İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Transferler

EFT/FAST/havale
EFT/FAST/havale Yabancı para transferi (SWIFT) Kolay Adres

Transferler

EFT/FAST/havale

Enpara.com Şirketim’de TL cinsinden yapılan tüm para transferleri ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Bunu bankacılık sözleşmemizin 9. maddesinde de açıkça belirttik.

Aşağıdaki para transferi işlemlerinizi 7/24 olarak gerçekleştirebilirsiniz:

  • Enpara.com ve QNB Finansbank’taki hesaplara (Havale)
  • Diğer bankalardaki hesaplara 100.000 TL’ye kadar (FAST)

Diğer bankalardaki hesaplara yapacağınız 100.000 TL üzerindeki para transferlerinizi (EFT) saat 17:15’e kadar gerçekleştirebilirsiniz.

Alıcının Kolay Adres bilgisine (cep telefonu numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası vb.) para transferi yapabilmeniz için, alıcının ilgili bilgisini Kolay Adres sistemi üzerinde herhangi bir bankadaki bir hesabı ile eşleştirmiş olması gerekmektedir. Kolay Adres sistemi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

EFT/FAST/havale işlemlerinizi internet veya cep şubemizden kolayca gerçekleştirebilir, EFT/havale işlemleriniz için dilerseniz tek seferlik veya düzenli transfer talimatı oluşturabilirsiniz.

EFT/FAST/havale işlemleriniz için En Hızlı kaydı oluşturarak işlemlerinizi dilediğiniz zaman internet veya cep şubemizden çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı para transferi (SWIFT)

İnternet veya cep şubemizden USD veya Euro cinsinden para transferi işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri serbest transfer veya dış ticaret işlemlerinize (peşin ithalat, mal mukabili ithalat, görünmeyen kalem) bağlı olarak yapabilirsiniz.

Enpara.com ve QNB Finansbank içindeki banka hesaplarına yapılan yabancı para transferleri ücretsizdir.

Enpara.com veya QNB Finansbank dışına yapılan USD ve Euro cinsinden yabancı para transferleri (SWIFT) ise ücretlidir, işlem ücreti işleminiz sırasında bilgi ve onayınıza sunulur.

SWIFT işlemlerinde işleme aracılık eden muhabir bankalar ve/veya alıcı bankalar da ayrıca işlem ücreti yansıtabilir. İşlem tutarına göre değişebilen ve 150 USD/Euro'yu bulabilen masraflar transfer tutarından tahsil edilir. Dolayısıyla SWIFT işlemlerinde alıcının eline geçen tutar yolladığınız tutardan daha düşük olabilir. Eğer, muhabir banka masraflarının tamamını kendiniz üstlenmek isterseniz işlem sırasında bu tercihinizi belirterek gönderdiğiniz tutarın alıcının bankasına net olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz.

USD ve Euro için ise saat 16:00'a kadar yapılan işlemler aynı gün içinde, bu saatlerin sonrasında yapılan işlemler ise ertesi iş gününde aracı bankaya iletilir.


Kolay Adres

Kolay Adres Nedir?

Kolay Adres, IBAN veya hesap bilgilerine ihtiyaç duymadan, cep telefonu numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası vb. gibi bilgiler ile kolay bir şekilde para transferi alma ve göndermeyi sağlayan bir hizmettir. Enpara.com Şirketim Günlük hesabınızı e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız, T.C. Kimlik numaranız veya vergi kimlik numaranız ile eşleştirerek, göndericiyle IBAN numarası paylaşmadan sadece bu bilgilerinizden birini vererek para transferi alabilirsiniz. Ayrıca para transferi yapmak istediğiniz alıcının herhangi bir bankadaki hesabıyla eşleştirdiği Kolay Adres bilgilerini biliyorsanız bu bilgiler ile alıcıya kolayca para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com Şirketim Günlük hesabıma Kolay Adres bilgisini nasıl tanımlayabilirim?

Firmanızın yetkili kullanıcıları İnternet veya Cep Şubemizin “Ayarlar > Firma Ayarları > Kolay Adres tercihleri” veya “Hesaplar > Günlük hesap > Kolay Adres” adımlarını takip ederek Enpara.com Şirketim Günlük hesabınızı Enpara.com Şirketim’de kayıtlı cep telefonu numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası veya firmanın vergi kimlik numarası ile kolayca eşleştirebilir. Eşleştirmenizi yaptıktan sonra size para transferi yapacak olan gönderici ile IBAN yerine hesabınızla eşleştirdiğiniz Kolay Adres bilgilerinizden birini paylaşabilirsiniz.

Nelere dikkat etmeliyim?

  • Kolay Adres bilgilerinizi sadece Günlük hesabınız ile eşleştirebilirsiniz.
  • Cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz, T.C. Kimlik numaranız veya vergi kimlik numaranızdan herhangi birini ya da aynı anda birden fazlasını günlük hesabınızla eşleştirebilirsiniz.
  • Her Kolay Adres bilginizi sadece bir bankadaki bir hesabınızla eşleştirebilirsiniz. Örneğin, cep telefonu numaranız hem Enpara.com Şirketim günlük hesabınız hem de diğer bir bankadaki başka bir hesabınızla aynı anda eşleşmiş olamaz. Her zaman son yaptığınız eşleştirme geçerli olur ve her eşleştirme sonrasında daha önce yaptığınız son eşleştirme iptal edilir.
  • Farklı Kolay Adres bilgilerinizi farklı bankalardaki hesaplarınızla eşleştirebilirsiniz. Örneğin, cep telefonu numaranızı Enpara.com Şirketim günlük hesabınız ile eşleştirirken, e-posta adresi, T.C. Kimlik numarası veya vergi kimlik numaranızı başka bir bankadaki hesabınızla eşleştirebilirsiniz.
  • Firmanızın tüm bankalarda herhangi bir anda en fazla 5 adet Kolay Adres bilgisi eşleştirmesi olabilir.


ÜCRETLERİMİZİ İNCELEYİN

İŞLEM KISITLARI

DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACIM VAR