İçeriğe Git Alt Bölüme Git

İşlem kısıtları

İşlem saatleri

  • Enpara.com Çözüm Merkezi'mizdeki sistemlerimiz 7/24 çalışmaktadır; ancak müşteri danışmanlarımız yalnızca sabah 08:00 ile gece 01:00 arasında size hizmet vermektedir. Gece 01:00'den sonra bize ulaşmak isterseniz, sesli yanıt sistemimize mesaj bırakabilirsiniz. Encard Şirketim kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi güvenlikle ilgili bildirimleriniz için günün her saati güvenlik ekiplerimiz çağrılarınızı karşılayacaktır.

  • Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi ve Cep Şubesi üzerinden, diğer bankalara para transferi ve ödeme işlemleri dışında sunduğumuz işlemleri bir zaman kısıtlaması olmadan, günün her saatinde gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalardaki hesaplara para transferlerinizi yalnızca iş günlerinde saat 17:15’e kadar yapabilirsiniz. Saat 17:15'ten sonra yapılan veya onaylanan transferler bir sonraki iş günü işleme alınır. Fatura ödeme işlemleri için kurumların belirlediği zaman kısıtları geçerlidir.
  • QNB Finansbank ve diğer tüm yurt içi ve yurt dışı banka ATM'leri aracılığıyla şirketinizin Günlük hesabından 7/24 nakit para çekebilirsiniz. Ayrıca para yatırma özelliği olan QNB Finansbank ATM'lerinden 7/24 para yatırabilirsiniz.

İşlem limit ve kısıtları

  • Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi en temel ve en kapsamlı hizmet kanalımızdır. Şirketinizin tüm Enpara.com kullanıcıları yetkileri dahilindeki tüm işlemlerini internet şubemiz üzerinden gerçekleştirebilir.
  • Enpara.com Şirketim Cep Şubesi üzerinden sadece şirketinizin yetkili Enpara.com kullanıcıları işlem yapabilir ve sadece hesap gözlem/açma/kapama, para transferi ve onay işlemlerini gerçekleştirebilir. Diğer tüm işlemleriniz için internet şubemizi kullanabilirsiniz.
  • Şirketinizin yetkili kullanıcılarının cep şubemiz üzerinden yapabileceği günlük toplam para transferi limiti 1.000.000 TL'dir. İnternet şubemiz, cep şubemiz ve çözüm merkezimiz üzerinden yapacakları para transferi ve ödeme işlemleri için tutar limiti 3.000.000 TL'dir. Ancak, güvenliğinizi düşünerek, yüksek tutarlardaki para transferleri için farklı güvenlik önlemleri uygulamaktayız. Bu yüzden şirketinizin yüksek tutarlı işlemlerini son ana bırakmamanızı öneririz.
  • Vadeli bir hesap açmak için alt limit 10 TL/USD/EURO'dur. Üst limit yoktur.
  • Şirketinizin döviz ve altın alış/satış işlemleri için alt limit 10 USD'dir. Anlık işlem üst limiti 100.000 USD, günlük toplam işlem limiti ise 250.000 USD'dir. Günlük toplam işlem adedi limitleri ise Enpara.com Şirketim Cep Şubesi’nde 5, Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi'nde 5, Enpara.com Çözüm Merkezi'nde 5 adettir.
  • ATM'lerden günlük para çekme limiti 15.000 TL, para yatırma limiti ise 19.000 TL'dir. Bu limitler şirketinizin tüm yetkili kullanıcıları için tanınmış ortak limittir. Örneğin, şirketinizin toplam iki yetkili kullanıcısı var. Aynı gün içinde bir yetkili kullanıcı ATM'den 10.000 TL tutarında para çektiyse, diğer yetkili kullanıcı o gün için en fazla 5.000 TL para çekebilir.