Vadesiz mevduat hesabı kullanım koşulları

 • Enpara.com Vadesiz Mevduat hesabı, faiz kazandırmayan en temel hesaptır.
 • Enpara.com'da vadesiz mevduat hesabı sadece Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro cinsinden açılabilir ve her bir para birimi için aynı anda sadece tek bir vadesiz hesap açık olabilir.
 • Enpara.com Vadesiz TL hesabı sadece Enpara.com Çözüm Merkezi üzerinden kapatılabilir. Vadesiz Amerikan Doları ve Vadesiz Euro hesapları ise Enpara.com İnternet Şubesi, Cep Şubesi veya Çözüm Merkezi üzerinden her an açılıp kapatılabilir.
 • Enpara.com Vadesiz Amerikan Doları ve Vadesiz Euro hesaplarına para girişi, döviz alış, yabancı para transferi veya döviz yatırma özelliği olan QNB Finansbank ATM'lerinden para yatırma yoluyla, para çıkışı ise döviz satış, yabancı para transferi veya döviz çekme özelliği olan QNB Finansbank ATM'lerinden para çekme yoluyla yapılabilir. ATM'ler hariç Enpara.com'un diğer tüm kanallarından döviz alış/satış işlemi yapılabilir.
 • Enpara.com Vadesiz Mevduat hesapları için bir minimum açılış tutarı yoktur. Ancak döviz ve altın alış/satış işlemleri için kanal bazında anlık ve günlük toplam işlem limitleri vardır, bu limitlere buradan ulaşabilirsiniz.
 • QNB Finansbank dışındaki bir hesaba yapılan yabancı para transferi için minimum transfer tutarı 75 USD/EUR’dur. Enpara.com üzerinden gerçekleştirilen yabancı para transferi işlemleri hem hesaptan para yollayan hem de hesabına para yollanan Enpara.com müşterileri için ücrete tabiidir. Bu ücretlerde herhangi bir değişiklik olması durumda, Enpara.com uygulama tarihinden en az 30 gün önce müşterilerini SMS veya e-posta yoluyla bilgilendirir. Ayrıca, aracı bankalar Enpara.com Vadesiz hesaplarına gelen ve giden yabancı para tutarlar üzerinden direkt olarak ek kesintiler de yapabilir.
 • Enpara.com'da tatil günleri dahil her gün 7/24 Amerikan Doları ve Euro alınıp satılabilir. Enpara.com İnternet Şubesi ve Cep Şubesi üzerinden yapılacak alış ve satış işlemleri için Enpara.com'un web sitesinde ilan ettiği kurlar geçerlidir. Enpara.com Çözüm Merkezi üzerinden yapılacak döviz alış ve satış işlemlerinde geçerli olan kurlar ise web sitesinde ilan edilen kurlara göre farklılık gösterebilir. Enpara.com bu alış ve satış işlemlerinden herhangi bir masraf, ücret veya komisyon talep etmez.
 • Kur dalgalanmaları nedeniyle vadesiz hesaptaki para değer kazanabilir veya kaybedebilir. Para birimlerini birbirine çevirirken yaşanabilecek kayıp ve zararların sorumluluğu vadesiz hesap sahibine aittir. Hesap sahibi bu zararların tazmini için Enpara.com'dan herhangi bir talepte bulunamaz.
 • Enpara.com Vadesiz Mevduat hesaplarınız ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda öncelikle Enpara.com Çözüm Merkezi'nden destek alabilirsiniz. Ayrıca Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine de başvurabilirsiniz.
 • Enpara.com'a ait tüm ticari ve iletişim bilgilerine her zaman www.qnbfinansbank.enpara.com web sitesinin 'İletişim' adımından ulaşabilirsiniz.
 • Dilediğiniz zaman Enpara.com Çözüm Merkezi'ni arayarak vadesiz mevduat hesabınıza ait sözleşmenizi basılı olarak ücretsiz bir şekilde adresinize postalanmasını talep edebilirsiniz.