Maaş ödemeleri

Maaş Ödemeleri

Çalışanlarınızın maaş ödemelerini kolayca gerçekleştirmek için bankaların maaş ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Maaş ödemeleri dışında gerçekleştirilen avans, prim veya masraf tutarlarını da banka maaş ödeme sistemleriyle yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde her ödemede ayrı ayrı tutar girişi veya hesap numarası girişi yapmadan, otomatik olarak tüm çalışanlarınıza anında ücret ödemesi yapılır. Her çalışanınızın ayrı bir bankada hesap numarası olsa dahi ödeme işlemleri kolayca gerçekleşir.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-SIRKETIM-POS-300x250

Talimatlı maaş ödeme sistemi nedir?


Talimatlı maaş ödeme sistemi, çalışanlarınızın maaş ödemelerini kolayca yönetebilmenizi sağlar. Yaptığınız geçmiş ödemeleri, güncel ödeme tutarlarını ya da şirket hesabınızın güncel bakiye tutarlarını bu sistemler üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ödeme yaparken tercih edebileceğiniz en güvenli yollardan biri olan bu sistem, kurumsal internet şube tarafından yürütülür. Çalışanlarınızın bilgileri ödeme sistemine girildikten sonra tek dokunuşla anında ödemeleri tamamlayabilirsiniz. Üstelik her ay yapılan bu işlem için talimatlı maaş ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Talimatlı maaş ödeme sistemi, tarafınızca belirlenen herhangi bir gün ve saatte maaş ödemelerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Her çalışanınız için yaptığınız ödemeleri istediğiniz anda görüntüleyebilir; ayrıca avans, prim, masraf gibi giderleri de talimatlı sistem üzerinden yürütebilirsiniz.


Maaş ödeme sistemi nasıl çalışır?


Enpara.com maaş ödeme sistemini kullanabilmeniz için Enpara.com'un ayrıcalıklı sistemi olan Şirketim müşterisi olmanız yeterlidir. Henüz müşterimiz değilseniz ’Enparalı ol’ seçeneğini kullanarak birkaç adımda kolayca müşteri olabilirsiniz. Maaş ödeme sistemini kullanmak için öncelikle çalışanlarınızın banka hesap bilgilerini bir defaya mahsus olarak Şirketim İnternet Şubesi’ne girmelisiniz. Şirketim uygulaması içerisinde "Transfer/Ödeme" bölümünden ''Maaş'' ibaresini seçerek seçtiğiniz çalışanlarınıza ya da tüm çalışanlarınıza maaş ödemesi yapabilirsiniz. Enpara.com sözleşmelerinde de belirtildiği gibi gerçekleştirdiğiniz işlemlerden hiçbir ek ücret alınmaz. Bu sayede şirketinizin bütçesi korunur ve tüm ödemeleriniz saniyeler içerisinde toplu olarak gerçekleşir.


Avans, prim, masraf ödemeleri nasıl gerçekleşir?


Maaş ödemelerinde olduğu gibi avans, prim veya masraf ödemeleri de maaş ödeme sistemi aracılığıyla yapılabilir. Yemek ödemeleri, yol ücreti ödemeleri, maaş dışı ödemeler, prim ödemeleri gibi giderlerinizi çalışanlarınızın hesabına otomatik talimat vererek de gönderebilirsiniz. Enpara.com Şirketim sistemi, ek ödemeler için de hiçbir ücret tahsil etmez. Dilediğiniz anda tanımlı hesap numaralarına avans, prim ya da masraf ödemelerini gönderebilirsiniz.


Gönderi yapmak için ''Transfer/Ödeme'' seçeneğinden ilgili adımı takip ederek ödeme yapabilirsiniz. Nakit yönetimi de sunan maaş ödeme sistemi içerisinde çalışanlarınıza yaptığınız geçmiş ödemeleri görüntüleyebilirsiniz. Çalışanlarınızın Enpara.com hesabı bulunmuyorsa Enpara.com görevlileri şirketinizi ziyaret ederek çalışanlarınıza hesap açma işlemi yapabilir. Böylece çalışanlarınızın hesap açma işlemi için şube ziyareti yapmasına da gerek kalmaz. Aynı zamanda çalışanlarınız da masrafsız bankacılık sistemi ile tanışmış olur.


Şirketim hesabı ile USD ya da Euro transferi yapılabilir mi?


Şirketim hesabı ile USD ya da EUR gibi farklı para birimlerinde de transfer yapılabilir. Cep şube ya da internet şube üzerinden; fiili olarak şubeye gitmeye gerek kalmadan transfer işlemi sağlanabilir. USD ya da EUR ödemelerinde de TL ödemelerinde olduğu gibi hiçbir ek ücret tahsil edilmez. Ancak gönderim yapılan hesabın QNB Finansbank ya da Enpara.com hesabı olması gerekir. Diğer bankalar için alınan işlem ücretini işlem sırasında görüntüleyebilirsiniz. Farklı ülkelere yapacağınız ödemelerde ise alıcı banka, ücret kesintileri yapabilir. Enpara.com ve QNB Finansbank hesaplarına USD ya da EUR gönderimi yapabilirsiniz. Diğer bankalara yapılan gönderim işlemleri ise hafta içi iş günlerinde 17.15'e kadar yapılabilir. Eğer 17.15'ten sonra ödeme yapmak isterseniz, ödeme talimatınızı verebilirsiniz; ancak tutar, alıcı hesabına bir sonraki iş günü içerisinde ulaşabilir.


Maaş ödeme sistemleri güvenli midir?


