Online vadesiz mevduat hesabı

Online Vadesiz Mevduat Hesabi-1

Belirli bir süre ile kısıtlanmayan ve temel bankacılık hizmetlerinin pratik bir şekilde sağlandığı vadesiz mevduat hesapları, kullanıcılara esnek çözümler sunabiliyor. İnternet üzerinden kolaylıkla açılabilen online vadesiz mevduat hesabı sayesinde EFT/FAST/havale, fatura ödemeleri, kurumsal ödemeler, otomatik ödemeler ve bakiye kontrolü gibi işlemlere kolaylıkla ulaşabilmek mümkün oluyor.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Online vadesiz mevduat hesabı açma


Online vadesiz hesap açmak için bankaya gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı başvurusu için mobil bankacılık uygulamaları ya da internet bankacılığı kanalından başvuru yapabilirsiniz. Başvuru seçenekleri arasında yer alan kurumsal veya bireysel vadesiz hesaplardan birini tercih edebilir ve başvuru ekranına hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Başvuru ekranında bulunan T.C. Kimlik Numarası, ad/soyad, adres ve cep telefonu numarası gibi bilgileri girdikten sonra online vadesiz hesabınızın kaydını tamamlayabilirsiniz. Hesabınız tanımlandıktan sonra cep telefonunuza ulaşacak olan doğrulama kodu ile internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Online vadesiz hesabınızı aktif hale getirdikten sonra EFT/FAST/havale, döviz işlemleri, otomatik ödeme talimatı ya da kurumsal ödeme işlemleri için yetkiniz olmayabilir. Gerekli güvenlik adımlarının tamamlanmasının ardından internet ya da cep şubesi ekranında yer alan işlemlere pratik bir şekilde erişebilir ve vadesiz hesabınız üzerinden internet bankacılık işlemlerinizi yönetebilirsiniz.


Online vadesiz mevduat hesabınız ile temel bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteriler, vadesiz hesaplarında yer alan paralarını nakit olarak çekebilmek için ATM’leri kullanmak isteyebilir. Bu durumda online vadesiz hesaba bağlı bir banka kartının bulunması kolaylık sağlayacaktır. Online vadesiz hesaba sahip olan müşteriler, istekleri dahilinde vadesiz hesaplarında bulunan mevduatları nakit olarak çekebilmek için bir banka kartı da talep edebilirler. Banka kartı ya da ATM kartı, online vadesiz hesap açıldığı an veya müşterilerin isteği üzerine sistemde kayıtlı adrese gönderilebilir.


Vadesiz mevduat hesabı ile alışveriş yapmak


Vadesiz mevduat hesabı ile alışveriş yapmanın birçok farklı yolu bulunur. EFT/FAST/havale ile ödeme yapmak bu seçenekler içinden tercih edebileceğiniz başlıca yöntemler arasındadır. Aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi anlamına gelen havale, TCMB tarafından belirlenen üst limitler dahilinde diğer bankalardaki hesaplara 7/24 para transferi yapabilmeniz anlamında gelen FAST ve farklı bankalar arasında para transferi sağlayan EFT ile kolayca ödeme sağlanabilir. İnternet alışverişi için geniş alternatifler sunan e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken ödeme seçeneği olarak EFT/FAST/havale’yi seçebilirsiniz.


Alışverişlerinizi vadesiz mevduat hesabınızın bağlı olduğu hesap kartı ile gerçekleştirilebilmek mümkündür. Bankalar vadesiz mevduat hesabı açan müşterilerine kolaylık sağlamak için genellikle hesaba bağlı banka kartı da tanımlarlar. Banka kartınız tanımlı değilse internet ya da telefon bankacılığı üzerinden kartınız için başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Banka kartınız doğrudan vadesiz mevduat hesabınıza bağlı olduğu için anlık bakiyenize göre tek çekim işlem yapabilirsiniz. Kartınızı fiziki POS cihazlarında kullanarak günlük harcamalarınızı yanınızda nakit taşıma derdi olmadan karşılayabilirsiniz.


İnternet harcamalarına kolaylık getiren kart ile ödeme yöntemi, vadesiz mevduat hesabına bağlı banka kartı ile sağlanabilir. Banka kartı, özellikle kredi kartı kullanmak istemeyen ancak kredi kartının sağladığı alışveriş fırsatlarından yararlanmak isteyen kullanıcılar için oldukça ideal bir ödeme yöntemidir. Banka kartının internet alışverişleri için kullanımı, kredi kartı ile benzerlik gösterir. Kartın üzerinde bulunan 16 haneli kart numarası, kartın sahip olduğu kişinin ad/soyad bilgileri, kartın son kullanma tarihi ve kartın arkasında yer alan 3 haneli CVC/CVV kodunu ödeme ekranı üzerinden doldurarak alışveriş yapabilirsiniz.


Vadesiz mevduat hesabı ile yapılabilen işlemler


Bankacılık işlemleri için temel hesap olma özelliğini günümüzde de koruyan vadesiz mevduat hesabı üzerinden çok sayıda işlem yapabilmek mümkündür. Vadesiz mevduat hesabı faiz getirisi sağlamasa dahi mevduatlarınızı güvenli bir şekilde muhafaza edebilmenize olanak tanır. Vadesiz hesabınızda bulunan tutarların TMSF tarafından belirlenen kısmıdevlet güvencesi altındadır. Kiralık kasa veya diğer saklama yöntemleri yerine vadesiz mevduat hesabı açabilir ve para transfer işlemlerini internet ya da cep şubesi üzerinden kolaylıkla yönetebilirsiniz.


Vadesiz mevduat hesabı sahipleri internet ve cep şubesinin yanı sıra ATM kanalı ile de işlem yapabilirler. Havale (şubeler arası para transferi), EFT (farklı bankalar arasında para transferi), FAST ve SWIFT (uluslararası fon transferi) vadesiz mevduat hesabı aracılığı ile gerçekleştirilebilen başlıca işlemler arasında yer alır. Vadesiz hesaba bağlanan bir banka kartı sayesinde bakiyeniz dahilinde hesap kartı üzerinden işlem yapabilmek de mümkün olur. Banka kartı ile ATM’den para çekebilir, anlaşmalı POS cihazlarından kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.


Kurumsal ödemelerin vadesiz mevduat hesabı üzerinden gerçekleştirilebilmesi de işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır. İnternet bankacılığı sayesinde elektrik, su, doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerine ait faturalarınızı anlık olarak görüntüleyebilir, vadesiz hesabınızda bulunan mevduatlarınız ile istediğiniz an ödeme gerçekleştirebilirsiniz.


Enpara.com olarak hiçbir masraf veya ücret talep etmediğimiz Enpara.com Vadesiz Mevduat Hesabı ürünümüzün tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz. Enpara.com web sitemiz üzerinden kolayca başvuru yapabilir, sayısız kampanya ile avantajlı online vadesiz mevduat hesabına sahip olabilirsiniz.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.