İhtiyaç kredisi

Dosya masrafsız, düşük faizli ve kullanması çok kolay ihtiyaç kredisi!

Hemen başvur
Dosya masrafsız ve düşük faizli Enpara.com İhtiyaç Kredisi hesaplamasını yapın hemen başvurun.

Avantajlı ihtiyaç kredisi burada!

Kredi tutarı
1.000 TL 350.000 TL
Taksit sayısı
3 ay 36 ay
Aylık faiz oranı - %
Aylık taksit tutarı - TL
Toplam geri ödeme tutarı - TL
Masraflar 0 TL
DİĞER BİLGİLER

Kredi Taksit Sayısı Hakkında Bilgilendirme

Kredi tutarı
Taksit sayısı
Taksit tutarı
Hesabınıza yatacak net tutar
0 TL
Toplam geri ödeme tutarı
Aylık faiz oranı
Masraflar
0 TL
Sigorta prim tutarı
Yıllık maliyet oranı
Tüm detayları gör
Detaylı bilgi
 • İhtiyaç kredisi belirli bir vade boyunca aylık eşit taksitler halinde geri ödenen bir bireysel kredidir.
 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ni en az 1.000 TL, en fazla 350.000 TL olarak, 3 aydan 36 aya kadar vadelerle kullanabilirsiniz.
 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi’nde hiçbir masraf, ücret veya komisyon yoktur. Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ne uygulanan avantajlı faiz oranlarına ve toplam maliyet oranlarına hesaplama aracını kullanarak ulaşabilirsiniz. Farklı kredi tekliflerini karşılaştırırken toplam maliyet oranlarını dikkate almanızı öneririz. Sizin için en avantajlı olan kredi toplam maliyet oranı en düşük olan kredidir.
 • Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi alabilmeniz için kredi başvurusunda bulunmanız ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi gerekir. Mevcut Enpara.com müşterileri Enpara.com İnternet veya Cep Şubesi’nden, henüz Enpara.com müşterisi olmayanlar ise yukarıda bulunan hesaplama aracını kullanarak başvurabilirler. Başvuru sırasında sizden herhangi bir belge, kefil ya da teminat istenmez.
 • İhtiyaç kredisi başvuruları QNB Finansbank kredi politikaları çerçevesinde değerlendirilir. Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin ve kredi kartlarının ödemelerini geciktirmeden, düzenli olarak yapmış/yapıyor olmanız ve şu anda düzenli bir gelirinizin olması veya son dönemlerde Enpara.com’da bir birikiminizin olması başvurunuzun olumlu değerlendirilmesini sağlayacak en önemli etkenlerdir.
 • Kredi başvuruları ortalamada birkaç dakika içerisinde, en geç 8 iş saati içerisinde, değerlendirilerek sonuçlandırılır. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz değerlendirme sonucunun olumlu olması durumunda internet veya cep şubemizden kredi ödeme planınızı ve sözleşmesini onaylayarak kredinizi anında kullanabilirsiniz. Eğer Enpara.com müşterisi değilseniz, öncelikle sizi kısa bir süre içinde adresinizde ziyaret ederek Enpara.com müşterisi yaparız.
 • İhtiyaç kredisi taksitlerinin ödeme planında belirtilen şekilde, her ay zamanında ve eksiksiz olarak ödenmesi gerekir. Kredi taksitlerinizi Enpara.com İnternet Şubesi, Cep Şubesi, Çözüm Merkezi ve QNB Finansbank ATM’lerinden ödeyebilirsiniz. Ayrıca, taksit ödeme günlerinde Enpara.com Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye bulunması durumunda taksitleriniz, hiçbir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan, hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.
 • Kredinizi dilediğiniz zaman vadesinden önce kapatabilir, taksitlerini erken ödeyebilir veya toplu bir ara ödeme yapabilirsiniz. Bu durumlarda oluşacak faiz indirimlerinden yararlanırsınız.
Kullanım koşulları
 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi herhangi bir ücret, masraf ya da komisyon içermeyen, belirli bir vade boyunca aylık eşit taksitler halinde geri ödenen bir bireysel kredidir.
 • Size sunulan ihtiyaç kredisi tutarı, ödeme planı ve bu sözleşme ile birlikte onayınıza sunulur ve onayladığınız takdirde otomatik olarak Enpara.com Vadesiz TL hesabınıza aktarılır. Enpara.com ile kredi ilişkiniz kredi tutarının Vadesiz TL hesabınıza aktarılması ile başlar ve tüm kredi anapara borcunuzun faiz ve vergileriyle birlikte ödenmesi ile son bulur.
 • Kredinizin taksit tutarları ödeme planında belirtilen şekilde anapara, faiz ve vergi borçlarını içerir. Kredi taksitlerinizdeki faiz tutarı, kredinizin kalan anapara tutarı üzerinden, aylık faiz oranı ve ilgili taksit döneminin içerdiği gün sayısı dikkate alınarak hesaplanır. Hesaplanan tutarına, faizin %15’i oranında KKDF ve %15’i oranında BSMV eklenir.
 • İhtiyaç kredisi taksitlerinizi ödeme planında belirtilen şekilde, zamanında ve eksiksiz olarak ödemeniz gerekmektedir. Ödeme planında belirtilen taksit tutarları, belirtilen taksit tarihlerinde, ek bir talebinize veya onayınıza gerek olmaksızın, otomatik olarak Enpara.com Vadesiz TL hesabınızdan tahsil edilir. Taksit tarihinin tatil gününe denk gelmesi durumunda, ilgili tahsilat bir sonraki iş gününde gerçekleştirilir.
 • Eğer taksit tarihinde Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye yoksa Ekpara limitinizin olması halinde, bu limit verdiğiniz izne bağlı olarak kullanılır (gün sonunda), hesabınızdaki bakiye taksit tutarının tamamını karşılamıyorsa hesap bakiyeniz kadar kısmi tahsilat yapılır. Kısmi ödemeler ilgili taksitin önce faiz ve vergi borcunu ardından anapara borcunu kapatır.
 • Dilerseniz taksit ödemelerinizi Enpara.com hizmet kanalları aracılığıyla "Ödemeler" menü adımından manuel olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz taksitlerinizi vadesinden önce ödeyerek veya toplu bir ödeme yaparak, kredi borcunuzun tamamını veya bir kısmını, herhangi bir ücret ya da masraf ödemeksizin, dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu durumda erken ödemeden doğan faiz ve vergi indirimlerinden yararlanırsınız.
 • Taksit tutarlarınızın bir kısmının veya tamamının zamanında ödenmemesi durumunda:
  • Ödemesi geciken anapara tutarı için, geciken süre boyunca, ödeme planınızda belirtilen oranda gecikme faizi uygulanır ve bu faiz tutarına faizin %15'i oranında KKDF ve %15’i oranında BSMV eklenir.
  • Enpara.com, sizden ek teminat isteme hakkına ve QNB Finansbank nezdindeki tüm hesaplarınız ve mal varlığınız üzerinde bloke, takas, mahsup, hapis ve rehin hakkına sahip olur.
  • Birbirini izleyen en az iki taksitin ödenmemesi durumunda kredi borcunuzun tamamı "hemen ödenmesi gereken borç" haline gelir ve Enpara.com bunu size bildirerek kredi borcunuzun tamamını 30 gün içinde, faiz ve vergileriyle birlikte ödemenizi talep eder. Kredi borcunuzun belirtilen sürede ödenmemesi durumunda ise kanuni takip süreci başlatılır ve QNB Finansbank'a olan tüm kredi anapara, faiz, vergi ve diğer borçlarınız yasal süreçlerin tanıdığı haklar çerçevesinde tahsil edilir.
 • Kredinizle ilgili olarak Enpara.com tarafından yapılacak her türlü bildirim o sırada Enpara.com'da kayıtlı olan en güncel iletişim adresinize, e-posta adresinize ve/veya cep telefonunuza ücretsiz olarak yapılır.
 • Kredi ilişkiniz boyunca Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak ödeme planınızda Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen kurallar çerçevesinde sadece 1 defa ödeme planı değişikliği yapabilirsiniz. Bu işlem için sizden hiçbir masraf veya ücret talep edilmez.
 • Kredi ilişkinizin başladığı tarihten itibaren 14 gün içinde, hiçbir gerekçe göstermeden, ihtiyaç kredinizi kullanmaktan cayabilirsiniz. Cayma hakkınızı kullanabilmek için belirtilen süre içinde Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak bildirimde bulunmanız ve bildirim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde kredi anapara borcunuzun tamamını, geri ödeme tarihine kadar işlemiş olan faiz ve vergileriyle birlikte ödemeniz gerekir. Bu ödemeyi zamanında yapmamanız durumunda krediniz bu sözleşmede ve ödeme planında belirtilen şartlarla devam eder.
 • Kredinizle ilgili bir sorun yaşamanız durumunda öncelikle Enpara.com Çözüm Merkezi'nden destek alabilirsiniz. Ayrıca Tüketici Mahkemesi’ne, Tüketici Hakem Heyeti’ne veya Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.
 • Kredi sözleşmeniz ve ödeme planınız, onayınızın ardından kayıtlı e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, dilediğiniz zaman Enpara.com Çözüm Merkezi’ni arayarak bu belgelerin basılı olarak ücretsiz bir şekilde kayıtlı iletişim adresinize yollanmasını talep edebilirsiniz.
 • Enpara.com’a ait tüm ticari ve iletişim bilgilerine her zaman www.qnbfinansbank.enpara.com web sitesinin “İletişim” adımından ulaşabilirsiniz.
Enparalı ol

