Bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik hizmeti, belirli bir ücret karşılığında zorunlu askerlik hizmeti süresinin kısaltılabilmesini esas alır. Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarla ücreti, kapsamı ve yaş sınırı belirlenen bedelli askerlik, nakit ödeme ile karşılanır. Yaş kriterini ve diğer esasları karşılayan kişiler, nakit ödeme için kredilerden destek alabilir. Nakit aldıktan ve bedelli askerlik ücretini yatırdıktan sonra her ay eşit taksitlerle ödeme yapan kişiler, kolaylıkla geri ödemeyi tamamlayabilir. Bedelli Askerlik Kredisi için kullanılabilecek İhtiyaç Kredisi'nde vade süreleri, ilgili tarihte yürürlükte olan vade sınırlamalarına göre değişebilmektedir.


bilgibankasi-ihtiyackredisi-content

Bedelli askerlik kredisi kullanımı


Bedelli Askerlik Kredileri, bankalar tarafından Bireysel İhtiyaç Kredisi sınıfında kategorize edilir. Askerlik kredisi için başvuranlar, genellikle Bireysel İhtiyaç Kredisi ile ihtiyaçlarını karşılar. Bedelli Askerlik Kredisi için başvururken kişilerin, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, değerlendirme için yeterlidir. Kredi başvurusunda bulunmak için bankanın müşterisi olma şartı aranmaz. Bankalar, kredi değerlendirmesi için teminat, kefil gibi ek isteklerde de bulunabilir. Kişiler, genellikle bir form doldurarak şubelerden, TC kimlik numarası göndererek SMS ile ya da mobil veya web şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilir. Bankaların kredi şartları, değişiklik gösterir. Başvuruların olumlu değerlendirilebilmesi için bakılan ortak nokta ise kişilerin kredi kayıt bürosundaki geçmiş ve güncel kayıtlarıdır. İhtiyaca göre tutar belirtilir; banka, kişinin finansal geçmişine göre verebileceği tutarı, taksitleri ve faizi belirler. Kişinin onayına sunulan teklif, müşteri tarafından da uygun bulunduğunda kredi onaylanarak işleme alınır. Nakit para, bankanın belirlediği süre içinde hesaba yatırılır.


Kredi notu nasıl yükseltilir?


Düzenli gelir, birikim, geçmiş ödemeler, yaşanmış gecikme ve sorunlar dikkate alınarak kredi risk raporu oluşturulur. Kredi notunuza göre başvurunuz değerlendirilerek, olumlu veya olumsuz sonuç belirlenir. Kişisel risk raporuna göre, başvuruda belirtilen faiz oranları ve vade sayısı değişiklik gösterebilir. Kişiye özel belirlenen oranlar ve vade süreleri, müşterinin onayına sunulur ve onayın ardından kredi işleme konulur. İhtiyaç kredisi, bankanın politikaları çerçevesinde değerlendirilir. Birçok ölçüt dikkate alınsa da en etkili kıstas, kayıtlı bir meslek gelirine sahip olunmasıdır. Düzenli gelir, sürecin olumlu sonuçlanması için kişileri avantajlı hâle getirir. Daha önce alınan kredilerin veya sahip olunan kredi kartları borçlarının düzenli ödenmiş olması da kredi notunu yükseltir. Bankalardaki mevcut kredi ve kredi kartı borçlarının bankaya bildirilen meslek gelirine oranla kabul edilebilir düzeyde olması önemlidir.


Bedelli Askerlik Kredisi faizleri ve ücretleri


Diğer kredilerde olduğu gibi Bedelli Askerlik Kredisi'nde de vadeye göre farklı faiz oranları sunulabilir. Faiz oranları, bankaların kredi politikalarına ve stratejilerine göre farklılıklar gösterebilir. Sigorta primleri bankaların acentesi olduğu sigorta şirketleri tarafından belirlenip firmadan firmaya farklılık gösterir. Vade uzadıkça aylık taksit tutarı azalır; toplam geri ödemede artış gerçekleşir. Kredi tekliflerini karşılaştırırken toplam maliyete, aylık taksit tutarına, faiz oranına dikkat edilmelidir. Bankalar, ödeme erteleme seçenekleri de sunabilir. Erteleme, müşteriler için ekstra avantajlar kazandırabilir. En avantajlı kredi, toplam maliyet oranı en düşük olandır.


