Okul ihtiyaçları için kredi

Okul İhtiyaçları İçin Kredi

Okul eşyaları ve giderleri, her öğrenim yılı başında öğrenciler ve velileri için önemli bir masraf kalemidir. Kalemler, defterler, üniformalar, beslenme çantalarıyla başlayan listelerde alınması istenen eşya sayıları; yirmileri, otuzları bulabilir. Bankalar, bu ihtiyaçların giderilmesi için sizlere Okul İhtiyaçları Kredisi sunar. Okul İhtiyaçları Kredisi, genellikle okul için ödediğiniz harç ve kayıt ücreti için veriliyor olsa da eğitim masrafları da harç miktarınızdan fazla tutarda olabilir. Bu durumda öğrenim görmeye devam etmek ve maddi zorlukların üstesinden gelmek için kredi ile borçlanma tercih edilir ve bu şekilde tüm eğitim giderleri karşılanır.


 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-content

İhtiyaç Kredisi yerine Okul İhtiyaçları Kredisi seçeneklerinin araştırılmasının sebebi, öğrenciler tarafından alınabilen daha düşük faizli ve avantajlı kredi imkânları sunmasıdır. Faiz, borç veren konumundaki bankalara daha yüksek bir borçlanma karşılığında belli bir oranda ödediğiniz paradır. Faiz oranı da anaparanızın yüzdesi olarak hesaplanır. Okul İhtiyaçları Kredisi gibi belli dönemlerde çıkan özel kredi türleri, genellikle faiz açısından daha avantajlı olur. Bu sebeple tüm seçeneklerinizi bilmenizde fayda vardır.


Okul İhtiyaçları Kredisini nasıl kullanabilirsiniz?


Okul İhtiyaçları Kredisini kullanmak için 18 yaşını doldurmuş ve ayırt etme gücüne sahip olmak temel şarttır. İlave şartlar da bankadan bankaya farklılık gösterir. Kredi almak, eğer gerekli şartları sağlıyorsanız ve istenen belgelere sahipseniz zor değildir. Ancak iyi bir kredi puanına sahip değilseniz veya uzun bir kredi geçmişiniz yoksa bu durumda başvurunuz esnasında kefil talep edilme ihtimali vardır. Bu durum kredi geçmişi başarılı olmayan veliler için de geçerlidir.


Başvurmadan önce kısa vadede ödemelerinizden ziyade büyük resme de bakmak gerekir. Okul İhtiyaçları Krediniz parlak bir geleceğin anahtarı olmakla birlikte ödemeleri bakımından uzun vadeler süresince sizinle kalacak ciddi bir yüktür. Bu yükü de en aza indirgemek için nasıl kullanmanız gerektiğini doğru hesaplamalısınız. Borç ödeme planınızı oluştururken bankanızla iyi bir çalışma yürüterek sizin için en doğru planla anlaşma sağlamanız ödemelerinizde kolaylık yaşamanızı sağlar.


Kredinizi aldıktan sonra nasıl yöneteceğinizi de bilmelisiniz. Okul İhtiyaçları Kredisi'ni neye harcamanız gerektiğinin sınırlarını doğru çizmeniz gerekir. Öğrenim ve ücretler, ders araç gereçleri, okula ulaşım gibi sebeplerle aldığınız kredinin nelere harcandığını ne banka ne de başka bir kuruluşun izleme yetkisi vardır. Burada paranızı nasıl kullanacağınızı takip eden kişi, sadece siz olursunuz. Eğer eğitiminizle ilgili olmayan seyahat, tatil, restoran giderleri gibi istek harcamalarınız varsa bunlardan kaçınmalısınız. Çünkü; Okul İhtiyaçları Kredisi'ne ilişkin kötü harcama alışkanlıklarınız, sizi uzun vadede sıkıntıya sokar. Krediniz elinize geçtiğinde eğitim borçlarınızı bütçenize ve hedeflerinize göre geri ödemenin akıllıca yolunu belirlemelisiniz. Finansal planınızdan saparsanız krediniz amacını yitirir ve siz de borçlanma riski alırsınız. Bu sebeple gerçekten ihtiyacınız dışında bir şeye karşı harcama dürtüsü hissederseniz bütçenizi kontrol etmeniz gerekir.


