Ekpara, şirketinizin zor zamanlarında yanınızda!

Ekpara, Şirketinizin Günlük hesabına bağlı olarak çalışan bir kredi limitidir ve kısa dönemli nakit sıkışıklıklarınızda yanınızda olur.

Vadesiz3v3x_1000x836_px
Vadesiz32_3x_1000x836

Şirket ödemelerini ve transferlerini ertelemeyin!

Şirketinizin Günlük hesabında yeterli bakiye olmadığı durumlarda, Ekpara limitinizi kullanarak ödemelerinizi ve transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekpara limitinizi onaylayın, Günlük hesabınıza anında tanımlansın!

Ekpara kullanabilmeniz için Enpara.com'un şirketinize bir limit teklif etmesi gerekir. Belirlenen limit internet şubemizde şirketinizin yetkili kullanıcılarının onayına sunulur ve onaylandığı anda şirketinizin Günlük hesabına tanımlanır.

Doviz3x_1000x836_px
Detaylı bilgi
 • Ekpara, şirketinizin Günlük hesabına bağlı olarak çalışan ve hesapta yeterli bakiye olmadığı durumlarda devreye girerek, şirketinizin ödemelerinin ve para transferlerinin gerçekleşmesini sağlayan bir kredi limitidir.
 • Ekpara kullanılması durumunda şirketinizin bir faiz borcu oluşur. Bu borç, kullanılan Ekpara tutarına, kullanılan süre boyunca Ekpara faiz oranının uygulanması yoluyla hesaplanır. Kullanılan Ekpara'nın faiz borcu, bu borca uygulanan vergi ile birlikte, bir sonraki ayın ilk iş günü Günlük hesaba yansıtılır ve aynı gün içerisinde ödenmesi gerekir.
 • Günlük hesapta yeterli bakiye varsa, bu borçlar hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan, otomatik olarak ödenir. Ancak hesapta yeterli bakiye yoksa, faiz ve vergi borcunun ödenmesi için hesaba yeterli tutarda para aktarılması gerekir.
 • Şirketinizin Günlük hesabına Ekpara tanımlanabilmesi için Enpara.com'un şirketinize bir limit teklif etmesi gerekir. Şirketiniz, herhangi bir başvuru yapmanıza gerek olmadan, düzenli aralıklarla Ekpara limiti için değerlendirilir. QNB Finansbank kredi politikaları çerçevesinde şirketinize bir limit sunulabildiği durumlarda bu limit Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi üzerinden şirketinizin yetkili kullanıcılarının onayına sunulur ve onaylandığı takdirde şirketinizin Günlük hesabına tanımlanır.
 • Günlük hesaba Ekpara limiti tanımlanması veya bu limitin kullanılması için şirketinizden herhangi bir masraf veya komisyon alınmaz.
 • Şirketinizin Ekpara limitini dilediğiniz zaman Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi'nden ya da Çözüm Merkezi'mizi arayarak düşürebilir veya tüm borçlarını ödedikten sonra tamamıyla kapatabilirsiniz.
 • Güncel Ekpara faiz oranı aylık %5,00'dir.
 • Şirketinizin Ekpara kullanımını ve borçlarını anlık olarak internet veya cep şubemizden gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca e-posta ile aylık olarak gönderilen Günlük hesap özetinde şirketinizin Ekpara borç detaylarına ulaşabilirsiniz. Ek olarak, şirketinizin Günlük hesabının bakiyesinin Ekpara kullanılarak artıdan eksiye düştüğü durumlarda tercihinize göre SMS ve/veya e-posta yoluyla ücretsiz olarak bilgilendirilirsiniz. Enpara.com'un şirketinize sunduğu bilgilendirme hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanım koşulları Bilgi ve belge hizmetlerimiz Enparalı ol

Sıkça sorulan sorular

 • Şirketimin Günlük hesabına Ekpara limiti tanımlamak için ne yapmalıyım?

  Enpara.com Şirketim, Ekpara limiti sunabileceği firmalara Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi üzerinden veya Enpara.com Çözüm Merkezi aracılığıyla belirli aralıklarla Ekpara limiti teklif eder. Firmanızın yetkili bir Enpara.com kullanıcısının bu teklifi kabul etmesi ve kullanım koşullarını onaylaması durumunda Ekpara limiti anında şirketinizin Günlük hesabına otomatik olarak tanımlanır. Firmanıza sunulan bir Ekpara teklifi olup olmadığını görmek için yetkili bir kullanıcı olarak Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi’ne giriş yapmanız yeterlidir.
 • Şirketimin Ekpara limitini nasıl arttırabilirim?

  Enpara.com olarak şirketinizin Ekpara limitini 15 günde bir düzenli olarak değerlendiririz. Eğer bu değerlendirmeler sonucunda şirketinize daha yüksek bir Ekpara limiti sunabiliyorsak, bu yeni limit Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi ve Cep Şubesi aracılığıyla şirketinizin yetkili kullanıcıların onayına sunulur ve onaylanması durumunda geçerli olur.
 • Şirketimin Günlük hesap bakiyesi yetersiz olduğunda hangi işlemler için Ekpara kullanılır?

  Şirketinizin Türk Lirası cinsinden tüm işlemleri için (ör: para transferi, fatura ödemesi, kredi kartı ödemesi, maaş ve vergi ödemeleri, altın ve döviz alış işlemi, Encard ile alışveriş veya ATM’den para çekme), Günlük hesabın bakiyesinin yetersiz olduğu durumlarda Ekpara limiti kullanılır. Bu durum hem anlık olarak gerçekleştirilen işlemler için, hem de önceden verilmiş talimatlar çerçevesinde gerçekleştirilen işlemler için geçerlidir. Anlık işlemlerde Ekpara limitinin kullanılması için işlemi gerçekleştirilen kişinin işlem anında onayı alınırken, bir talimat çerçevesinde gerçekleştirilen işlemler veya Encard ile yapılan alışverişler için ek bir onay alınmaz, şirketinizin Ekpara limiti otomatik olarak devreye girer.
Enparalı ol Daha Fazla Bilgiye İhtiyacım Var