Bedelli Askerlik Kredisi hesaplama


Bedelli askerlik kredisi hesaplanırken, matematiksel işlemler, otomatik olarak yapılır. Bankalar ve finans web siteleri, internet üzerinden otomatik kredi hesabı yapmanızı sağlar. Saniyeler içinde istediğiniz kredi miktarını hesaplayan otomatik sistemde bankaların sunduğu teklifler, tek tek ya da bir arada görülür. Müşteri, seçtiği bankanın faiz oranına göre vade seçenekleri arasından dilediğini işaretledikten sonra kredi nakit miktarını yazar. Tutar, bankanın sisteminde yer alan masraf ve sigorta primi bilgilerine göre düzenlenerek ele geçecek net miktar bilgisi ve taksitler belirlenir. Bedelli Askerlik Kredisi için genel teklifler ve hesaplamalar üzerinden başvuru yaparak, bankanın olası teklifini tahmin edebilirsiniz. Kredi değerlendirmesi yapılırken diğer bankalardaki kredi ve kredi kartı gibi ürün kullanımları da dahil olmak üzere kredi geçmişiniz görüntülenir.


İhtiyaç kredisi geri ödeme


Bedelli askerlik kredisi, eşit taksitlerle ödenebilir. Finansal durumun uygun olması hâlinde erken kapamayı da tercih edebilirsiniz. Bankalar, gelecek dönem taksitlerine ait faiz indirimleri sunarak, erken ödemeyi avantajlı hâle getirebilir. Bu durumda hayat sigortası poliçesi de iptal edilerek, kalan sürenin tutarı hesabınıza geri yatırılır. Kredi taksitlerinin geç ödenmesi durumunda ise müşteriler bilgilendirilerek önce ödeme hatırlatılır. Belli bir süre içinde ödeme yapılmazsa kredi takibe alınarak yasal süreç başlatılabilir. Ödenmeyen anapara üzerinden gecikme faizi de uygulanarak geri ödeme tutarı günbegün yükselir. İhtiyaç kredisi ödenirken vadesiz hesaptan otomatik ödeme de yapılabilir. Böylelikle her ay hesaptan para transferi için manuel işlem yapmaya gerek kalmaz.


Enpara.com'da Bedelli Askerlik Kredisi için başvuranları Bireysel İhtiyaç Kredisi'ne yönlendiren bankalardan biridir. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen kişiler, ihtiyaç kredisi alarak nakit gereksinimlerini karşılayabilir. Enpara.com, yenilikçi dijital bankacılık hizmeti sayesinde dilediğiniz her an ve her yerde kredi başvurusunda bulunmanızı sağlar. İnternet üzerinden; web şubesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com'da kredi başvurusu yapanlar; komisyon, ücret veya masraf ödemez. Kredi kapsamında sigorta primi dışında ekstra bir bedel yoktur. Net tutar, istenen miktardan sigorta tutarı düşüldükten sonra hesaplanır ve eşit taksitler, aylık ödemeyi oluşturur.

 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-footer

İlgili yazılar

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Bedelli askerlik kredisi kullanımı

  Bedelli askerliği yürürlüğe koymak üzere Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili karar, belirlenen bedel karşılığında 21 gün temel eğitim alınmasını kapsıyor. Bu imkândan yararlanmak isteyen ve şartları karşılayan kişiler, vadeli geri ödeme kolaylığı nedeniyle bedelli askerlik kredisi almayı tercih ediyor. Bedelli askerlik kredileri, genellikle bireysel ihtiyaç kredisi çatısı altında yer alıyor.

  Bedelli Askerlik Kredisi kullanımı için gerekli şartlar

  Bedelli askerlik kredisi alabilmek için öncelikle bedelli askerlik kararında yer alan şartların sağlanması gerekiyor. İlgili düzenleme gereği belirli bir yaşın üzerindeki kişiler, bedelli askerlik hakkından yararlanmak için kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bedelli askerlik şartlarının yanı sıra bankaların kredi şartları da süreçte devreye giriyor. Kişilerin kredi notu, bankaların kredi politikaları çerçevesinde değerlendirilerek, başvuru sonucu belirleniyor.

  Bedelli askerlik kredisi alabilir miyim?

