Daha güzel bir gelecek için sorumluluğumuzun farkındayız!

Dünyadaki tüm birey ve kurumlar gibi Enpara.com olarak biz de sürdürdüğümüz faaliyetler sonucunda ne yazık ki atmosfere sera gazı salıyoruz. Doğa her ne kadar atmosferdeki sera gazını dengelemeye çalışsa da insanlık olarak oluşmasına sebep olduğumuz sera gazının miktarı sebebiyle doğanın işini her geçen gün daha da zorlaştırıyoruz.

Enpara.com olarak en çok da tükettiğimiz elektrik sebebiyle sera gazı oluşumuna sebep olduğumuzu biliyoruz. Diğer taraftan müşterilerimize hizmet verebilmek için hayati öneme sahip olan sistemlerimizi ve dijital kanallarımızı ayakta tutabilmek için de çok fazla elektrik tüketmemiz gerekiyor. Isınma, ulaşım, ışıklandırma vb. sebeplerle tükettiğimiz enerji miktarını azaltmak için önemli tasarruf tedbirleri alsak da ana faaliyetimizi gerçekleştirebilmemiz için gereken elektrik tüketiminden vazgeçemiyoruz. Ancak QNB Finansbank ailesi olarak yine de yapılabilecek bir şeyler olduğunu düşündük ve daha güzel bir gelecek ve daha yaşanılabilir bir dünya için bir çalışma başlattık, bu çalışma kapsamında aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştiriyoruz:

  • IREC (International Renewable Energy Certificate) Yenilenebilir Enerji Sertifikamız ile tükettiğimiz elektrik enerjisinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan temin ediyoruz.
  • 2021 yılında Avrupa’nın en çok karbon ticareti yapan şirketi Climate Partner’ın “İklim nötr” platformu aracılığı ile dijital bankacılık faaliyetlerimiz sonucunda oluşan sera gazı emisyonlarını rüzgar enerjisi projesine gönüllü karbon kredisi yatırımı yaparak nötrlüyoruz ve destek olduğumuz proje ile yıllık olarak atmosferden 59.930 ton sera gazı emisyonunun azalmasını sağlıyoruz.

Daha güzel bir gelecek için bugüne kadar TEMA Vakfı ile birlikte toplam 270.500 ağaçtan oluşan 4 ayrı hatıra ormanı yarattık. Enpara.com olarak önümüzdeki dönemlerde bir taraftan yeni hatıra ormanları yaratmaya devam ederken diğer taraftan da doğaya saldığımız sera gazlarını nötrleyeceğimize dair tüm müşterilerimize söz veriyoruz. Enpara.com sözü!