Hızlı (anında) kredi

Hızlı (Anında) Kredi

En hızlı ve kolay kredi alma yöntemlerinden biri olan hızlı (anında) kredi, şubeye gitmeden online olarak başvurularak alınabilen bir kredi çeşididir. Belirli koşullar dâhilinde incelenen ve onaylanması durumunda kısa sürede müşterinin banka hesabına geçen anında kredi, acil ihtiyaçları temin etmek adına hızlı bir şekilde elde edilebilir.


 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-content

Anında kredi nedir?


Acil ihtiyaçlar için kullanılabilecek olan anında kredi, hızlıca başvurulabilen, bankaların belirlediği kredi limitleri dâhilinde belgesiz ve imzasız şekilde anında çekilebilen bir kredi türüdür. Hızlı krediye SMS yoluyla ya da online olarak kısa süre içerisinde başvurulabilir. Normal şartlarda kredi başvurusu, gerekli belgeler ve imzalar eşliğinde ve şubelere bizzat gidilerek gerçekleştirilirken, anında kredi talebi ise SMS yoluyla gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra bankaların mobil uygulamaları ya da internet siteleri üzerinden de hızlı kredi başvurusu yapmak mümkündür.


Nasıl hızlı kredi çekilir?


Kredi başvurusunda en önemli kriter, başvuran kişinin KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanıdır. Hızlı kredi çekmek için öncelikle SMS yolu ile başvuru yolu tercih edilebilir. SMS ile yapılan hızlı kredi başvurusunda kredi miktarı ve TC kimlik numarasıyla başvuru yapılır ve söz konusu dört haneli numaraya kişisel bilgiler iletilir. Ardından gelen süreçte öncelikle banka, müşterisinin KKB olarak kısaltılan kredi kayıt bürosu puanına, varsa kendi skorlama ve politika kurallarına bakarak bir değerlendirme yapar . Eğer cevap olumlu ise kredi anında onaylanır ve müşteri, hesabına kısa sürede yatan kredi miktarını arzu ettiği zaman kullanabilir. KKB puanının düşük olduğu ya da bankanın politika kurallarına ve skorlamasına göre olumsuz bir sonucun görülmesi durumlarda ise banka, kredi başvurusunu olumsuz olarak değerlendirir ve yine SMS yoluyla cevabını müşteriye bildirir.


Bir diğer başvuru ise online başvurudur. Hızlı kredi talebi için söz konusu bankanın mobil uygulaması ya da internet adresi üzerinden hızlı kredi başvurusu yapılabilir. Hızlı kredinin çıkmasında KKB puanının yeterli olması, en önemli kriterdir. O güne dek kullanılan kredi ve kredi kartlarının sicil kaydı anlamına gelen KKB puanında, öncelikle kişinin gelir seviyesine ve başvurulan kredi miktarının aylık ödeme tutarına bakılır. Kredi kartlarının ve önceki kredi tutarlarının ödeme düzenleri ve varsa kefil olunan kredi ödemeleri de incelenir. Önceki ödemelerin düzensiz yapılmış olması ya da aylık gelirle hızlı kredi talebi arasındaki uyumsuzluklar, kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle ödeme zamanlarına dikkat etmek ve gelir seviyesine uygun kredi miktarları talep etmek önemlidir.


Anında kredi çekerken bilinmesi gereken en önemli bilgilerden biri de bu kredi türünün kefil gerektirmeyen bir kredi çeşidi olduğudur. Bu şekilde kefil işlemlerine gerek kalmaz. Bazı anında kredi türleri masrafsız olabildiği gibi esnek taksitlendirme seçeneklerine de sahip olabilir. Banka müşterileri, yine ATM'lerden kart limiti kadar çekilebilen, vade sayısı sınırlı hızlı kredi türlerinden de faydalanabilir.


Hızlı kredi çekmeden önce sorun yaşamamak adına sicil kaydı hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir. Kredi çekmenin önünde yer alan engelleri kaldırmak amacıyla bir kredi uzmanıyla görüşülebilir ve detaylı bir araştırma sonucunda anında kredi çekme sorununa yol açan etkenler ortaya çıkarılabilir. Bu şekilde olumsuz sicili düzeltmek ve her an hızlı kredi çekebilme şansına sahip olmak da mümkün hâle gelecektir. Hızlı kredi çekerken ödeme esnasında sorun yaşamamak adına taksit sayılarına ve faiz oranlarına da dikkat etmek gerekir. Düzenli bir şekilde ödeme yapılması gerektiği önceden hesap edilmeli ve doğru bir plan doğrultusunda kredi talebinde bulunulmalıdır. Bu şekilde hem kredi puanının düşmesini önlemek hem de ihtiyaç duyulan kredi miktarını sorunsuz bir şekilde elde etmek de kolaylaşacaktır.


