Enpara.com Altın Hesabı ile alış ve satış işlemlerini mesai saatleri içinde canlı altın fiyatları ile gerçekleştirin.

7/24 alış ve satış işlemi!

Altın alış/satış işlemlerinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilir, iş günü ve mesai saatleri içinde avantajlı kurlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi
 • Altın hesabı bir vadesiz mevduat hesabıdır, faiz kazandırmaz. Altın fiyatlarındaki yükseliş veya düşüşe paralel olarak, hesabınızdaki altınların Türk Lirası değeri yükselebilir veya düşebilir.
 • Minimum açılış tutarı yoktur.
 • Enpara.com Altın hesabına altın girişi ve çıkışı, sadece Enpara.com üzerinden altın alımı ve satımı yoluyla gerçekleştirilebilir. Tüm işlemler kaydi olarak gerçekleştirilir, yani altın hesabınıza fiziken altın yatıramaz veya hesabınızdan fiziken altın çıkaramazsınız.
 • Hesabınızdaki altınları kullanmak için önce altınlarınızı o an geçerli olan Enpara.com alış kurundan satmanız ve böylelikle Vadesiz TL hesabınıza aktarmanız gerekir.
 • Altın alış ve satış işlemlerinizi TL veya gram altın cinsinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Altın alış/satış işlemleri 7/24 gerçekleştirilebilir, ancak avantajlı kurlar iş günü ve mesai saatleri içinde sunulur. Ayrıca altın alış/satış işlemleri için bazı işlem kısıtları uygulanır.
Kullanım koşulları Döviz ve Altın kurları İşlem kısıtları Enparalı ol

İlgili ürünler

Enparalılar ne diyor?

Sıkça sorulan sorular

 • Enpara.com Altın hesabına nasıl altın yatırabilirim? Nasıl altın alırım?

  Enpara.com’da Altın hesabınıza fiziksel olarak altın yatıramazsınız. Altın hesabınıza altın girişi yapmanın tek yolu Enpara.com üzerinden altın almaktır. İnternet veya cep şubemizin ana menüsünde yer alan Alış / Satış adımından altın alış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Fiziki olarak altın yatırıp çekebilir miyim?

  Enpara.com’da Altın hesabınıza fiziksel olarak altın yatıramazsınız. Altın hesabınıza altın girişi yapmanın tek yolu Enpara.com üzerinden altın almaktır. İnternet veya cep şubemizin ana menüsünde yer alan Alış / Satış menüsünden altın alış ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Alış/satış işlem adedi ve limitiyle ilgili kısıtlar var mı?

  Döviz ve altın alış/satış işlemlerinizde alt limit 1 USD'dir. Anlık işlem üst limiti 100.000 USD, günlük toplam işlem limiti ise hizmet kanalı bazında 500.000 USD'dir.

  Döviz ve altın alış/satış işlemlerinde kanal bazında günlük toplam işlem adedi limitleri Enpara.com internet şube'sinde 10, Enpara.com Cep Şube'sinde 10 ve Enpara.com Çözüm Merkezi'nde 10 adettir.
Enparalı ol Daha Fazla Bilgiye İhtiyacım Var