Kredi ödemelerinizi gerçekleştirirken bir yandan da yaptığınız ödemeleri sistemde kontrol edin. Hatalı ya da yanlış bildirilen tutar olursa hataları erken yakalayın ve vakit kaybetmeden bankanıza bildirin. Kredi raporlarınıza da mutlaka göz atın.


İhtiyacınızdan fazla borç yüklenmesi yapmayın


Okul İhtiyaçları Kredisi, kariyerinizi ilerletmenize ve hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur ve üniversite derecesi, kariyerinizi ilerletmek için önemli bir yatırımdır. Ancak herhangi bir borç gibi kredinizi de alırken asıl amaç, mümkün olduğunca az kullanmanızdır. Kredinizi eğitim dışı harcamalar için ne kadar çok kullanırsanız, o kadar uzun sürede geri ödeyeceğinizi unutmamalısınız. Krediler, size hediye edilen ücretsiz para değildir. Okul İhtiyaçları kredinizin geri ödemesini yapamayacağınızı düşünürseniz, bankanızla temasa geçerek daha uygun bir plana geçerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz, bankanızın inisiyatifinde değerlendirilir. Kredinizin geri ödemelerini zamanında yapmazsanız borcunuz temerrüde düşer ve hakkınızda yasal işlem başlatılır. Öğrenciylen kullanılan kredilerde gelir kaynağı düşünülerek hareket etmelisiniz. Aldığınız bir burs varsa bunu kredinizi ödemeye başlarken de kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Kredi kullanan bir öğrenci olarak diğer masraflarınızı kısarak ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınız zaman ileride daha rahat edersiniz.


Tüm kredi kullanımlarında olduğu gibi sizin için en avantajlı Okul İhtiyaçları Kredisi; yıllık masrafı, faizi ve diğer ücretlerden oluşan masraflar hesaplanarak oluşturulan ödeme planında vadesine göre aylık taksitleri en düşük kredidir. Bunu dikkate aldığınızda işlem ücreti, dosya masrafı gibi ek masrafların istenip istenmediği önemli ayrıntılardır. Bütçenizi sekteye uğratmayacak şekilde, temel ihtiyaçlarınıza yapacağınız harcamaların bilincinde olarak seçeceğiniz vade ve tutarlar ile aylık ödeme tutarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da dosya masrafının da kredi çekilmek istenen tutarla ilişkili olacağıdır. Bankaların farklı uygulamaları olmakla beraber sözleşme yapılması aşamasında eklenecek detayların belirlenmesinde gözetilen kriterler aşağı yukarı aynıdır. Burada önemli olan bankanızın çekeceğiniz tutarı geri ödeme konusunda size ne kadar güvendiğidir.


Okul İhtiyaçları Kredisini erken ödeme avantajları nelerdir?


Okul İhtiyaçları Kredi’nizi erken ödediğiniz zaman sizin için bir takım avantajları olur. Krediniz sizi yapmak istediğiniz şeylerden alıkoyuyor ise ödeme sonrası bu hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Elinizdeki toplu parayla erken ödeme yapmak isterseniz efektif olarak vadenizi kısaltmak amacındasınız demektir. Ayrıca, tüm kredi borçlarınız gibi Okul İhtiyaçları Kredisi borcunuz da bakidir. Yani ekonomik belirsizlik dönemlerinde başınıza gelebilecek gelir kaybı gibi durumlarda dahi borcunuzu ödemeye devam etmeniz beklenir. Dolayısıyla ödeme gücünüz el verdiği ölçüde borcunuzu erken kapattığınız zaman sizin için yük olabilecek bir endişe kaynağını da ortadan kaldırmış olursunuz. Kredinizi erken kapattığınızda banka nezdinde de ödeme yapma yetinize dair olumlu yönde bir intiba bırakırsınız. Yaptığınız ödeme, kredi notunuzu iyileştirme noktasında da size fayda sağlayabilir. Kredinizi erken kapatmanızın yatırımlarınıza da bir etkisi olabilir. Erken kapatıp aylık ödemeler listesinden sildiğiniz bir kalem olarak düşünüldüğünde size getiri sağlayacak, ama risk faktörü bulunan yatırımları yapmaktan daha az çekinebilirsiniz.


