İçeriğe Git Alt Bölüme Git

Online kredi kartı başvurusu

Online kredi kartı başvurusu
 • Kredi kartları yoğun internet kullanımının da etkisiyle, her türlü alışverişi çok daha pratik ve kolay bir hale getiriyor. Kredi kartları özellikle yapılan harcamayı taksitlendirme veya erteleme konusunda avantaj sağlıyor. Bu sayede tüketici, bütçesini zorlamadan alışverişini rahatça yapabiliyor.
 • Bu noktada kredi kartlarının verdiği hizmet ve sağladığı ekstra avantajların kullanıcılar açısından önemi büyük. Özellikle sunulan kampanyalar, bazı ayrıcalık ve imkanlar kredi kartı kullanıcılarının yüzünü güldürürken, hayatlarıını da kayda değer oranda kolaylaştırabiliyor.
 • İnternetin yaygın kullanımıyla birlikte artık kredi kartı başvurularını da internet üzerinden yapmak mümkün hale geldi. Başvurmak istediğiniz kredi kartına sahip bankanın internet sitesi, internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden, başvurunuzu dakikalar içerisinde tamamlayıp, onaylanması durumunda tarafınıza kredi kartınızın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Kredi kartı kullanımı denince akla kart aidatları, kartların sunduğu taksit sayıları, borç taksitlendirme sistemleri ile borç sorgulama gibi konular geliyor.
 • Yıllık kredi kartı aidatı

  • Yıllık kredi kartı aidatı
 • Yıllık kredi kartı aidatı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) çıkarmış olduğu yönetmelik çerçevesinde, her bankanın kendi inisiyatifi doğrultusunda belirlenir. Kartın kullanıma açıldığı ilk andan itibaren başlayıp, son kullanım tarihine dek yıllık olarak alınan kredi kartı aidatı uygulaması, bankalar tarafından gerçekleştirilen operasyonel, personel ve şube gideri gibi maliyetlerini yönetmek için yansıtılır. Bazı bankaların ihtiyaç ve talep doğrultusunda şekillenen, farklı özelliklere sahip kredi kartları bulunabilir. Bu nedenle bankaya ve kredi kartına göre, talep edilen ücret de değişiklik gösterebilir.
 • Aidatsız kartların ilk çıkış noktası BDDK tarafından çıkarılan yönetmelikte yer alan, aidatlı kredi kartına sahip bankaların aynı zamanda aidatsız bir kredi kartı seçeneğini müşterilerine sunmak zorunda olması maddesidir. Kart aidatı almayan ve şubesi olan bankaların kredi kartlarının genelde taksit yapmadığını, promosyon ve kampanyalarının kısıtlandırıldığını, puan ya da ödül sisteminden çıkarıldığını görürüz.
 • Sonradan kredi kartı borcu taksitlendirme

  • Sonradan kredi kartı borcu taksitlendirme
 • Kredi kartının kullanıcısına sağladığı önemli avantajlar arasında yer alan taksitlendirme imkanı, pek çok açıdan müşterilerin hayatını kolaylaştırır. İlgili yasal düzenlemenin izin verdiği ölçüde, birçok harcamayı taksitlere bölebilen, bu şekilde kullanıcısına ödeme kolaylığı sağlayan kredi kartları sayesinde ihtiyaçlar ertelenmeden karşılanabilir. Kredi kartlarının yılın farklı dönemlerinde değişebilen taksitlendirme kampanyaları vardır. Taksit sayısı yasal düzenlemelere ve bankanın politikalarına göre farklılık gösterebilir. Burada önemli olan kişinin yaptığı bir harcamayı en rahat hangi biçimde geri ödeyebileceğidir. Bunun farkında olarak hareket edildiğinde harcamalar daha kontrollü gerçekleşir ve kişi kendini maddi açıdan zor duruma sokmamış olur.
 • Online ya da fiziki mağazalarda satış yapan bazı şirketler, anlaşmalı olmadıkları bankalara taksit imkanı tanımazlar. Bu durumda, satın alma işlemini tamamlamak isteyen kullanıcı, kullandığı kredi kartının borç taksitlendirme özelliği olup olmadığını bilmelidir. Aynı zamanda borç taksitlendirme özelliğinin BDDK’nın belirlediği ürün gruplarında (gıda, teknoloji, giyim vb.) geçerli olup olmadığını da biliyor olması gerekir. Satın alma işlemini tamamlayan müşteri, kullancısı olduğu bankanın mobil uygulaması ya da internet sitesinden güvenli giriş yaptıktan sonra tek çekim borcunu taksitlendirebilir.
 • Kredi kartı ile anında taksit avantajı

