paylaşmak istiyoruz. 25 Kasım 2022’de Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamamızdan da hatırlayacağınız üzere QNB Finansbank Yönetim Kurulu tarafından üst yönetimimize, Enpara.com’un faaliyetlerine QNB Finansbank’tan bağımsız ve ayrı bir tüzel kişilik altında devam etmesinin değerlendirilmesi için yetki verilmişti. QNB Grup ve QNB Finansbank olarak yaptığımız detaylı değerlendirmeler neticesinde grubumuza ve hissedarlarımıza daha fazla değer yaratabilmek amacıyla Enpara.com’un QNB Finansbank’tan ayrılarak yoluna QNB Grup’un Türkiye’deki 2. mevduat bankası olarak devam etmesine karar verdik.


Öncelikle bu kararın QNB Grup’a, QNB Finansbank’a, Enpara.com’a ve tüm müşterilerimize hayırlı olmasını dileriz. 2012 yılında hayata geçirdiğimiz Enpara.com ile ilk günden itibaren dijital bankacılık alanında sektörün öncü markası olduk, yarattığımız yüksek müşteri memnuniyeti ile milyonlarca müşteriye ve önemli bir büyüklüğe ulaştık. Enpara.com olarak faaliyetlerimize mevcut değerlerimiz, prensiplerimiz ve bugüne kadar ortaya koyduğumuz bankacılık anlayışı ile devam etmek her zaman en temel önceliğimiz olacaktır.


Aldığımız bu kararı hayata geçirebilmek için öncelikle QNB Grup olarak “Enpara Bank A.Ş.” adında yeni bir banka kurmamız gerekiyordu, bu doğrultuda BDDK’ya yaptığımız başvuru 05/08/2023 tarihinde olumlu olarak sonuçlandı ve Enpara Bank için kuruluş izni verildi. Bu sadece ilk adımdı, faaliyetlerimize Enpara Bank altında devam edebilmek için önümüzde tamamlamamız gereken bir çok yasal ve teknik adım var. Tüm sürecin yaklaşık 1 yıl süreceğini öngörüyoruz ve süreç içerisinde gelişme oldukça sizleri bilgilendireceğimizi bilmenizi isteriz. Aşağıda bu haberle birlikte aklınıza gelmesi muhtemel bazı soruları da cevapladık, bunların dışında aklınıza farklı sorular gelirse Çözüm Merkezi’miz üzerinden bize iletebilirsiniz.


 • Enpara Bank’ın ana hissedarı yine QNB Grup olacak, bugüne kadar olduğu gibi faaliyetlerimize yine arkamıza QNB Grup’un gücünü alarak devam edeceğiz.
 • Bankacılık anlayışımızda ve sizlere sunduğumuz faydalarda en ufak değişiklik olmayacak.
 • Faaliyetlerimize yine şubesiz ve %100 dijital olarak devam edeceğiz.
 • Enpara Bank kadrolarının neredeyse tamamı bugün Enpara.com ve QNB Finansbank’ta çalışan, konusunda yetkin ve tecrübeli kişilerden oluşacak.
 • Enpara Bank Genel Müdürlük binası QNB Finansbank Kristal Kule’nin hemen arkasındaki Batı Kule binası olacak.
 • Marka adımızda herhangi bir değişiklik olmayacak, yolumuza yine Enpara.com olarak devam edeceğiz.
 • QNB Finansbank ile yapacağımız iş birliği çerçevesinde yine QNB Finansbank şubelerini ve ATM’lerini ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceksiniz.
 • Mevcut hesaplarınızın IBAN numaraları banka kodumuz değişeceği için mecburen değişecek, ancak bu konuyla ilgili problem yaşamamanız için elimizden gelen tüm aksiyonları alacağız.
 • Aynı anda hem Enpara.com Kredi Kartı hem de QNB Finansbank’ın diğer kredi kartlarını kullanan müşterilerimizin kredi kartı limitlerini müşterilerimizin tercihleri doğrultusunda iki banka arasında paylaştıracağız.
 • %100 müşteri memnuniyeti odağıyla yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,


Enpara.com Ekibi

Önemli bilgilendirme30 Haziran 2020

Değerli müşterimiz, 


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yayınladığı ve yürürlüğe giriş tarihi 1 Temmuz 2020 olan “Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde bazı hizmetlerimizde değişiklikler yaptık. Enpara.com’u kullanırken herhangi bir problem yaşamamanız için aşağıda yer alan bilgilendirmeleri dikkatlice okumanızı rica ediyoruz. Söz konusu değişiklikler cep şubemizin son versiyonunun yayınlanması ile birlikte geçerli olacaktır.

