Online KOBİ bankacılığı

Online KOBİ Bankacılığı

Şubesiz bankacılık modelleri küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için avantajlar sunar. Tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden sunan online bankacılık, bu sayede elde ettiği maliyet avantajlarını hem bireysel hem kurumsal müşterileri için faydaya dönüştürerek fark yaratır. Şubesiz bankacılık, KOBİ paketleri ile şirket bankacılık işlemlerinin yükünü azaltır. Şubesiz bankacılık şirketlere yüksek mevduat faizi oranları sunar ve kredi işlemlerinde kazanç sağlar. Bankacılık ürün ve hizmetlerine ilişkin masraflarda da indirim veya muafiyet hakkı verir. Böylelikle şirketler bankacılık giderlerini en aza indirirken en iyi hizmeti almaya devam eder.


Online KOBİ bankacılığı


Online KOBİ bankacılığı küçük ve orta ölçekli işletmelere sunulan özel hizmetleri içerir. İnternet üzerinden şirket hesabına sahip kurumsal müşteriler, diledikleri her yerde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Şirket sahibi ve yetkilendirdiği diğer kullanıcıların, şirket varlığı üzerinde gerçekleştirdiği işlemler kayıt altına alınır. Enpara Şirketim hesabının en yetkili kullanıcısı yani hesap sahibi, diğer kullanıcıların yetkilerini belirleyebilir, kısıtlayabilir. Online bankaların sunduğu avantajlardan biri de şirket hesaplarının yönetiminin kontrolünü kolaylaştırmasıdır. Şirket hesabının anlık hareketleri gözlenebilirken, kimin nasıl bir işlem yaptığı da takip edilir. Şirket hesabına ait farklı kartlar tanımlanarak her biri yetkililere iletilir. Yetkililerin harcamaları, kart bilgileri, harcama limitleri şirket tarafından gözlendiği için güvenlik riskleri ortadan kalkar. Her kullanıcı, limitlerinin verdiği yetki kapsamında online bankacılık hizmetlerinden faydalanabilir. Şirketinizin hesaplarını online bankacılığın verdiği kontrol gücü ile denetleyerek gider tablonuzu netleştirebilirsiniz. Online KOBİ bankacılığı ile banka şubelerinde kaybettiğiniz zamanı kazanabilir, işlem maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Şube sahibi bir bankadan eksiği olmayan, avantajları ile size türlü kazançlar sunan online bankacılık sayesinde gittiğiniz her yerde bankanızı yanınızda bulabilirsiniz.


Online KOBİ bankacılığı ürün ve hizmetleri

Online bankacılığının ürün ve hizmetleri; şubelerden yapılan maaş, fatura, SGK ve vergi borcu ödemeleri gibidir. EFT, havale ve SWIFT işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Ek olarak, şirket varlıkları değerlendirilebilir, döviz ve altın yatırımları yapılabilir. Mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemler için sürekli talimat imzalamak, her bir ödeme için tek tek uğraşmak geçmişte kalır. Aynı anda dijital dosyalar üzerinden sisteme veriler girilerek toplu maaş ödemesi yapılır, aylık düzenli ödemeler için talimat oluşturularak bir tıkla işlemler yapılabilir. Prim, avans ve masraf ödemeleri yapılırken şirket adına hesaplar açılabilir, kapatılabilir ve şubeye gitmeden para hareketleri sağlanır. Zahmetsiz, hızlı ve kolay bankacılık ile şubeden gerçekleştirdiğiniz tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Online bankanızın anlaşmalı olduğu bankaların varsa kendi ATM'lerini veya anlaşmalı diğer banka ATM'lerini kullanabilir, bir sorunuz olduğunda müşteri hizmetlerine ulaşarak yanıt alabilirsiniz. Şubesiz bankalarda yapılabilecek işlemler arasında banka kredi kartı borç ödeme, faturasız şirket telefon hatlarına TL yükleme de sıralanabilir. Kullanıcılar onay bekleyen işlemleri tek tıkla onaylayabilir, güvenlik ve bilgilendirme ayarlarını internet üzerinden değiştirebilir. Firma bilgileri online şubeden rahatlıkla güncellenebilirken, kısıtlı ve yetkili kullanıcıların hesapları dakikalar içinde tanımlanarak düzenlenebilir.


