Banka çağrı merkezinden yapılabilecek işlemler

Banka çağrı merkezinden yapılabilecek işlemler

Çağrı merkezi kanalı ile sağlanan bankacılık hizmetleri, kullanıcılara günlük hayatta birçok kolaylık sağlar. Haftanın her günü ve günün her saati aktif olarak çalışan banka çağrı merkezleri; şifre işlemleri, kredi kartı işlemleri ve para transferi işlemleri gibi hizmetlere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeye olanak tanır. Kredi, kredi kartı, hesap kartı ve banka hesabı başvuru işlemlerinden havale, EFT, fatura ödeme, vergi ödeme ve otomatik ödeme talimatı oluşturma işlemlerine kadar çok sayıda modern bankacılık hizmetleri, telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Telefon bankacılığı, online bankacılık işlemlerinin sizin için yetkili müşteri temsilcisi tarafından gerçekleştirilmesi olarak da düşünülebilir. Banka çağrı merkezinin hem sesli yanıt sisteminden hem de yetkili müşteri temsilcisinden yardım alabilir; bankacılık hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Telefonla kredi ve kredi kartı başvurusu


Banka çağrı merkezi aracılığı ile kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunabilmek mümkündür. Bir bankanın müşterisi olan herkes, çağrı merkezini arayarak mevcut kredi hizmetleri ya da kredi kartı ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hızlı başvuru gerçekleştirebilir. Banka müşterisi olmayanlar da kampanyalar ve başvurular bölümünden ürün, hizmet ve başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilir. Kredi veya kredi kartı başvuru işlemlerinizi hem çağrı merkezinin sesli kayıt sisteminden hem de yetkili müşteri temsilcisinden destek alarak gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezinden yapılan kredi, kredi kartı ya da hesap açma başvurularında doğum tarihi, TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve adres gibi bilgiler de talep edilebilir.


Telefonla banka hesabı ve banka kartı başvurusu


Vadeli veya vadesiz hesap başvurusunda bulunmak için de banka şubelerine gitmeniz gerekli değildir. Online bankacılık ya da telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapılabilir. Hesap açmak istediğinizde alacağınız hizmetin ya da ürünün detayları, faiz oranları ve kampanya avantajları gibi bilgilerden genel olarak bahsedilir. Vadeli veya vadesiz hesapların özellikleri ve kullanıcılara sağlayacağı avantajlar da kapsamlı bir şekilde açıklanır. Kullanıcılar, bilgi aldıkları hizmetlerden yararlanmak istediklerinde başvuru aşamasına geçilir. Başvuru işlemleri esnasında kullanıcıların bilgileri, cep telefonu numarası ve güncel ikamet yeri talep edilir. Müşteri, hizmeti kabul edip onayladıktan sonra başvuru talebi değerlendirilir ve başvurunun olumlu bulunması hâlinde müşterinin güncel adresine ya da e-posta adresine hesap açılış sözleşmesi gönderilir.


Ödemeler ve talimatlar


Modern bankacılık işlemlerinin büyük bir çoğunluğunu, yer ve zamana bağlı kalmadan kolayca gerçekleştirebilmek ve zamandan tasarruf edebilmek, telefon bankacılığı ve online bankacılık hizmetlerinin müşterilere sağladığı başlıca avantajlar arasında gösterilebilir. Fatura ödemeleri, MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemeleri, GSM ödemeleri ve trafik cezası ödemeleri gibi ödeme kalemleri, telefon bankacılığı sayesinde kolayca tahsil edilebilir. Vergi ödemeleri ve eğlence uygulamaları ödemelerinin yanı sıra cep telefonuna TL yükleme ve şans oyunları için TL yükleme gibi işlemler de çağrı merkezinden kolayca yapılabilir. Müşteriler, isteğe bağlı olarak otomatik ödeme talimatı da oluşturabilir. Vadesiz mevduat hesabına ya da kredi kartına tanımlanan otomatik ödeme talimatları sayesinde belli hizmetlere ait ödemeler, kesintisiz, pratik ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.