 • Müşterilerimizin büyük çoğunluğunun yurt dışı e-posta servis sağlayıcılarını kullanıyor olması ve bu sebeple müşterilerimize ait hassas verilerin yurt dışına çıkıyor olmasından dolayı finansal bilgi içeren e-posta gönderimlerimizi azaltmaya karar verdik. Bu doğrultuda, bilgilendirme paketlerimiz kapsamında e-posta yoluyla yaptığımız tüm bilgilendirmeleri iptal ettiğimizi ve bundan sonra sadece mobil bildirim yoluyla bilgilendirme hizmeti vereceğimizi bilmenizi isteriz. Müşterilerimizin neredeyse tamamı cep şubemizi kullandığı ve neredeyse tamamı Enpara.com Cep Şubesi’nden gelen bildirimlere izin verdiği için bizi bu konuda anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Eğer Enpara.com’dan mobil bildirim almak istemezseniz telefonunuzun ayarlar menüsünden bu izni kaldırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

 • “Temel”, “Orta” ve “Gelişmiş” olarak üç farklı paketten oluşan bilgilendirme hizmetimizi “Gelişmiş” paket içeriği ile ve sadece mobil bildirim yöntemiyle tüm müşterilerimiz için standart hale getirdik. Zaten müşterilerimiz hesapları açıldığında otomatik olarak “Gelişmiş” pakete dahil edildiği ve şu anda da müşterilerimizin tamamına yakını “Gelişmiş” paketi kullandığı için bizi bu konuda da anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

 • Kredi kartı ekstresi, Ekpara ekstresi, Aylık hesap özeti ve benzeri, finansal bilgilerinizi içeren ve size her ay düzenli olarak e-posta yoluyla gönderdiğimiz dokümanları, kullandığınız ürünlerle ilgili bilgi verme yükümlülüğümüz kapsamında siz istediğiniz sürece e-posta ile göndermeye devam edeceğiz. Ancak, yurt dışı e-posta servis sağlayıcılarını kullanmanız durumunda bu dokümanlarda yer alan hassas verilerinizin yurt dışına çıktığını bilmenizi ister, bu dokümanları e-posta olarak almak yerine cep şubemize yeni eklediğimiz “Belgelerim” menüsünden takip etmenizi tavsiye ederiz. Finansal bilgi içeren e-posta gönderimlerimizi durdurmamızı isterseniz cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımını kullanabilirsiniz.

  “Belgelerim” menüsüne yeni bir doküman yüklediğimizde size bununla ilgili de bilgi veriyor olacağız. Dilerseniz, “Belgelerim” adımından ilgili dokümanı açtıktan sonra cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak dokümanı farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

 • Hesap hareketlerinize ait dekontları kendinize veya bir başkasına e-posta yoluyla göndermek isterseniz Enpara.com’a “e-posta ile finansal bilgi paylaşımı” izni vermiş olmanız gerekir. Bu izni yönetmek için cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımını kullanabilirsiniz. Bu izinden bağımsız olarak, dekontunuzu her zaman cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

 • Enpara.com’da yeni bir ürün (mevduat hesapları, ihtiyaç kredisi, kredi kartı vb.) kullandığınızda tarafınıza otomatik olarak e-posta yoluyla gönderilen ürün sözleşmesi, ödeme planı vb. dokümanlara cep şubemizin “Belgelerim” adımından da her zaman ulaşabilirsiniz. Hassas veri içeren sözleşme, ödeme planı vb. dokümanların e-posta ile size gönderilmesini durdurmak isterseniz cep şubemizin “Ayarlar > Finansal bilgi paylaşımı” adımından “e-posta ile finansal bilgi paylaşımı” iznini kaldırabilirsiniz. “Belgelerim” adımından ilgili dokümanları açtıktan sonra cep telefonunuzun kendi paylaşma özelliğini kullanarak dokümanı farklı şekillerde kendinizle veya bir başkasıyla paylaşabilirsiniz.

Yeni düzenlemelerle ilgili herhangi bir problem yaşamanız veya soru sormak istemeniz durumunda bize her zaman cep şubemizin ilk ekranında yer alan Çözüm Merkezi butonunu kullanarak ulaşabileceğinizi hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.


Enpara.com Ekibi

Engelsiz bankacılık01 Ocak 2018

Enpara.com olarak bankacılık hizmetlerine erişimin önündeki engelleri kaldırmak ve engelli müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Bu kapsamda en az %40 engellilik durumunu gösteren belgelerini Enpara.com’a ileten müşterilerimiz;

 • Çözüm Merkezi’mizi aradıklarında sesli yanıt sistemimizi kolayca kullanıp müşteri danışmanlarımıza hızlı bir şekilde ulaşırlar,
 • Para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulama işlemlerini diğer banka ATM’lerinden ücretsiz olarak gerçekleştirirler,
 • Para çekme, para yatırma, kredi/kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri QNB Finansbank şubeleri üzerinden gerçekleştirmek istemeleri durumunda sıramatikten öncelikli sıra numarası alırlar.

70 yaş ve üzeri tüm müşterilerimiz yukarıda belirttiğimiz tüm hak ve hizmetlerden herhangi bir bildirim yapmalarına gerek kalmadan faydalanırlar.


Görme engelli müşterilerimiz web/mobil sitelerimizi, internet ve cep şubemizi ekran okuyucu programları ile uyumlu bir şekilde kullanabilirler. Diğer taraftan, görme engelli müşterilerimizin dijital kanallarımızda yaşadığı deneyimi daha iyi bir noktaya taşıyabileceğimizin farkındayız ve bu konudaki çalışmalarımıza devam ediyoruz.


QNB Finansbank ATM’leri ve QNB Finansbank genelinde bankacılıkta engelleri kaldırmak için yapılan diğer çalışmalarla ilgili buradan bilgi alabilirsiniz.


Enpara.com’un sunduğu ürün ve hizmetlere erişiminizde herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yaşadığınız problemi 0850 222 3663 numaralı Çözüm Merkezi’mizi arayarak ya da cozum@enpara.com adresine e-posta göndererek bize iletebilirsiniz. Karşılaştığınız problemi ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz.


Enpara.com Ekibi