Ekpara

Nakde sıkıştığınızda kısa dönemli destek Ekpara’dan!

Nakite ihtiyaç duyduğunuzda anında vadesiz TL hesabınıza yatırılan Enpara.com Ekpara limiti ekranı.

Ekpara borcu hesaplama

0 TL 50.000 TL
1 Gün 90 Gün
Aylık faiz oranı %5,00
Anapara borcu 1.000,00 TL
Faiz ve vergi borcu 0,00 TL
Toplam borç 0,00 TL

Ekpara, zor zamanlarınızda yanınızda!

Ekpara, Vadesiz TL hesabınıza bağlı olarak çalışan bir kredi limitidir ve kısa dönemli nakit sıkışıklıklarınızda yanınızda olur.

Erteleme_2_1000x836

Ödemelerinizi ve transferlerinizi ertelemeyin!

Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye olmadığı durumlarda, Ekpara limitinizi kullanarak ödemelerinizi ve transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekpara limitinizi onaylayın, hesabınıza anında tanımlansın!

Ekpara kullanabilmeniz için Enpara.com'un size bir Ekpara limiti teklif etmesi gerekir. Belirlenen limit onayınıza sunulur ve onayladığınız anda Vadesiz TL hesabınıza tanımlanır. Eğer sizin için oluşturulan bir teklif yoksa cep şubemizin “Teklifler ve başvurular” adımından Ekpara başvurusu yapabilirsiniz.

Nakit ihtiyacınız olduğunda Enpara.com Ekpara limitinizi onaylayın, hemen hesabınıza tanımlansın.
Detaylı bilgi
 • Ekpara'nızı kullanmanız durumunda kullandığınız süre boyunca bir faiz borcunuz oluşur. Bu borç kullandığınız Ekpara tutarına, kullandığınız süre boyunca, ilan edilen Ekpara faiz oranının uygulanması yoluyla hesaplanır. Vadesiz TL hesabınıza kullandığınız Ekpara tutarı kadar para yatırmanız durumunda Ekpara'nız faiz borcu yaratmayı durdurur.
 • Ekpara'nın faiz borcu ve vergileri bir sonraki ayın ilk iş günü hesabınıza yansıtılır ve 1 ay içinde ödenmesi gerekir. Eğer Vadesiz TL hesabınızda yeterli bakiye varsa bu borçlar hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak ödenir.
 • Ekpara kullandığınız her gün için faiz borcu oluşacağından uzun dönemli kredi ihtiyaçlarınız için Ekpara kullanmamanızı öneririz.
 • Ekpara'nızı kullanmanız durumunda faiz ve vergileri dışında herhangi bir masraf ya da komisyon ödemezsiniz.
 • Ekpara limitinizi dilediğiniz zaman düşürebilir veya tüm borcunuzu ödedikten sonra tamamıyla kapatabilirsiniz.
 • Güncel Ekpara faiz oranı aylık %5,00'dir.
 • Ekpara kullanımınız ile ilgili detaylar her ay e-posta adresinize ücretsiz olarak yollanan Vadesiz TL hesap özetinizde belirtilir.
Kullanım koşulları Enparalı ol

İlgili ürünler

Enparalılar ne diyor?

Sıkça sorulan sorular

 • Vadesiz TL hesabıma Ekpara limiti tanımlatmak için ne yapmalıyım?

  Enpara.com Cep Şubesi’nin En Özet ekranında yer alan “Teklifler ve başvurular” adımından başvuru yaparak veya size sunulan teklifi kabul ederek Vadesiz TL hesabınıza bir Ekpara limiti tanımlayabilirsiniz. Ayrıca, Enpara.com İnternet Şubesi, Çözüm Merkezi veya QNB Finansbank ATM’lerinden de varsa Ekpara teklifini kabul ederek anında Ekpara limiti tanımlayabilirsiniz.
 • Vadesiz TL hesabımdan gerçekleştirilen hangi işlemler için hesap bakiyem yetersiz olduğunda Ekpara kullanılır?

  Vadesiz TL hesabınızdan gerçekleştirilebilen şans oyunu ödemeleri hariç tüm işlemleriniz için (ör: para transferi, fatura ödemesi, kredi kartı ödemesi, Encard ile alışveriş veya para çekme) hesabınızın bakiyesinin yetersiz olduğu durumlarda limitiniz dahilinde Ekpara’nız kullanılır. Bu durum anlık gerçekleştirdiğiniz işlemlerinizin yanı sıra, taksit gününde otomatik ödenen kredi borcunuz ve talimatlı ödenen Enpara.com kredi kartı borcunuz hariç talimat cerçevesinde gerçekleştirilen tüm işlemleriniz için de geçerlidir.
 • Ekpara ile ilgili borç bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

  Ekpara kullanımınız ile ilgili borç yükümlülükleriniz ve geri ödeme şartlarınız, Vadesiz TL hesap özetinizin bir parçası olarak her ay e-posta yoluyla ücretsiz olarak size bildirilir. Ayrıca, talep etmeniz durumunda, bu hesap özeti basılı olarak, ücreti karşılığında, kurye ile adresinize yollanır. Dilerseniz bu talebinizi internet şubemizdeki "Ayarlar > Bilgilendirme", cep şubemizdeki "Ayarlar > Bilgilendirme tercihleri" adımından bize ulaştırabilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz zaman Enpara.com internet şubesi veya Cep Şubesi’nden Vadesiz TL hesabınızın detay sayfasına girerek en güncel Ekpara borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Genel kural olarak, Vadesiz TL hesabınızın bakiyesinin ekside olması, Ekpara kullanımınızdan doğan ve henüz ödenmemiş bir anapara, faiz ve/veya vergi borcunuz olduğu anlamına gelir.
Enparalı ol Daha Fazla Bilgiye İhtiyacım Var