Vadeli hesap nedir? Vadesiz hesap nedir?

Online Vadesiz Mevduat Hesabi-1

Faiz getirisi olmayan temel bir hesap olma niteliği taşıyan vadesiz mevduat hesabı ve belirli bir süre sonunda faiz kazandıran vadeli mevduat hesabı, banka müşterileri tarafından sıklıkla kullanılan hesaplar arasında yer alır. Vadeli ya da vadesiz online mevduat hesabı faiz oranları, vade türleri, hesap işletim ücretleri, transfer, döviz alım-satım gibi işlemler için geçerli olan koşullar bankalar arasında farklılık gösterir. Burada önemli olan, tüm hesaplar için sunulan avantajlardan ve müşteri dostu uygulamalardan maksimum seviyede faydalanabilmektir.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-300x250

Vadesiz hesap ile yapılabilecek işlemler


Herhangi bir banka; para transferi, fatura ödeme gibi pek çok farklı hizmet için vadesiz mevduat hesabı açar. Bir başka deyişle vadesiz mevduat hesabı, bir banka ile kullanıcı arasındaki ilişkiyi başlatan, hizmet ağını kuran, kısacası kişinin, o bankanın müşterisi haline gelmesini sağlayan temel hesap olma niteliği taşır.


Herhangi bir vadeye tabi olmayan ve bu nedenle kazanç sağlamayan vadesiz mevduat hesabı aracılığıyla bir çok bankacılık işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz:Ayrıca günümüzde kullanıcılar tüm bu işlemleri, bankaların internet şubelerini veya mobil uygulamalarını kullanarak çok daha pratik ve hızlı bir biçimde online olarak gerçekleştirme şansına da sahiptir.


Vadeli hesap ile ekstra getiri sağlanabilir


Anapara kaybı riski taşımayan yatırım araçlarının başında gelen standart vadeli hesap aracılığıyla müşteriler belirli oranda kazanç sağlar. Dolayısıyla vadeli mevduat hesabı, güvenli bir getiri sağlama yöntemi olarak tanımlanabilir. Burada önemli olan nokta, iyi hizmet ve yüksek getiri sağlayan bankayı tercih etmektir. Bunun için bankalar arası mevduat karşılaştırmaları yapılabilir. İkinci bir önemli konu ise, vadeli mevduat hesabı açmadan önce vadeyi doğru belirlemektir. Vadesi dolmayan bir hesaptan para çekmek, vadeyi bozmak ve faiz getirisini kazanamamak anlamına gelir. Eğer yakın gelecekte nakit ihtiyacının doğabileceği öngörülüyorsa, birikimin hesaba yatırılmadan önce vadesinin planlanması faiz kaybı yaşanmaması adına önemlidir.


Enpara.com olarak vadesiz ve vadeli online mevduat hesabı ile müşterilerimize bir çok avantaj sunuyoruz. Minimum açılış tutarı gibi kısıtlamaların olmadığı vadesiz mevduat hesabı ile her türlü bankacılık işlemlerinizi online olarak rahatlıkla yaparken, vadeli mevduat hesabı için uygulanan yüksek faiz oranları ile her daim kazanabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Enpara.com Vadeli ya da Vadesiz mevduat hesabı aracılığıyla yapılan bankacılık işlemleri için, müşterilerimizden hiçbir zaman hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir masraf talep etmeyeceğimizi sözleşmemizde açık açık belirttik. Siz de sürekli güncellenen yüksek mevduat faiz oranlarımızla birikim yapmak isterseniz web sitemizden hemen vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.