  Düzenli gelir ve birikim sahibi olmak, kredi ödeme geçmişinde gecikme veya sorun olmaması kredi değerlendirmesinde avantaj sağlıyor. Bankalar, kredi başvurularında zaman zaman kefil ya da teminat taleplerinde de bulunabiliyor. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamındaki bedelli askerlik kredisi için bankaların farklı tekliflerini, faiz oranlarını ve ödeme planlarını inceleyebilirsiniz. Faiz oranları; kişinin kredi notuna, risk durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Başvurunun ardından değerlendirme sonrası net oran ve sonuçlar, kişiye bildiriliyor. Vade süreleri, yürülükte olan vade sınırlamalarına uygun şekilde öneriliyor.

  Bedelli askerlik kredisi için nasıl başvurulur?

  Bedelli askerlik kredisi için bankalarla görüşerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kişiler, bankaların mobil uygulama ve internet bankacılığı platformları sayesinde şubeye gitmeden başvuru yapılabildiği gibi SMS ile TC kimlik no göndererek de kredi başvurusunda bulunabiliyor.

 • Bedelli askerlik kredisi hesaplama

  Bedelli askerlik hakkından yararlanmak isteyen kişiler, tutarı bireysel ihtiyaç kredisi desteği alarak ödemeyi tercih ediyor. Aylık eşit taksitlerle bankalara geri ödenen kredi, farklı bankaların avantajlı faiz oranları ile sunuluyor. Faiz oranları, taksit sayısı ile orantılı olarak değişebiliyor.

  Bedelli askerlik kredisi hesaplama

  Bedelli askerlik kredisi hesaplanırken, kredi masrafları da hesaba katılıyor. Masraf bedelleri, bankalara göre değişiklik gösteriyor. Bankalar, başvuran kişinin kredi siciline göre farklı faiz ve vade seçenekleri sunabiliyor. Bankalar tarafından önerilecek taksit tutarı ise kullanılacak kredi tutarı ve vadeye göre belirlenen faiz oranına göre hesaplanıyor ve genellikle eşit taksit tutarları belirlenerek kredinin ödeme planı oluşturuluyor.

  Otomatik hesaplama aracı ile kolay hesaplama

  Manuel hesap yapmak yerine bankaların sunduğu otomatik hesaplama araçları ile internet üzerinden kredi taksit hesaplamasını yapabiliyorsunuz. Bedelli askerlik kredisi için genel hesaplamayı gördükten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz ve onay esnasında size özel faiz ve vade alternatiflerini değerlendirebiliyorsunuz. Kredinin olumlu değerlendirilmesi ve avantajlı teklifler alabilmek için kredi risk raporunuzun kredi alabilir düzeyde olması gerekiyor. Kredi notunuzun güncellenmesi için geçmiş ödemelerin düzenli olması, bankaya teminat sunulabilmesi veya yatırımların bulunması tavsiye ediliyor.

   

 • Bedelli askerlik kredisi faizleri ve ücretleri

  Bedelli askerlikle ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan karar uyarınca, karar geçerli olduğu sürece bedeli idare tarafından ilan edilen tutarı ödeyerek 21 gün temel askerlik eğitimi alabilirsiniz. Bu olanaktan yararlanacak kişiler, bedelli askerlik kredisi faizleri ve ücretleri hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Oranlar, vadeler ve ücretler, bankalar arasında değişiklik gösteriyor.

  Bedelli askerlik kredi şartları

  Bankalar, bedelli askerlik kredisi alacak kişileri değerlendirirken kredi notu, risk raporu gibi belirleyicileri dikkate alıyor. Kişilerin önceki borçlarını düzenli ödemeleri, yatırımlarının bulunması kredi notunu yükselterek, kredi sürecinde olumlu etki yaratıyor.

  Bedelli askerlik kredisi faizleri ve ücretleri

  Bankalar, bedelli askerlik kredisini, bireysel ihtiyaç kredisi çatısı altında sunabilir. Kredi tutarı içine sigorta primi ve varsa masraflar da ekleniyor. Sigorta primi ve masraf ücretleri de bankalar arasında değişiklik gösteriyor.

  Bedelli askerlik kredisi hesaplaması

  Bedelli askerlik kredisini hesaplarken, hesaplama aracı üzerinden farklı vadelerde bedelli askerlik bedelini hesaplayarak size en uygun vade seçeneğini belirleyebiliyorsunuz. Bankalar da sizin finansal durumunuza göre faiz oranları ve taksit sayılarında değişiklikler yapabiliyor. Bankalar, web veya mobil şube üzerinden bireysel ihtiyaç kredisine başvurmanız ve başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda, belirlenen vade ve faiz oranlarını onayınıza sunarak işlemlere devam ediyor.

   

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.