Hızlı kredi limitleri


Bankaların hızlı kredi limitleri birbirlerinden farklılık gösterir. Banka hızlı kredi limitleri, söz konusu banka ile yapılan işlem sıklığına, icra ya da haciz durumuna ve kredi notuna göre değişir. Hızlı kredi limitleri, koşulların uygunluğuna göre 30, 40, 60 bin TL gibi görece yüksek miktarlarda olabildiği gibi, 10 bin TL ve altı için de hızlı kredi talebinde bulunulabilir. Hızlı kredilerde taksit sayıları da bankaların anında kredi paketlerinin içeriğine göre değişir. Buna göre banka müşterileri, belirli aralıklarda değişen vade seçeneklerinden faydalanabilme fırsatına sahiptir. Banka müşterisinin kredi çekme sıklığı, düzenli ödeme yapması, aylık geliri, üzerinde haciz olup olmaması ve daha önce kefil olduğu kredilerin düzenli ödenip ödenmediği, hızlı kredi limitinde ve ödeme koşullarında etkilidir. Buna göre hızlı kredinin miktarı ya da vade süresi artıp azaldığı gibi, kredi talebi olumsuz olarak da değerlendirilebilir.


Hızlı kredi başvuruları, günün her saatinde hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Üstelik başvurunun onaylanması durumunda söz konusu kredi tutarı, o an hesaba aktarılır. Acil nakit ihtiyacına önemli bir çözüm olarak geliştirilen anında kredi, bazı bankalarda online veya SMS yollarının yanı sıra ATM ve çağrı merkezi aracılığıyla da gerçekleştirilebilir. Hızlı, kefilsiz ve formalitesiz bir şekilde işleme koyulabilen anında kredi, farklı kredi limit seçenekleriyle farklı ihtiyaçlara kolayca cevap verir. Söz konusu paranın banka hesabına geçmesi için mesai saati ya da mesai günü olması şartı aranmaz.


Acil nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılamak istiyorsanız Enpara.com’da yer alan avantajlı kredi seçeneklerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, düşük faizli ihtiyaç kredisi türlerinden birisini seçmektir. Enpara.com'da ihtiyaç kredisini belirli limitlerde, ödeme gücünüze uygun taksit seçeneklerinden bir tanesini tercih ederek kullanabilirsiniz. Hiçbir masraf, ücret ve komisyon uygulamasının bulunmadığı Enpara.com İhtiyaç Kredisi ile en uygun koşullarda kredi çekebilme şansına sahip olabilirsiniz.


Enpara.com’dan ihtiyaç kredisi alabilmeniz için kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi durumunda kredi tutarı anında hesabınıza geçer. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz Enpara.com internet veya cep şubesinden başvuru yapabilir; henüz müşteri değilseniz online olarak mobil uygulama ya da internet üzerinden kısa sürede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Enpara.com kredi başvurusunda sizden belge, kefil ya da teminat istenmez. Eğer önceki kredi ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirdiyseniz ve düzenli bir geliriniz varsa ihtiyaç kredisi başvurunuz olumlu değerlendirilebilecektir.


Enpara.com İhtiyaç Kredisi başvurunuzun sonuçlandırılması ise genellikle ortalama birkaç dakika içerisinde; en geç ise 8 iş saati içerisinde gerçekleşir. Bu da acil ihtiyaçlarınızın kısa sürede karşılanması anlamına gelir. Olumlu değerlendirme sonucunda tek yapmanız gereken, ödeme planınızı onaylamaktır. Ardından hesabınıza yatan kredinizi anında kullanabilirsiniz.


Enpara.com İhtiyaç Kredisi’ni isterseniz ATM'lerden isterseniz banka şubesi, mobil uygulama ya da internet sitesi üzerinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Üstelik yeterli bakiyeniz olması ve talimatınız bulunması durumunda mevcut Enpara.com Vadesiz TL hesabınızdan ek işlem yapmadan, otomatik olarak kredi ödeme tutarınız tahsil edilir. Enpara.com ile kredinizi vadesinden önce kapatmanız, taksitlerinizi erken ödemeniz ve toplu ara ödemelerle ödeme planınızı rahatlatmanız da mümkün olur. Üstelik bu şekilde olası faiz indirimlerinden de yararlanabilirsiniz. Hızlı, imzasız, belgesiz ve sorunsuz kredi başvurusu için siz de Enpara.com'a başvurun; uygun kredi limitlerinden ve vade fırsatlarından yararlanın.