Enpara.com ile okul masraflarınız sorun olmaktan çıksın


Kredi başvurusunda bulunurken hangi ihtiyacınız varsa o başlık altında kredi almanız gerekmez. Yani okul ihtiyaçlarınız için Okul İhtiyaçları Kredisi ya da girişimde bulunduğunuz iş yeriniz için Girişimcilik Kredisi almak zorunda değilsiniz. Çocuğunuzun okul masrafları için gereken krediyi de Enpara.com’dan başvuruda bulunacağınız İhtiyaç Kredisi ile giderebilirsiniz. Kredinizi kullanmak için Enpara.com internet ve telefon şubelerinden başvurunuzu oluşturabilir ve çok kısa bir süre çerisinde cevap alabilirsiniz. Kredi taksitlerinize otomatik ödeme talimatı verme ve vadesiz hesabınızda bakiye yetersizliği durumunda Ekpara ile ödemenizi tamamlama imkânları ile kredi ödemenizde kolaylığı yaşayabilirsiniz. Enpara.com internet sitesi "krediler" başlığı altındaki İhtiyaç Kredisi bağlantısı altında bir kredi maliyet hesaplayıcısı bulunur. Düşündüğünüz kredi tutarı ve taksit sayısını girerek faiz, masraf, sigorta prim tutarı ve yıllık maliyet oranı bilgilerini anında görebilirsiniz. Siz de müşterimiz olmak isterseniz web sitemizden başvuruda bulunabilirsiniz.


 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-footer

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Okul ihtiyaçları için kredi kullanımı

  Çocukların öğrenim yılı başında okul ihtiyaç listelerinin her geçen gün biraz daha uzamasıyla masraf miktarı da artabilir. Masrafları karşılamakta zorlanabilecek veliler için aile bütçesini bu aylarda denkleştirmek, zor olabilir. Çözüm için bankaların sundukları hizmetlerden biri, okul ihtiyaçları kredisidir. Bu kredi sayesinde okul dönemi yaklaştığında telaşa kapılmadan bir kredi planlaması yaparak nakit eksiğinizi karşılayabilirsiniz.

  İhtiyaç kredisinin okul malzemeleri almak için düşünülmüş bir türü olan bu krediyi bankalar, okulların açılmaya yakın olduğu dönemlerde sunar. 18 yaşını doldurmuş, düzenli geliri olduğunu belgelemiş ve istendiği takdirde bir kefil sağlayan herkes, bu kredilerden faydalanmak adına başvuruda bulunabilir. Öğrenciler, eğer bir işte çalışmıyorsa ailelerini kefil göstererek bu belgeleri temin eder.

  Şubelerden yapılan başvurular esnasında müşterilerden kimlik belgesi, adres teyidi için ikametgâh ya da son üç aya ait fatura istenir. Başvuru alındıktan sonra banka, başvuru sahibinin sunduğu evrakları inceleme altına alır. Başvuruların kabulü veya reddedilmesi, tamamen başvuru yapılan bankanın kararına bağlı bulunur. Ayrıca, bankaların ek evrak isteme hakları da bulunur.

  İnternet şubesi, telefon şubesi ya da mobil şube gibi kanallar aracılığıyla kullanılabilen okul ihtiyaçları kredilerinde başvuru süreci, müşterinin kimlik bilgilerinin kayıtlı olduğu hesaplar üzerinden işletildiğinde belge istenmemesi söz konusu olabilir.

  Okul ihtiyaç kredisi kullanırken nelere dikkat edilmeli?

  Tüm kredi kullanımlarında olduğu gibi sizin için en avantajlı kredi; yıllık masrafı, faizi ve diğer ücretlerden oluşan masraflar hesaplanarak oluşturulan ödeme planında vadesine göre aylık taksitleri en düşük olan kredi teklifidir. Bunu dikkate aldığınızda işlem ücreti, dosya masrafı gibi ek masrafların istenip istenmediği, önemli ayrıntılardır.

