Online mevduat hesabı

Faiz getirisi olmayan temel bir hesap olma niteliği taşıyan vadesiz mevduat hesabı ve belirli bir süre sonunda faiz kazandıran vadeli mevduat hesabı, banka müşterileri tarafından sıklıkla kullanılan hesaplar arasında yer alır. Vadeli ya da vadesiz online mevduat hesabı faiz oranları, vade türleri, hesap işletim ücretleri, transfer, döviz alım-satım gibi işlemler için geçerli olan koşullar bankalar arasında farklılık gösterir. Burada önemli olan, tüm hesaplar için kazandıran avantajlardan ve müşteri dostu uygulamalardan maksimum seviyede faydalanabilmektir.

Vadesiz hesap ile yapılabilecek işlemler

Herhangi bir banka; para transferi, maaş alımı, fatura ödeme gibi pek çok farklı hizmet için kullanılacaksa sahip olunması gereken hesap vadesiz mevduat hesabıdır. Bir başka deyişle vadesiz mevduat hesabı, herhangi bir bankayla kullanıcı arasındaki ilişkiyi başlatan, hizmet ağını kuran, kısacası kişinin, o bankanın müşterisi haline gelmesini sağlayan temel hesap olma niteliği taşır. Bir vadeye tabi olmayan vadesiz mevduat hesabı aracılığıyla bir çok bankacılık ve para çekme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirmek mümkündür.

  • Günlük ve aylık rutin odemeler
  • TL ve yabancı para cinsinden yapılan para transferleri

Ayrıca günümüzde kullanıcılar tüm bu işlemleri, bankaların internet ve cep şubelerini kullanarak çok daha pratik ve hızlı bir biçimde online olarak gerçekleştirme şansına da sahiptir.

Vadeli hesapla ekstra getiri sağlanabilir

Anapara kaybı riski taşımayan yatırım araçlarının başında gelen vadeli hesap aracılığı ile, sahip olunan birikimler müşteriye belirli oranlarda kazanç sağlar. Vadeli mevduat, güvenli ve istikrarlı bir getiri sağlama yöntemi olarak tanımlanabilir. Burada önemli olan nokta, iyi hizmet ve yüksek getiri sağlayan bankayı tercih etmektir. Bunun için bankalar arası mavduat karşılaştırmaları yapılabilir. İkinci bir önemli konu da vadeli mevduat hesabı açmadan önce vadeyi doğru belirlemektir. Zira vadesi dolmayan birikimlerden para çekmek vadeyi bozmak ve faiz getirisini kazanamamak anlamına gelir. Eğer belirli dönemlerde bir takım ihtiyaçların doğabileceği öngörülüyorsa, birikimin mevduat hesabına yatırılmadan önce vadesinin iyi düşünülerek belirlenmesi gerekir.

Enpara.com olarak vadesiz ve vadeli online mevduat hesabı ile müşterilerimize birbirinden kazançlı avantajlardan yararlanma imkanı sunuyoruz. Minimum açılış tutarı gibi kısıtlamaların olmadığı vadesiz mevduat hesabı ile her türlü bankacılık işlemi online olarak rahatlıkla yaparken, vadeli mevduat hesabı için uygulanan yüksek faiz oranları ile her daim kazanabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Enpara.com Vadeli ya da Vadesiz mevduat hesabı aracılığıyla yapılan bankacılık işlemleri için, müşterilerimizden hiçbir zaman hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir masraf talep etmeyeceğimizi sözleşmemizde açık açık belirttik. Siz de sürekli güncellenen yüksek mevduat faiz oranlarımızla birikim yapmak isterseniz web sitemizden hemen vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.