Enpara.com Şirketim Kredi Kartı kullanım koşulları

 • Enpara.com Şirketim Kredi Kartı, firmanıza sunulan limitler dahilinde alışveriş, ödeme ve nakit avans kullanımı yapabileceğiniz, aidatsız bir kredi kartıdır.
 • Enpara.com Şirketim Kredi Kartı başvurunuz QNB Finansbank kredi politikaları ve ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilir, değerlendirme sonucu size derhal ve ücretsiz olarak SMS yoluyla iletilir.
 • Başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda Enpara.com tarafından firmanıza bir kredi kartı limiti tanımlanır. Bu limit, varsa firmanıza ait diğer QNB Finansbank kredi kartları ile ortaktır. Başvurunuz sırasında QNB Finansbank’ta firmanıza ait mevcut bir kredi kartı limiti varsa bu limit Enpara.com Şirketim Kredi Kartı başvurunuzla birlikte yeniden değerlendirilir.
 • Kredi kartı limitiniz başvuru sonuç bilgilendirmesinde, kartınızın teslimi sırasında kart tutucusunda, Enpara.com Şirketim kanallarında ve kredi kartı ekstresinde belirtilir. Dilediğiniz zaman Enpara.com kanalları üzerinden kredi kartı limitinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz.
 • Kredi kartı limitiniz, talep etmeniz durumunda yapılacak değerlendirmenin olumlu olması durumunda artırılır. Enpara.com, yapılacak düzenli değerlendirmeler sonucunda limitinizi otomatik olarak artırma hakkına sahiptir.
 • Her ay ekstre kesim tarihinde hesaplanan ekstre borcunuza ait minimum ödeme tutarının, ekstrede belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir.
 • Ekstre borcunuza ait minimum ödeme tutarının tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmesi ancak ekstre borcunuzun tamamının ödenmemesi durumunda, kalan ekstre borcunuzun içindeki alışveriş bakiyesine işlem tarihi itibarıyla alışveriş faizi uygulanmaya başlar.
 • Ekstre borcunuzun minimum ödeme tutarının tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda ise, işlem tarihi ile ekstre kesim tarihi arasındaki süre boyunca kalan ekstre borcunuzun içindeki alışveriş bakiyesinin tamamına alışveriş faizi uygulanır. Ekstre kesim tarihinden sonra ise, minimum ödeme tutarınızın içindeki alıveriş bakiyesinin ödenmeyen kısmı için alışveriş gecikme faizi işlemeye başlar. Bu tutarı aşan kalan ekstre borcunuzun içindeki alışveriş bakiyesi için ise alışveriş faizi uygulanmaya başlar.
 • Nakit avans ve ilgili mevzuatta nakit avans hükmünde sayılan işlemleriniz için işlem tarihinden ödeme tarihine kadar nakit avans faizi günlük olarak uygulanır. Ekstre borcunuzun minimum ödeme tutarının tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda, ekstre kesim tarihinden sonra ödenmeyen minimum ödeme tutarınızın içerisinde yer alan nakit avans bakiyesi için nakit avans/taksitli nakit avans gecikme faizi, bu tutarı aşan kısmı için ise nakit avans/taksitli nakit avans faizi uygulanır.
 • Taksitli nakit avans işlemleriniz için işlem tarihinden taksit tarihlerine kadar taksitli nakit avans faizi günlük olarak uygulanır. Ekstre borcunuzun minimum ödeme tutarının tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda, ekstre kesim tarihinden sonra ödenmeyen minimum ödeme tutarınızın içerisinde yer alan taksitli nakit avans bakiyesi için nakit avans/taksitli nakit avans gecikme faizi, bu tutarı aşan kısmı için ise nakit avans/taksitli nakit avans faizi uygulanır.
 • Uygulanan tüm faizlere %5 oranında BSMV eklenir.
 • Enpara.com, ücretleri ve tahsilat dönemlerini, uygulama tarihinden en geç 2 iş günü öncesinde size bildirmek kaydıyla değiştirebilir.
 • Kredi kartınızı kişisel işlemleriniz için kullanmanız durumunda doğacak her türlü sorumluluk tarafınıza aittir.
 • Ekstrenize ait minimum ödeme tutarının ödenmemesi durumunda borcunuzun tamamı "hemen ödenmesi gereken borç" haline gelir. Enpara.com bunu size bildirerek borcunuzun tamamını 30 gün içinde, faiz, vergi ve tarafınıza gönderilecek ihtar ve ihbarnameler için yapılacak her türlü masrafla birlikte ödemenizi talep eder ve kartınızı kullanıma kapatabilir.
 • Enpara.com, tarafınıza SMS veya e-posta yoluyla bildirmek kaydıyla kartınızı iptal ederek, Enpara.com Şirketim Kredi Kartı Sözleşmenizi feshedebilir. Kredi kartınızı kullanmaktan vazgeçmeniz durumunda Enpara.com Çözüm Merkezi’ni arayarak kartınızı iptal ettirebilir ve sözleşmenizi sona erdirebilirsiniz. İptal ettirdiğiniz kartınıza ait bir borç varsa, borcun tamamı ödeninceye kadar ekstre gönderilmeye devam eder.