  Okul ihtiyaç kredi başvurunuz banka tarafından reddedilebilir. Bunun çeşitli sebepleri olabileceği gibi başta gelen sebepleri arasında kötü kredi notu ya da ardı ardına, sık aralıklarla yapılan kredi başvuruları bulunur. Kötü kredi notunuzu iyiye çevirmek için kredi kartı ya da kredi taksitleri gibi banka ödemelerinizi zamanında yapabilir; çok sık kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak için de iki başvurunuzun arasında en az belirli bir süre olmasına dikkat edebilirsiniz.

  Kredinizi aldıktan sonra aylık ödeme tutarlarını karşılayabiliyor olmanız, hem kredi notunuzun belirlenmesinde hem de cezaya düşmemek adına önemlidir. 90 gün geciken ödemelerde banka tarafından tanınan ek ödeme süresi başlar. Bu ek sürede kredi borcunuza yapılandırma talep edebilirsiniz. Yapılandırma olmadığı takdirde yasal takip süreci başlar ve bank alacağını tahsil etmek için yasal süreçleri işletir. Bunun sonucunda maaşınıza haciz koyulmasına kadar gidebilen bir süreç başlamış olur.

  Enpara.com olarak sunduğumuz ihtiyaç kredisi ürünümüz müşterilerimizin çeşitli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için iyi bir çözüm yolu olmaktadır. Banka şubelerinden yapılan kredi başvurularında istenebilecek belgeleri sağlamadan, kefil ya da teminat göstermeden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Enpara.com olarak, sağladığımız kredi masraf hesaplama tablosu sayesinde kredinizi almadan önce aylık ödeme tutarını tüm kalemleriyle görebilirsiniz. Bu şeffaflık sayesinde bütçenize uygun krediyi seçmeniz kolaylaşır. Aynı zamanda Enpara.com ihtiyaç Kredi ürününden masraf ya da komisyon almıyoruz. Siz de müşterimiz olmak isterseniz web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   

 • Okul ihtiyaçları için kredi hesaplama

  Okulların açılmasına yaklaşılan dönemde öğrenci çocuğu bulunan aileler için okul listelerinde istenen malzemelerin alımı sırasında masraflar da artar. Bir öğrenci için istenen malzemeler bile ortalama bir aile bütçesini etkileyebilecekken okul çağında birden fazla çocuğu bulunan ailelerde bu dönem, finansal açıdan zorlu geçebilir. Gerek öğretim yılı başlangıcında gerek sömestr tatili dönüşü eksikleri kapatmak isteyen, ama nakit sıkıntısı yaşayan aileler için olası çözüm yollarından bazıları okul ihtiyaçları kredileri ve bankaların sunduğu benzer amaçlı kampanyalardır.

  Okul ihtiyaç kredisi kullanırken maliyetini nasıl hesaplarım?

  İster okul ihtiyaçları isterse de diğer herhangi bir ihtiyacınız için kredi kullanırken ailenizin bütçesini sarsmaktan kaçınırsınız. Bunu anlayabilmek için de kredileri karşılaştırırken size aylık taksitlerde maliyetlerinin ne olacağını göz önünde bulundurabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kullanımında faizli geri ödeme tutarına ilave edilecek ek masraf kalemleri; dosya masrafı, hayat sigortası ve farklı ücretler olabilir ancak; her banka, her tip kredi kullanımında bu kalemleri almak zorunda değildir. Hatta dosya masrafı, bazen müşteriye geri ödenebilir.

  İlgili yasada bireysel ihtiyaç kredisi kullanımlarında vade üst sınırı ayrıca belirtilir ve belirli aralıkla güncellenebilmektedir. Aynı zamanda okul ihtiyaçları için kullandığınız bireysel kredinizde kredi tahsis ücreti yasal olarak en fazla kredi tutarının onbinde 5’i olarak hesaplanabilir.