 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-footer

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Anında kredi nedir?

  Anında kredi; şubeye gitmeden, online olarak kısa süre içerisinde çekilebilen bir kredi çeşididir. Anında kredi ile hızlı ve kolay şekilde kredi alabilmek için yapılan başvurunun onaylanması gerekir. Onayın ardından müşteriler, kısa süre içerisinde hesaplarına yatan krediyi acil ihtiyaçları için kullanabilir.

  Anında kredi işlemleri nasıl yapılır?

  Anında kredi, başvurunun uygun bulunması hâlinde belgesiz ve imzasız şekilde kısa sürede çekilebilir. Anında kredi başvurusu için SMS ya da online başvuru yolu tercih edilebilir. Diğer kredi başvuruları, gerekli imzalar ve belgeler eşliğinde şube üzerinden yapılır. Anında kredide ise müşterinin şubeye gitmesine gerek kalmaz. Bankaların internet sitelerinden ya da mobil uygulamalarından anında kredi başvurusu yapılabildiği gibi, SMS yoluyla da başvuru yapılabilir. Anında kredi, bankalara göre değişen çeşitli limitlerde olabilir. Belge, kefil ya da teminat istenmeyen bu kolay kredi ile aniden ortaya çıkan nakit ihtiyacını sadece bir gün içerisinde karşılamak mümkün hâle gelir.

  Enpara.com ile anında kredi

  Eğer siz de acil ihtiyaçlarınızı kefilsiz ve teminatsız bir şekilde çok kısa sürede karşılamak istiyorsanız, Enpara.com’da yer alan avantajlı kredi türlerinden faydalanabilirsiniz. Enpara.com ihtiyaç kredisinde komisyon, ek ücret ya da masraf yoktur. Bu şekilde siz de en uygun koşullarda kredi çekebilme şansını elde edebilirsiniz.

  Enpara.com ile anında kredi çekebilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi durumunda çekmek istediğiniz tutar, anında banka hesabınıza geçer. Enpara.com müşterisiyseniz Enpara.com internet şubesinden ya da cep şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer Enpara.com müşterisi değilseniz başvuru için yine Enpara.com web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kredi başvurusunda kefil, belge ya da teminat istemeyen Enpara.com ile kredi çekmek, son derece kolaydır. Genellikle daha önceki kredi ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren, düzenli bir geliri olan müşterilerin başvurusu olumlu olarak değerlendirilir.

  Enpara.com anında kredi başvurusu ne zaman sonuçlanır?

  Enpara.com ihtiyaç kredisi başvurusunun değerlendirilmesi, genellikle ortalama birkaç dakika; en geç olarak ise 8 saat içerisinde gerçekleşir. Bu şekilde aynı gün içerisinde kredi çekmek mümkündür. Olumlu değerlendirilen kredilerde ödeme planını onaylamak, krediyi kullanabilmek için yeterlidir. Enpara.com ihtiyaç kredisi ödemeleri için ATM'ler, QNB Finansbank şubeleri, Enpara.com internet ya da cep şubesi kullanılabilir. Vadesiz banka hesabınızda yeterli bakiye olması durumunda kredi tutarınız, ek işlem yapmadan otomatik olarak tahsil edilir. Enpara.com ile kredi taksitlerinizi önceden ödeyebilir; kredinizi kapatabilir ve toplu ara ödemeler yapabilirsiniz. Bu tür durumlarda olası Enpara.com faiz indirimlerinden faydalanmanız da mümkün hâle gelir. Eğer anında kredi fırsatından yararlanmak istiyorsanız, Enpara.com'a hemen başvurabilir; uygun kredi seçeneklerinden ve vade fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

 • Nasıl hızlı kredi çekilir?

  Anında kredi, online olarak başvurulabilen bir kredi türüdür. Bankalara göre değişen anında kredi limitlerinden yararlanabilmek için belge ya da imzaya gerek yoktur. Kısa sürede online olarak başvurulabilen hızlı kredi türünde normal kredi başvurularında olduğu gibi şubeye gitmeye de gerek kalmaz. İnternet sitesi, mobil uygulama ya da SMS yoluyla anında kredi başvurusu yapmak ve genellikle aynı gün içerisinde krediden yararlanmak mümkündür.

  Hızlı kredi çekme aşamaları

  Anında kredi başvurusunun olumlu olarak değerlendirilmesinde en önemli kriter, Kredi Kayıt Bürosu (KBB) puanıdır. Eğer başvuru SMS ile yapılıyorsa, öncelikle kredi miktarı ve T.C. kimlik numarası gibi kişisel bilgiler, bankanın dört haneli numarasına mesajla iletilir. Bundan sonraki süreçte banka, müşterinin KKB puanına bakar ve bir değerlendirme yapar. Olumlu değerlendirilen başvurularda müşteri hesabına yatan kredi, aynı gün içerisinde kullanılabilir. Eğer müşterinin KKB puanı düşükse, genellikle başvuru olumsuz olarak değerlendirilir ve müşteri SMS yoluyla bilgilendirilir.