Döviz ve altın alış satış


Müşterilerin mevduatlarına ve birikimlerine yön vermek için sıklıkla tercih ettikleri altın ve döviz, kullanıcılara çok sayıda farklı yatırım seçeneği sunar. Orta ve uzun vade için en ideal yatırım araçları arasında gösterilen altın ve döviz, birikimlerinize artı değer kazandırır. Altın ve döviz hesabı sayesinde farklı para birimleri arasında kolayca geçiş yapılabilir. Ayrıca, kullanıcılar, isteğe bağlı olarak vadeli döviz ya da vadeli altın hesaplarını da tercih edebilir. Siz de altın ve döviz mevduatlarınızı kayıp ve hırsızlık gibi güvenlik sorunları ile karşılaşmadan muhafaza edebilir; kasa kiralama gibi maliyetli ve zahmetli bankacılık işlemleri ile uğraşmadan birikim yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Döviz ve altın alış satış işlemlerini hem online bankacılık hem de telefon bankacılığı hizmetleri üzerinden güvenle yönetebilirsiniz.


Limit işlemleri


Telefon bankacılığı sayesinde kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve diğer banka hesaplarının limit işlemlerini pratik bir şekilde yönetebilmek, mümkün olur. Bankanızın çağrı merkezine ulaştığınızda “limit ve bakiye bilgileri” menüsü içinden kredi kartı limiti, bakiye bilgileri, limit belirleme gibi işlemleri hızlıca öğrenebilir ve gerekli düzenlemeleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızın veya hesabınızın güncel limit bilgilerini ve harcama detaylarını sesli yanıt sistemi üzerinden ya da müşterisi temsilcisi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Limit belirleme olanağı sayesinde harcamalarınızı hem daha güvenli hem de daha planlı bir biçimde organize edebilirsiniz. Kredi kartınıza, ek kartlarınıza ya da hesaplarınıza günlük nakit çekim limiti ekleyebilir; harcama üst sınırını kolayca belirleyebilirsiniz.


Şifre işlemleri


Güvenli ve kesintisiz bankacılık işlemlerinin temelini oluşturan bankacılık şifreleri, hem online bankacılık ve telefon bankacılığı hizmetleri hem de ATM’ler ve banka şubeleri aracılığı ile temin edilebilir. Şifre verme ve şifre oluşturma standartları, bankaların güvenlik ve hizmet politikalarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. İşlem güvenliği için seçilecek olan bankacılık şifrelerinin doğum tarihinizi içermemesi, seri ve ardışık sayılardan oluşmaması gerekebilir. Online bankacılık, telefon bankacılığı, CEP Şube, ATM kartı ve kredi kartı gibi hizmet ve ürünleri kullanırken gerekli olan şifreyi bankanızın çağrı merkezini arayarak kolaylıkla temin edebilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştıktan sonra şifre işlemleri menüsünden bağlanabilir;sesli yanıt sistemi üzerinden yeni şifrenizi kolayca alabilirsiniz.


Kredi Kartı işlemleri


Telefon bankacılığı, kredi kartı işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilmek için tercih edilebilecek en mantıklı yöntemler arasında yer alır. Harcama sonrası taksitlendirme, harcama limiti belireme, artı bakiye transferi, nakit avans ve otomatik ödeme talimatı gibi işlemleri telefon bankacılığı veya online bankacılık hizmetlerinden destek alarak gerçekleştirebilirsiniz. Harcama yaptıktan sonra bankanızın çağrı merkezine ulaşarak sonradan taksitlendirme talep edebilirsiniz. Nakit avans ya da artı bakiye ihtiyaçlarınız içinde kredi kartı işlemleri menüsünden yararlanabilirsiniz. Kartınızın nakit avans limiti dâhilinde avans para çekebilirsiniz. Kredi kartınızın limit bilgilerini, bakiye bilgilerini, harcama detaylarını, dönem ekstresini ve puan bilgilerini öğrenmek için de telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.


Para transferleri


Telefon bankacılığı, online bankacılık ve cep şube gibi modern bankacılık hizmetleri sayesinde dilediğiniz her yerden ve her saatte hızlı para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı para transferleri için “hesap işlemleri” ya da “para transferleri” menülerini kullanabilirsiniz. Farklı bir hesaba para göndermek istediğinizde havale, EFT, FAST, Western Union ve SWIFT gibi para transferi seçenekleri içinden sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Otomatik para transferi talimatı ile belirlediğiniz bir hesaba düzenli aralıklarla hesabınızdan ya da kredi kartınızdan nakit gönderimi sağlayabilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi ve diğer para transfer işlemlerinizi gecikmeye düşmeden ve sorunsuz bir şekilde kontrol edebilirsiniz.


Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası olan Enpara.com’un 0850 222 3663 numaralı çağrı merkezine ulaşarak mevcut hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilir; en cazip kampanyalardan ve fırsatlardan yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.