Hoş geldin faizi

Hoş Geldin Faizi

Vadeli mevduat hesabı, banka müşterilerinin en fazla tercih ettiği yatırım araçlarının başında geliyor. Birikimlerini vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler, bankaların sunduğu mevduat faiz oranları arasında kendilerine en fazla kazandıracak seçeneği bulmaya çalışıyor. Bazı bankalar da, yeni müşteriler kazanmak adına müşterilerinin ilk kez açtıkları hesaplara geçici süreyle “Hoş Geldin Faizi” adı verilen yüksek mevduat faiz oranı uyguluyor.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-300x250

Hoş Geldin Faizi nedir?


Tanışma Faizi” adı da verilen “Hoş Geldin Faizi”, bankaların yeni müşterilerinin mevduat hesaplarına uyguladığı özel bir faiz oranıdır. Bankanın halihazırdaki müşterileri için uyguladığı standart mevduat faiz oranının üstünde bir faiz oranıdır. Banka politikalarına göre Hoş Geldin Faizi, TL mevduat hesabının yanı sıra Dolar ya da Euro gibi döviz hesaplarına da uygulanabilir.


Bankaların yeni müşterileri için sunduğu Hoş Geldin Faizi, mevcut müşterilerine uygulanan mevduat faiz oranları ile kıyaslandığında daha yüksek oluyor. Bazı bankalar, yeni müşterilerine sunduğu tanışma faizlerini belirli bir oran üstünden sabitleyerek uyguluyor. Bazılarıysa güncel faiz oranlarını baz alarak tanışma faizini aşağı ya da yukarı yönde güncelleyebiliyor.


Hoş Geldin Faizi ne kadar süre geçerli?


Hoş Geldin Faizi, bankaların yeni gelen müşterileri için sunduğu özel bir kampanyadır. Bankalar bir ya da birkaç ay boyunca yeni gelen müşterilerini bu yüksek faiz oranından faydalandırabiliyor. Bankanın taahhüt ettiği süre bittiğinde, kendi müşterileri için uyguladığı standart mevduat faiz oranları devreye giriyor. Kısaca Hoş Geldin Faizi, kısa vadede her ne kadar avantajlı gibi görünse de, uzun vadede kazançlı olamayabiliyor. Bu sebeple, ilgili bankanın sunduğu Hoş Geldin Faizi ile bu faizin ne kadar süre uygulanacağı ve standart mevduat faiz oranı politikalarına göz atılmasını tavsiye ederiz.


Enpara.com olarak, herhangi bir şubemiz olmadığı için elde ettiğimiz kârı tüm müşterilerimize yılın 365 günü yüksek mevduat faiz oranları sunarak değerlendiriyoruz. Sadece yeni müşterilerimize değil, bizi tercih etmiş olan tüm müşterilerimize sürekli güncellenen yüksek mevduat faiz oranları sunuyoruz. Hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti almıyor, birikim yapmak isteyen müşterilerimize yüksek faiz oranlarımızla destek oluyoruz. Siz de sürekli güncellenen yüksek mevduat faiz oranlarımızla birikim yapmayı planlıyorsanız hemen Enpara.com’a başvurabilir, müşteri olduktan sonra bir vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.

 


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.