  • Kredi kartı ile anında taksit avantajı
 • Kredi kartı kullanımının cazip yönlerinin başında taksitlendirme imkanı gelir. Yapılan harcamalar için yasaların izin verdiği ölçüde vade farksız taksit alternatifleri sunan kredi kartları ile ihtiyaçlar ertelenmeden karşılanabilir. Online harcamalar yine online alışverişe açık olan kredi kartlar kullanılarak hiç yorulmadan ve rahatça yapılabilir, bu harcamalar için mevcut taksit fırsatları anında görülebilir. Kullanılan kredi kartının bağlı olduğu banka ile anlaşmalı üye iş yerlerinde, son derece avantajlı kampanyalar eşliğinde taksitli alışveriş yapmak mümkün.
 • Kredi kartı borç ve limit sorgulama

 • Günlük hayatta pek çok kişinin sıklıkla ve düzenli olarak kullandığı kredi kartlarına ait borçların müşteri tarafından sıkı bir şekilde takip edilmesi çok önemli bir konudur. Yapılan harcamaların ödenemeyecek boyutlara ulaşmaması, bilinçsiz harcamaların önüne geçilmesi için kredi kartına ait aylık borç tutarı takip edilmeli ve ödemeler mümkün oldukça düzenli ve zamanında yapılmalıdır. Aksi halde kredi kartının harcamalar konusunda sağladığı özgürlük ve kolaylık, orta ve uzun vadede büyük problemler ve maddi kayıplar olarak geri dönebilir. Bu türden olumsuz durumlarla karşılaşmamak için kredi kartıyla kontrollü harcamalar yapılmalı ve düzenli borç sorgulaması yapılarak dönem içinde yapılan harcamalar takip edilmelidir. Kredi kartı borç sorgulama işlemini farklı yollarla gerçekleştirmek mümkün:
 • Kredi kartı borç sorgulama işlemi, eğer şubesi olan bir bankayla çalışılıyorsa kartın bağlı olduğu banka şubesine bizzat gidilerek gerçekleştirilebilir. Elbette günlük hayatın yoğunluğu içinde bu yöntemi kullanmaya her zaman vakit bulunamayabilir.
 • Banka ATM'lerindeki yönlendirmeleri kullanarak da ekstre ayrıntılarına, asgari ödeme tutarı gibi bilgilere ulaşmak mümkündür.
 • Telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak borç sorgulama işlemi yapılabilir. Bu noktada akılda tutulması gereken bir ayrıntı var. Sorgulama işleminin, ‘kişisel bilgilerin gizliliği ilkesi"'ne bağlı olarak yalnızca arayan kişiye ait kredi kartı için yapılabileceğini unutmamak gerekir. Kişiye ne kadar yakın olursa olsun başkasına ait bir kartın borç bilgilerinin bir başka kişiyle paylaşılması mümkün değildir.
 • En kolay ve hızlı yöntem ise, bankanın internet şubesi veya mobil uygulaması aracılığıyla kredi kartı borç sorgulama yapılmasıdır.
Enpara.com
müşterisi değil misiniz?
Hemen Müşteri Olun