İlgili ürünler

Sıkça sorulan sorular

 • İhtiyaç kredisine başvurdum ama başvurum reddedildi. Neden?

  İhtiyaç kredisi başvuru adımından istediğiniz kredi tutarını ve bilgilerinizi girerek başvurunu gerçekleştirdikten sonra, ilettiğiniz bilgiler doğrultusunda bir değerlendirme yapılır ve bu değerlendirme sonucunda size başvurduğunuz tutarda bir kredi sunup sunamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
 • Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi kullanırsam aldığım kredinin ne kadarı elime net para olarak geçer?

  Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi kullandığınızda dosya ve kredi kullandırım gibi masraflarımız olmadığı için, kredi başvurunuzda onaylanan tutarın tamamı hesabınıza geçer, ancak sonrasında kredi hayat sigortanızın prim tutarı hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.
 • Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ne başvursam ne kadar kredi çıkabileceğini nasıl öğrenebilirim?

  Eğer Enpara.com müşterisi iseniz, internet şubesinde yer alan Ürünler>Krediler veya cep şubesindeki Krediler adımından kredi başvurusu yaparak size kredi sunup sunamayacağımızı öğrenebilir, eğer sunabiliyorsak verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sunulacak tekliflere göre ne kadarlık bir kredi alacağınızı belirleyebilirsiniz.

  Eğer Enpara.com müşterisi değilseniz, www.enpara.com web sitemizdeki ihtiyaç kredisi başvuru adımından istediğiniz kredi tutarını ve bilgilerinizi girerek başvuru yapabilirsiniz. İlettiğiniz bilgiler doğrultusunda bir değerlendirme yapılır ve bu değerlendirme sonucunda size başvurduğunuz tutarda bir kredi sunup sunamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
Enparalı ol Daha Fazla Bilgiye İhtiyacım Var