Şirketinize uygun bankacılığı bulmak


Şirketinizin en sık tekrarladığı işlemler, bankacılık hizmetleri konusunda duyduğu özel ihtiyaçlar, yatırım öngörüleri, ödeme kanalları ve hesapları için özel çözümler sunan bankayı bulmak size avantajlar kazandırır. Hızla çözüm üreten, dakikalar içinde işlemlerinizi gerçekleştiren, taleplerinize yanıt veren müşteri hizmetleri ile herhangi bir sorun anında iletişim kurabileceğiniz bir banka elbette en iyi hizmet verendir. Bankalarının tüm hizmetlerinin yanında bankacılık işlemlerinin ücret, masraf ve komisyonlarını da göz önünde bulundurmak şirket yetkililerinin önceliği olabilir. Düzenli ödemeler ve sürekli nakit hareketi gerektiren işlerde bankacılık işlemleri şirket için ciddi bir maddi yükü işaret eder. Şirketinize en uygun bankacılığı bulmak için bankaların KOBİ'lere özel hazırlanan paketlerini, limitlerini, hizmetlerini ve ücret tarifelerini incelemelisiniz. Güvenli, ekonomik, hızlı ve çözüm odaklı bankacılık için yeni nesil online bankacılığı da göz önüne almalısınız. Sağladığı avantajlar ve ekonomik fırsatlarla şubeli bankalardan ayrılan online bankaların KOBİ müşterisi olarak işletmenize zamandan, paradan ve iş gücünden kazanç sağlayacak bankacılık deneyimleri elde edebilirsiniz. Online, şubesiz bankaları tercih ettiğinizde internet bankacılığı, mobil şube, çözüm merkezi veya ATM'ler üzerinden işlemlerinizi yapabilir, tercih ettiğiniz işlem kanalına göre cihazlarınıza destek uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Mobil şubeye girmenizi sağlayacak mobil uygulamaları App Store,Play Store ve App Gallery'de bulabilir, şubenizi her an yanınızda taşıyabilirsiniz. Oluşturacağınız size özel şifre, kart ve yetkili kullanıcılarla şirket hesaplarını kullanabilir, güvenle tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Online KOBİ bankacılığının ücretleri


Online KOBİ bankacılığının ücretleri bankalara göre değişiklik gösterebilir. Bankalar sundukları hizmetler, avantajlar ve limitler kapsamında farklı ve süreli ücret tarifeleri uygulayabilir. KOBİ bankacılık paketleri genellikle bireysel hesaplar için tanımlanan paketlerden daha avantajlı olabilir. KOBİ'lerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan çözümler içeren hizmetler, standart bankalarda online bankalara göre daha yüksek ücretlerle faturalandırılabilir. Online bankacılık hizmeti veren şubesiz bankaların, hizmetlerinden ücret almadığı, kullanıcılarından masraf ve komisyon talep etmediği görülebilir. Şube giderlerine sahip olmadığı için elde ettiği maddi avantajlarla müşterilerinin kazancına yatırım yapan şubesiz bankalarda, ücretsiz para transferi, ödeme veya komisyonsuz yatırım yapabilirsiniz. Şubesiz bankalar işlem ücretlerini belli bir süre almayabilir veya yalnızca şirket sahiplerine özel avantajlar hazırlayabilir. Maaş hesabı sahiplerine, çalışanlara özel ayrıcalıklar şirket sahibinden farklı olabilir. Şube sahibi olan ve şubesiz bankaların KOBİ'ler için sunduğu avantajları kıyaslayarak seçiminizi yapabilir, sıkça kullandığınız işlemleri, sunulan hizmetleri ve işlem ücretlerini göz önüne alarak teklifleri değerlendirebilirsiniz.


Enpara.com olarak, online bireysel ve KOBİ bankacılığı hizmetleri sunarken, çeşitli avantajlarımız ile müşterilerimize yeni nesil bankacılık deneyimi yaşatıyoruz. Enpara.com Şirketim hesabı olan müşteriler sözleşmelerinde yer alan maddeye göre, hiçbir şekilde ücret, masraf ve komisyon ödemeden işlem yapabilir. Ücretsiz işlem taahhüdü sözleşmemizde de resmi olarak yer alır. Enpara.com Şirketim hesapları ve şirkete bağlı maaş hesabı kullanıcıları havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemler için bankalara masraf ödemez. Ayrıca şirket hesapları toplu maaş ödemelerinde ek faiz avantajı kazanır. Şirketin parası ek faizlerle değer kazanırken toplu ödemelerde de hız garanti edilir. Enpara.com Şirketim müşterileri, soru ve sorunlarında müşteri hizmetlerinden destek alabilirler. Siz de şirketlere sunduğumuz avantajlardan faydalanmak istiyorsanız hemen internet şubesi veya mobil şube aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


 

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.