İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Transferler

EFT/havale
EFT/havale Yabancı para transferi (SWIFT)

Transferler

EFT/havale

Enpara.com Şirketim’de TL cinsinden yapılan tüm para transferleri ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Bunu bankacılık sözleşmemizin 9. maddesinde de açıkça belirttik.

EFT/havale işlemlerinizi internet veya cep şubemizden kolayca gerçekleştirebilir, dilerseniz tek seferlik veya düzenli transfer talimatı oluşturabilirsiniz.

EFT/havale işlemleriniz için En Hızlı kaydı oluşturarak işlemlerinizi dilediğiniz zaman internet veya cep şubemizden çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı para transferi (SWIFT)

İnternet veya cep şubemizden USD veya Euro cinsinden para transferi işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri serbest transfer veya dış ticaret işlemlerinize (peşin ithalat, mal mukabili ithalat, görünmeyen kalem) bağlı olarak yapabilirsiniz.

Enpara.com ve QNB Finansbank içindeki banka hesaplarına yapılan yabancı para transferleri ücretsizdir.

Enpara.com veya QNB Finansbank dışına yapılan USD ve Euro cinsinden yabancı para transferleri (SWIFT) ise ücretlidir, işlem ücreti işleminiz sırasında bilgi ve onayınıza sunulur.

SWIFT işlemlerinde işleme aracılık eden muhabir bankalar ve/veya alıcı bankalar da ayrıca işlem ücreti yansıtabilir. İşlem tutarına göre değişebilen ve 100 USD/Euro'yu bulabilen masraflar transfer tutarından tahsil edilir. Dolayısıyla SWIFT işlemlerinde alıcının eline geçen tutar yolladığınız tutardan daha düşük olabilir. Eğer, muhabir banka masraflarının tamamını kendiniz üstlenmek isterseniz işlem sırasında bu tercihinizi belirterek gönderdiğiniz tutarın alıcının bankasına net olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz.

SWIFT işlemlerinde gönderilen tutarın bankamız tarafından aracı bankaya iletilmesi, işlemin yapıldığı zaman dilimine göre farklılık gösterir. USD için saat 15:30, Euro için ise saat 14:00'a kadar yapılan işlemler aynı gün içinde, bu saatlerin sonrasında yapılan işlemler ise ertesi iş gününde aracı bankaya iletilir.


ÜCRETLERİMİZİ İNCELEYİN

İŞLEM KISITLARI

DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACIM VAR