İçeriğe Git Alt Bölüme Git
Mutlu müşterilerimizle büyüyoruz
Bizi tavsiye ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.
Mutlu müşterilerimizle büyüyoruz
Üzgünüz, sizi tanıyamadık. Lütfen bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz. Eğer müşterimiz olmak istiyorsanız lütfen başvuru yapınız.
Üzgünüz, sizi tanıyamadık
Lütfen bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.
Mutlu müşterilerimizle büyüyoruz

Enpara.com ile tanışırsa çok memnun kalacağını düşündüğünüz kişilerin veya firmaların iletişim bilgilerini iletin! Onları arayalım, Enpara.com'u anlatalım, memnuniyetiniz referansımız olsun.

Lütfen T.C. Kimlik numaranızı giriniz.
T.C. Kimlik numaranızı 11 karakter olacak şekilde giriniz.
Hatalı bir T.C. Kimlik numarası girdiniz. Lütfen kontrol ediniz.
Lütfen seçim yapınız.
Lütfen bizi önermek istediğiniz kişinin Ad/Soyad bilgilerinin doğruluğunu kontrol ediniz.
Lütfen bizi önermek istediğiniz kişinin Ad/Soyad bilgilerinin doğruluğunu kontrol ediniz.
Lütfen bizi önermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını giriniz.
Cep telefonunuzu hatalı girdiniz, lütfen tekrar kontrol ediniz.
Lütfen bizi önermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını giriniz.

Transferler

EFT/havale

Enpara.com'da TL cinsinden yapılan tüm para transferleri ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Bunu bankacılık sözleşmemizin 7. maddesinde de açıkça belirttik.

EFT/havale işlemlerinizi internet veya cep şubemizden kolayca gerçekleştirebilir, dilerseniz tek seferlik veya düzenli transfer talimatı oluşturabilirsiniz.

EFT/havale işlemleriniz için En Hızlı kaydı oluşturarak işlemlerinizi dilediğiniz zaman internet veya cep şubemizden çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonuna transfer

Cep şubemizden dilediğiniz kişilerin cep telefonu numaralarına QNB Finansbank ATM’lerinden çekilmek üzere 7/24 para gönderebilirsiniz.

Cep telefonu numarasına para transferi işlemleri ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Bunu bankacılık sözleşmemizin 7. maddesinde de açıkça belirttik.

Cep telefonu numarasına nasıl para gönderebilirim?

Cep şubemizdeki “Transferler” menüsünde gönderen olarak Vadesiz TL hesabınızı, alıcı olarak “Başka bir alıcı > Cep telefonu” adımını seçtikten sonra alıcının cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli. Dilerseniz bu işlemi ileride daha hızlı gerçekleştirebilmek için “En Hızlı” işlemlerinize de ekleyebilirsiniz.

Cep telefonu numarasına para transferi işlemlerinizi sadece TL cinsinden ve yurt içi operatörlere ait numaralara yapabilirsiniz.

Cep telefonuma para transferi yaptığım kişi parayı nasıl çekecek?

Cep telefonu numarasına para transferi yaptığınızda alıcıya Enpara.com tarafından bir bilgilendirme SMS’i gönderilir. Alıcı SMS’i aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir QNB Finansbank ATM’sine giderek gönderdiğiniz parayı çekebilir. Bunun için ATM’de “Giriş > Para çekme > Cebe gelen parayı çekme” menüsüne girip T.C Kimlik numarasını, kendisine gönderilen SMS’te yer alan 6 haneli referans kodunu ve gönderilen tutarı girmesi yeterlidir.

Alıcı para çekme işlemi sırasında herhangi bir ücret ödemez, gönderdiğiniz tutarı kesintisiz bir şekilde çeker.

Alıcı kendisine gönderilen tutarın tamamını tek seferde çekmek zorundadır, gönderilen tutarı parçalı olarak çekemez.

Nelere dikkat etmeliyim?

Cep telefonu numaralarına yapılacak para transferi işlemleri;

  • günlük 2 adet ve toplam 1.000 TL,
  • haftalık 4 adet ve toplam 2.000 TL,
  • aylık 6 adet ve toplam 3.000 TL ile sınırlıdır.

Cep telefonu numarasına gönderdiğiniz tutar alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse işleminiz otomatik olarak iptal edilir ve gönderdiğiniz tutar gün sonunda Vadesiz TL hesabınıza kesintisiz bir şekilde iade edilir.

Bir cep telefonu numarası bir günde en fazla 2 adet ve toplam 1.000 TL, bir haftada en fazla 4 adet ve toplam 2.000 TL, bir ayda ise en fazla 6 adet ve toplam 3.000 TL para transferi alabilir.

Yabancı para transferi (SWIFT)

İnternet veya cep şubemizden USD veya Euro cinsinden para transferi işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com ve QNB Finansbank içindeki banka hesaplarına yapılan yabancı para transferleri ücretsizdir.

Enpara.com veya QNB Finansbank dışına yapılan USD ve Euro cinsinden yabancı para transferleri (SWIFT) ise ücretlidir, işlem ücreti işleminiz sırasında bilgi ve onayınıza sunulur.

SWIFT işlemlerinde işleme aracılık eden muhabir bankalar ve/veya alıcı bankalar da ayrıca işlem ücreti yansıtabilir. İşlem tutarına göre değişebilen ve 100 USD/Euro'yu bulabilen masraflar transfer tutarından tahsil edilir. Dolayısıyla SWIFT işlemlerinde alıcının eline geçen tutar yolladığınız tutardan daha düşük olabilir.

SWIFT işlemlerinde gönderilen tutarın alıcının hesabına geçmesi işlemin yapıldığı zaman dilimine göre farklılık gösterir. USD için saat 15:30, Euro için ise saat 14:00'a kadar yapılan işlemler aynı gün içinde, bu saatlerin sonrasında yapılan işlemler ise ertesi iş gününde alıcının hesabına geçer.

Enpara.com SWIFT kodu: FNNBTRISXXX

 


ÜCRETLERİMİZİ İNCELEYİN

İŞLEM KISITLARI

ÖDEME HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACIM VAR