  Müşterilerine bireysel kredi kullanımında sıfır masraf, komisyon veya ücret kesintisi ile hizmeti sunan Enpara.com, kredinizi planlarken şeffafça tüm bilgileri sizlerle paylaşır. Bu sayede kredinizi seçerken bilmeniz gereken tüm bilgilere sahip bir şekilde kararınızı verip, gelir-gider dengenizi en sağlam şekilde planlayabileceğiniz seçenekleri karşılaştırabilirsiniz. Enpara.com internet sayfasında ürünler başlığı altındaki İhtiyaç Kredisi bağlantısı kısmında bir kredi maliyet hesaplayıcısı da bulunur. Almayı düşündüğünüz kredi tutarını ve taksit sayısını girerek faiz, masraf, sigorta prim tutarı ve yıllık maliyet oranı bilgilerini anında görebilirsiniz.

  Enpara.com olarak sunduğumuz ihtiyaç kredisi ürünümüz müşterilerimizin çeşitli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için iyi bir çözüm yolu olmaktadır. Kredi başvurularınız kısa bir süre içinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Olumlu sonuçlanan başvurularda müşteri sözleşmesi ve kredi ödeme planınınızı gözden geçirip onayladıktan sonra hesabınıza yatan tutarı, anında kullanabilirsiniz. Siz de müşterimiz olmak isterseniz web sitemiz üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Okul ihtiyaçları için kredi faizleri ve ücretleri

  Okul alışverişleri, her öğretim yılı başında öğrenci velileri için önemli bir masraf oluşturuyor. Çocuklarının eğitimi için hiçbir masraftan kaçınmayacak velilere destek için bankaların çeşitli kredileri ve başka finansal hizmetleri destek imkânı tanıyor. Gerek öğrenim yılı başı öğrencilerinizin hazırlıklarını yaparken, gerek yarıyıl tatili sonrasında eksikleri kapatmak istediğinizde eğer ödemelerde ferahlık arıyorsanız bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

  Okul ihtiyaçları için nasıl kredi kullanabilirim?

  İhtiyaç kredisi kullanmak için 18 yaşını doldurmuş, düzenli gelire sahip olunduğunu belgelemiş veya sahibi ya da ortağı olunan şirketin vergi levhası şeklinde bir gelir kaynağı göstermiş, kredi notu olumlu olan ve bankanın istemesi durumunda kefil getiren herkes başvuru yapabiliyor. Şubelerden yapılan başvurularda kimlik belgesi ve adres teyiti için ikametgâh ya da başvuru sahibinin adına gelmiş son üç aya ait fatura istenebiliyor. İhtiyaç kredisi, genellikle vadelendirilmiş ve her ay eşit taksitlerle ödenebilen bireysel bir kredi türü olarak tanımlanıyor. Kredi başvurusunda gereken şartlar ve talep edilen belgeler, bankalar arasında farklılık gösterebiliyor.

  Kredi çekerken faiz ve ücretlere dikkat

  Kredi çekerken toplam tutar üzerinden faiz oranına dikkat ederek sizlere sunulan farklı kredi seçeneklerini kıyaslamak gerekiyor. Faiz oranının yanı sıra toplam tutara eklenen ücret ve masraflara da dikkat etmek, önem taşıyor.

  Enpara.com olarak sunduğumuz ihtiyaç kredisi ürünümüz müşterilerimizin çeşitli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için iyi bir çözüm yolu oluyor. Enpara.com İhtiyaç Kredisi ürünümüzden hiçbir masraf veya komisyon almıyoruz. Avantajlı faiz oranları uygulamakla birlikte, internet sayfasında istediğiniz vade ve miktardaki krediler için toplam maliyet ve uygulanacak faizi görmenizi sağlayan bir hesaplama aracımız da bulunuyor. Kredi tekliflerini değerlendirirken size en az yük olacak kredi, toplam maliyeti en düşük kredidir. Kredi başvurunuzda kefil ya da teminat istemiyoruz. Kredi başvuruları, kısa bir süre içinde değerlendiriliyor ve sonuçlandırılıyor. Müşterilerimiz, olumlu yanıt alınmasını takiben kredi ödeme planı ve müşteri sözleşmesini onayladıktan sonra internet veya cep şube aracılığıyla kredilerini hemen kullanabilir.

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.