Mobil POS nedir?

bilgi-bankasi_jumbatron_01-02-2022_mobilpos1

İşletmelere GPRS ya da GSM sistemi üzerinden ödeme alabilme olanağı sunan mobil POS hizmetleri, saha satışı yapan firmalara büyük kolaylıklar sağlar. Mobil POS hizmetleri, sabit POS veya IP POS altyapısının bulunmadığı yerlerde de bağımsız bir ödeme noktası olarak kullanılabilir. Çok yönlü bir mobil POS terminali üzerinden satış, ödeme, iade ve raporlama gibi birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-SIRKETIM-POS-300x250

Mobil POS nedir?


Mobil POS sistemleri, başta ödeme işlemleri olmak üzere birden çok alanda işletmelere destek olabilecek yeni nesil bir satış noktası platformudur. Mobil POS sistemini kullanan işletmeler, saha faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde planlayabilir ve istenilen yerden kolayca ödeme alabilir. Mobil POS sistemleri, birden fazla cihazla senkronize edilebilir ve ödeme işlemleri, online bankacılık hizmetleri üzerinden anlık olarak kontrol edilebilir.


Mobil POS cihazları, GSM operatörlerinin sunduğu veri hatları ya da GPRS ağı üzerinden bankacılık sistemi ile kolaylıkla bağlantı kurabilir. Sahada faaliyet gösteren firmaların en çok tercih ettiği hizmetlerden biri olan mobil POS, sabit POS ve IP POS cihazları ile birlikte kullanılabilir. Gezici terminal olarak hizmet veren mobil POS cihazları, banka kartları veya kredi kartlarından temassız işlem yöntemi ile de ödeme alabilir.


Mobil POS hizmetinin avantajları nelerdir?


Mobil POS, işletmelerin servis ve satış organizasyonlarına ait finansal işlemlerini tek bir yere bağlı kalmadan ve çok yönlü olarak gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyan bir bankacılık hizmetidir. Mobil veri sistemi üzerine kurulu olan mobil POS cihazları, servis ve bekleme süreçlerini hızlandırarak birden fazla ödeme seçeneğini bir arada sunar. Mobil POS cihazlarının IP modemler gibi belli bir yere bağlı olmadan kullanılabilir olması, mobil ödeme sistemlerinin en büyük avantajları arasında gösterilebilir.


Taşınabilirlik ve çok yönlülük nedeniyle işletme sahiplerinin ilk tercihleri arasında yer alan mobil POS terminalleri; gıda sektörü, pazarlama, ev ve onarım hizmetleri, taşıma hizmetleri ve paket servisi hizmetleri gibi hareketliliği yüksek sektörlerde çalışanlar için büyük kolaylıklar sağlar. Ufak boyutlara ve hafif gövde yapısına sahip olan mobil POS cihazları, bir çanta içinde kolaylıkla taşınabilir ve dünyanın her yerinden hızlıca ödeme alınabilmesini mümkün hâle getirir. Kablosuz kullanım, temassız ödeme ve hızlı bağlantı gibi özellikler de mobil el terminallerinin işlevselliğini artıran başlıca detaylar arasında yer alır.


Enpara.com Şirketim ile mobil POS hizmetleri için kolayca başvuruda bulunabilir; ödeme sistemlerinizi Enpara POS cihazları ile güncelleyebilir ve masrafsız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-SIRKETIM-POS-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.