Elektrik faturası ödeme

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-ONLINE-FATURA-ODEME-946x350

Elektrik faturaları doğrudan hizmet alınan kuruma, veya banka şubelerine giderek yatırılabiliyor. Ancak bu fatura yatırma yöntemleri zaman aldığı ve daha maliyetli olduğu için günümüzde çok fazla tercih edilmiyor.


Elektrik faturasını internetten yatırmak maliyet ve zaman açısından kolaylık sağladığı gibi, faturaları düzenli takip etmenizi de kolaylaştırıyor. Hizmet aldığınız kurum üzerinden online olarak kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini girerek fatura ödeme işlemi yapılabiliyor. Fatura ödeme işlemi bankalar aracılığıyla da gerçekleştirilebiliyor. Banka veya kredi kartı bilgilerini girmeden, bankanızın internet veya mobil şubesi üzerinden kolayca fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Online elektrik faturası ödeme


İnternet veya mobil bankacılık kullanarak online elektrik faturası ödemenizi bir dakikadan daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Banka kartı ve kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan, abone, hesap numarası veya tesisat numarası gibi ayırt edici ve size ait bir referans numarası girerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi daha kolay ve hızlı hale getirmek için ise işleminizi kaydederek hızlı ödeme özelliğini kullanabilir ya da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda faturalarınızı sürekli takip etmek, her ay fatura ödemek için için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.


Online bankacılık ile nasıl elektrik faturası ödenir?


İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanalları üzerinden fatura ödemek çok hızlı ve kolay. Bankanızın dijital kanallarını kullanarak fatura ya da kurum ödemeleri adımını takip ederek işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, yine aynı kanallardan otomatik ödeme talimatı vererek ceza tutarı ödeme, elektriğin kesilmesi ya da açma kapama bedeli ödeme gibi sorunlardan kurtulmuş olursunuz.


Online elektrik faturası ödeme işlemi yapabilmek için bankanızın internet veya mobil şubesini kullanmanız gerekir. Elektrik faturası borcunuzu sorgulama işlemlerinizi yine istediğiniz zaman bu kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, online elektrik faturası yatırma işlemi sırasında kullanılan bankanın işlem ücreti alıp almaması.olabilir. İşlem ücretleri bankadan bankaya değişiklik gösterdiği için, online ödeme yapmadan önce bu konuda bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.


Enpara.com olarak, fatura ödemelerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Enpara.com’un internet veya cep şubesi üzerinden elektrik faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Siz de Enpara.com’un avantajlarından yararlanmak isterseniz, web sitemiz üzerinden hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili yazılar

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.