Maaş ödeme işlemleri, bankaların kurumsal internet şubeleri ya da mobil kurumsal şubeleri üzerinden gerçekleşir. Şirket bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz, büyük bir titizlikle korunur. Bankaların son teknolojilerle geliştirdiği güvenlik ağları sayesinde interaktif bankacılık işlemleri, güvenli bir ortamda gerçekleşir. Kontrol yazılımları, güvenlik yazılımları, sistem trafik yönetimi gibi güvenlik önlemleri, üçüncü kişilerin hesaplara erişimini engeller. Saldırı tespit sistemleri, antivirüs yazılımları ve web filtreleme çözümleri, güçlü tanımlama imkânlarıyla birlikte hesap güvenliği sağlar. Böylece banka üzerinden gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.


Enpara.com'da maaş ödeme sistemi kullanılabilir mi?


Enpara.com'un da maaş ödemeleri alanında çalışmaları mevcuttur. Şirketim hesabı açarak bu hesap üzerinden tüm bankalara ücretsiz bir şekilde para transferi yapabilirsiniz. Çalışanlarınız, farklı bankalarla çalışıyor olsalar da ödeme işlemlerinizi masrafsız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com'da açtığınız Şirketim hesabı sayesinde şirket hesabınız da kazanır. Maaş ödemeleriniz için Enpara.com Şirketim hesabınızı kullanarak günlük hesabınıza ek faiz imkânı kazanırsınız. Ayrıca QNB Finansbank şubelerinden para yatırıp çekme işlemi de yapabilir; tüm çalışanlarınıza sürekli olarak masrafsız ödeme sağlayabilirsiniz.


Enpara.com Şirketim sisteminin sunduğu ayrıcalıklar, yalnızca maaş ödemeleri ile sınırlı değildir. Şirketinizin vergi ödemeleri, SGK ödemeleri, fatura ödemeleri, tüm bankalara ait olan kredi kartı borcu ödemeleri, cep telefonu TL yüklemeişlemlerini Şirketim günlük hesabınızla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesabınızda ek para varsa tüm işlemler hesabınızda yeterli bakiye olmadığında da yapılabilir. Şirketim hesabınızda ileri tarihli otomatik ödeme talimatları oluşturabilir; yaptığınız işlemi ''En Hızlı'' olarak kaydedebilirsiniz. "En Hızlı" seçeneği sayesinde bir sonraki işlemde bilgi girişine gerek kalmadan anında ödeme yapabilirsiniz. Enpara.com ile hem vakit hem de gider tasarrufu avantajını yakalayabilirsiniz.


Encard Şirketim nedir?


Encard Şirketim, şirket hesabınızın bağlı olan ve şirket harcamalarınızı kolayca yapabileceğiniz banka kartıdır. Encard Şirketim, QNB Finansbank ATM'leri ve alışveriş yapılan tüm mağazaların POS cihazlarında ya da online alışveriş işlemlerinde kullanılabilir. Kartınızla şirket hesabınızdan para çekme işlemi yapabilirsiniz. Dilerseniz şirket hesabınız için alışveriş limiti de belirleyebilirsiniz. Encard ile fatura ödemeleri gibi ödemeler de yapılabilir.


Encard Şirketim kullanıcı tipleri nelerdir?


Şirketim hesabının iki tip kullanıcısı bulunur: Birincisi, yalnızca sizin erişim sağlayabileceğiniz "yetkili kullanıcı" tipidir. İkincisi ise hesabınıza şirketinizin yönetim biriminden belirlediğiniz şahışların erişebileceği "kısıtlı kullanıcı" tipidir. Kısıtlı kullanıcıları Şirketim hesabınıza tanıtmanız için imza sirküleri gibi evraklar gerekebilir. Şirketim hesabınızı aktif hâle getirmek ve kullanmak, oldukça basittir. Yeni bir kullanıcı tanımlamak için hesabınız aktive edildikten sonra "Ayarlar" bölümünden yeni kullanıcı eklemesi yapabilirsiniz. Böylece isteğinize bağlı olarak şirket hesabınıza farklı çalışanların erişmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemler, sizin talimatınız dışında kesinlikle gerçekleşmez. Ancak, ihtiyaç duyduğunuzda kısıtlı kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.


Enpara.com Şirketim hesabında kaç yıl ek masraf ödemesi alınmaz?


Enpara.com Şirketim hesabınızdan ömür boyu hiçbir ek ücret alınmaz. Bu konuda herhangi bir yıl sınırlaması bulunmaz. Şirketim hesabı açarken yaptığınız sözleşmede de 9. madde üzerinde ek masraf alınmadığı belirtilmiştir. Ayrıca çalışanlarınız da Enpara.com müşterisi ise onların hesaplarından da herhangi bir kesinti yapılmaz. Enpara.com Şirketim hesabınızı cep şubede veya internet şubede kullanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatları yaparak ödemelerinizi kolayca yönetebilirsiniz. Ödeme tutarı ve ödeme tarihi belirttiğiniz takdirde tüm ödemeler zamanında gerçekleşir ve maaş ödemelerinin tamamı, belirtilen hesaplara saniyeler içerisinde ulaşır. Bu yolla hem çalışanlarınızın güvenini kazanır hem de maaş ödemeleri için ek ücret ödemeyerek şirketiniz(ya da firmanız) için tasarruf yapabilirsiniz. Enpara.com’un masrafsız dijital bankacılığından yararlanmak için, Enpara.com Şirketim’e hemen başvurabilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-SIRKETIM-POS-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.