Hoş geldin faizi

Vadeli mevduat hesabı, en fazla tercih edilen yatırım araçlarının başında geliyor. Birikimlerini vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler, bankaların sunduğu mevduat faizleri içinde kendilerine en fazla kazandıracak seçeneği değerlendirmeye çabalıyor. Bazı bankalar da, yeni müşteriler kazanmak adına yeni müşterilerinin açtıkları hesaplara geçici süreyle “Hoş Geldin Faizi” adı verilen yüksek mevduat faiz oranı uyguluyor.

Hoş geldin faizi nedir?

“Tanışma Faizi” adı da verilen “Hoş Geldin Faizi”, bankaların yeni müşterilerinin mevduat hesaplarını işlettiği özel bir faiz oranıdır. Bankanın halihazırdaki müşterileri için uyguladığı mevduat faiz oranının üstünde bir faiz oranına sahip olacak şekilde sunulur. Banka politikalarına göre Hoş Geldin Faizi TL mevduat hesabının yanı sıra sterlin, dolar ya da Euro gibi döviz hesaplarına da uygulanabilir.

Bankaların yeni müşterileri için sunduğu hoş geldin faizi, halihazırdaki müşterilerine uygulanan mevduat faiz oranları ile kıyaslandığında cazip oranlar sunuyor. Bazı bankalar, yeni müşterilerine sunduğu tanışma faizlerini belirli bir oran üstünden sabitleyerek uyguluyor. Kimi ise güncel faiz oranlarını baz alarak aşağı ya da yukarı yönde güncelleyebiliyor.

Hoş geldin faizi ne kadar süre geçerli?

Hoş Geldin Faizi, bankaların yeni gelen müşterileri için sunduğu özel bir kampanya olarak değerlendirilebilir. Bir ya da birkaç aylık sürelerin yanı sıra 6 ay ya da 1 yıl süresince bankalar yeni müşterilerini bu kampanyadan faydalandırabiliyor. Bankanın taahhüt ettiği süre bittiğinde, kendi müşterileri için uyguladığı standart mevduat faiz oranları devreye giriyor. Kısaca Hoş Geldin Faizi her ne kadar kısa vadede avantajlı gibi görünse de, uzun vadede kazançlı olamayabiliyor. Bu sebeple, ilgili bankanın sunduğu Hoş Geldin Faizi ile bu faizin ne kadar süre uygulayacağı ve standart mevduat faiz oranı politikalarının incelenmesi gerekiyor.. İstisnai bir faiz oranı olan Hoş Geldin Faizi, bankanın daha fazla müşteriye ulaşmasını düşündüğü ürünlerde uygulanabiliyor. Kimi bankalar sadece TL hesapları üzerinden kimileri ise belirli tutar ve vade oranlarına özel faiz oranlarını işletebiliyor.

Türkiye'nin ilk dijital bankası Enpara.com olarak, herhangi bir şubemiz olmadığı için elde ettiğimiz karı tüm müşterilerimize yılın 365 günü yüksek mevduat faiz oranları sunarak değerlendiriyoruz. Sadece yeni müşterilerimizi değil, bizi tercih etmiş olan tüm müşterilerimizi de sürekli güncellenen yüksek mevduat faizleri ile buluşturuyoruz. Hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti almıyor, birikim yapmak isteyen müşterilerimize yüksek faiz oranlarımızla destek oluyoruz. Siz de sürekli güncellenen yüksek mevduat faiz oranlarımızla birikim yapmayı planlıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.