EFT ve havale limitleri

Enpara.com ile EFT, havale ve para trasnferlerinizi herhangi bir ücret ödemeden, ömür boyu masrafsız gerçekleştirin.

EFT ve havale, banka müşterilerinin düzenli olarak ya da zaman zaman ihtiyaç duyduğu para transferi yöntemlerini oluşturuyor. Kurumlar ya da bireyler arası para alışverişinin, farklı bankalar üzerinden sağlandığı EFT ve aynı banka içinde sağlandığı havale işlemlerinin tümü, banka şubeleri aracılığıyla yapılabildiği gibi internet veya cep şube gibi dijital kanallar kullanılarak kolay ve hızlı bir biçimde de gerçekleştirilebiliyor. Gönderilmek istenen havale veya EFT tutarı için bankalar tarafından belirlenen farklı limitler bulunuyor.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Para transferi limitleri


Farklı amaçlara bağlı olarak gerçekleştirilen para transferi işlemleriyle ilgili koşul ve limitler bankalar tarafından belirleniyor. Dolayısıyla para transferi limitleri bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Bazı bankalar, havale işlemi aynı banka içinde para transferi yapılması anlamına geldiği için bu işleminden ekstra bir ücret talep etmiyor, ancak EFT’lerde farklı bir bankaya para gönderildiği için gönderilen paranın miktarına göre ücret alınabiliyor.


Aynı şekilde, bankalar EFT ve havale işlemleri için günlük olarak farklı üst limitler belirliyor. Müşterilerin sınırsız bir şekilde para transferi yapmasına gerek güvenlik nedeniyle, gerek bankanın kendi politikaları doğrultusunda izin verilmiyor. Öte yandan, belirlenen EFT ve havale limitleri, mevcut ihtiyaçları karşılayamayacak kadar düşük olduğunda kişinin sıkıntıya düşmesine sebep olabiliyor.


Limit artırma ve ek limit


Bazı bankalar, müşterilerinin göndermek istediği tutarı ulaştırabilmesi için ek limit tanımlayabiliyorlar. Limit artırımı ve ek limit yöntemleri ile kullanıcı günlük EFT ve havale limitini yükselterek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bunun için yapılması gereken tek şey bankanın kanalları aracılığıyla ek limit talep etmektir.


Limit arttırımı için müşterisi olunan bankanın şubesine gidip birebir bilgi alarak başvuru yapılabilir, ya da bankaya ait ATM'ler üzerinden bu talep iletilebilir. Ek olarak, bankanın çağrı merkezi aranabilir. Bu konuda zamandan tasarruf etmenin en iyi yolu bu kanalları kullanmak oluyor. Günümüzde hemen hemen tüm bankacılık işlemleri, şubelere kadar yorulmadan, bilgisayarlar ve akıllı telefonlar sayesinde zahmetsiz bir şekilde yapılabiliyor; EFT ve havale limit artırım talepleri de aynı şekilde kolayca gerçekleştirilebiliyor.


Enpara.com olarak, müşterilerimize her zaman ücretsiz EFT ve havale işlemi yapma ayrıcalığı sunuyoruz ve bunu bankacılık sözleşmemizde açık açık yazıyoruz. İnternet veya cep şubemizden günün her saatinde havale işlemlerinizi ve resmi tatil günleri hariç her gün 09.00 - 17.15 arasında ise EFT işlemlerinizi ücret ödemeden, şubeye gitmeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olup ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapmak istiyorsanız web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.