Yıllık kredi kartı aidatı

Online başvuru yapabileceğiniz masrafsız ve aidatsız kredi kartı - Enpara.com Kredi Kartı.

Kredi kartları, pek çok kişi için nakit para taşımaktan çok daha kolay ve güvenli bir yol olarak düşünüldüğü için gerek mağaza alışverişlerinde gerekse internet üzerinden yapılan harcamalarda son derece yaygın olarak kullanılıyor. Öte yandan kredi kartı kullanımından kaynaklı bazı çekinceler oluşabiliyor. Yıllık kredi kartı aidatı bu konuların başında geliyor.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-ONLINE-KREDI-KARTI-BASVURUSU-300x250

Yıllık kredi kartı aidatı nedir?


Kredi kartı kullanımında yıllık aidatlar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın çıkarmış olduğu yönetmelik çerçevesinde ve sınırlar dahilinde her bankanın kendi inisiyatifi doğrultusunda belirlenir. Bu ücret bankalar tarafından gerçekleştirilen operasyonel, personel ve şube gideri gibi maliyetlerini yönetmek için yansıtılır. Bazı bankaların farklı özelliklere sahip kredi kartları bulunabilir. Bu nedenle bankaya ve kredi kartına göre, talep edilen ücret de değişiklik gösterebilir.


Yıllık kredi kartı aidatının kuralları nelerdir?


Kredi kartı ile yapılan finansal işlemler karşılığında alınabilecek yıllık kredi kartı aidatı, banka müşterisinin kredi kartını ilk kullandığı günden 1 yıl sonra kredi kartı ekstresine yansıtılır. Kredi kartı sözleşmesini imzalamasına rağmen kartını kullanmayan bir müşteriden yıllık kredi kartı ücreti talep edilemez.


Sanal kart ve banka kartı (debit kart) kullanıcıları ilgili yasal düzenlemeler dahilinde kart aidatı ödemezler.


Asıl ve ek kredi kartlarında geçerli olan kural ise, ek kredi kartından alınan yıllık aidatın asıl kredi kartına ait yıllık aidat tutarının %50’sini aşmamasıdır. Örneğin; 50 TL kart aidatı hesaplanan asıl kredi kartına ait ek kartın yıllık kart aidatı en yüksek 25 TL olabilir.


Enpara.com’da kredi kartı aidatı yok!


Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankacılık uygulaması Enpara.com olarak şubesiz olmanın avantajını müşterilerimizle paylaşıyoruz. Sözleşmemizde de açıkça belirttiğimiz gibi müşterilerimizden ömür boyu kredi kartı aidatı almıyoruz. Enpara.com Aidatsız Kredi Kartı’na sahip olmak ve Enpara.com avantajlarından faizsiz ve ücretsiz olarak yararlanmak için internet sitemizden hemen başvurabilirsiniz.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-ONLINE-KREDI-KARTI-BASVURUSU-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.