  Daha önce kullanılan kredi ve kredi kartlarının sicil kaydı anlamına gelen KKB, online başvuruda da en büyük kriterdir. Bankanın mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden başvuru yapan müşterilerin, KKB puanına, gelir seviyesine, varsa kefil olunan kredi ödemelerine ve kredi kartının aylık ödeme tutarına bakılarak bir değerlendirme yapılır. Gelirle kredi tutarı arasındaki dengesizlik ya da ödemelerin düzensiz olarak yapılması, başvurunun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Anında kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için gelire uygun bir kredi miktarı seçmek de önemlidir.

  Hızlı kredi çekerken dikkat edilecekler

  Anında kredi, kefil gerektirmeyen bir kredi çeşididir. Üstelik hızlı kredi, masrafsız ya da esnek taksitlendirme koşullarına da sahip olabilir. Bir diğer seçenek olarak, ATM'lerden kart limiti kadar çekilebilen, taksit sayısı sınırlı kredi seçeneklerinden faydalanmak da mümkündür. Hızlı kredi çekerken sicil kaydını bilmek önemlidir. Hızlı kredi çekmede sorun yaşayan kullanıcılar, bir kredi uzmanıyla görüşerek sorunun nedenini anlayabilir. Bu şekilde olumsuz sicil kaydı düzeltilerek kredi başvurusu yapılabilir. Hızlı kredi çekeceklerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da taksit sayısı ve faiz oranlarıdır. Düzenli bir ödeme yapabilmek adına kişiye en uygun vade süresinin ve faiz oranının seçilmesi gerekir. Aksi hâlde düzenli ödeme yapamayan müşterinin kredi puanının düşmesi kaçınılmazdır.

  Enpara.com ile hızlı kredi

  Siz de acil nakit ihtiyaçlarınız için Enpara.com hızlı kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik Enpara.com'da masraf, ek ücret ve komisyon uygulaması da yoktur. En uygun şartlarla kredi çekebilmek için Enpara.com internet şubesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Hızlı kredi başvurunuzda sizden kefil, teminat ya da belge istemeyen Enpara.com, genel olarak önceki ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeniz ve düzenli bir geliriniz olması hâlinde başvurunuzu olumlu olarak değerlendirebilecektir.

  Ortalama birkaç dakika içinde Enpara.com hızlı kredi başvurusuyla acil ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi yapmak için ATM'leri, mobil uygulamayı ya da internet şubesini kullanabilirsiniz. Vadesiz banka hesabınızda para olması ve bu yönde bir talimatınız olması durumunda kredi taksitleriniz otomatik olarak da kolaylıkla ödenir. Enpara.com hesabınız sayesinde kredinizi zamanından önce kapatabilir; taksitlerinizi erken ödeyebilir ya da toplu ödemeler yaparak borcunuzu hafifletebilirsiniz. Anında ve online kredi başvurusu için şimdi Enpara.com'a başvurabilir; uygun kredi seçeneklerinden, faiz ve vade fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 • Hızlı kredi limitleri

  Anında kredi, acil nakit ihtiyaçları için tercih edilebilecek; belge ve imza gerektirmeyen online bir kredi türüdür. Anında krediye bankaların internet siteleri, mobil uygulamaları ve SMS yoluyla başvurulabilir. Normal şartlarda kredi başvurusu için çeşitli belgeler eşliğinde şubeye gitmek gerekir. Anında kredide ise müşterinin şubeye gitmesine gerek kalmaz ve başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde kredi tutarı aynı gün içerisinde banka hesabına geçebilir.

  Hızlı kredi limitleri neye göre belirlenir?

  Bankalara göre hızlı kredi limitleri de farklılık gösterir. Bankanızın size uygun bulduğu kredi limiti; banka ile yaptığınız işlem sıklığına, kredi notunuza, icra ya da haciz durumuna göre değişir. Hızlı kredi çekmek isteyenler için 30, 40, 50 ve hatta 120 bin TL tutarında olabilen hızlı kredi limitlerinden söz edilebilir. Bunun yanı sıra 10 bin TL ve altı için kredi çekmek isteyenlere uygun hızlı kredi seçenekleri de vardır. Hızlı kredide vade seçenekleri de çeşitlidir. Mevzuatın izin verdiği en uzun vade seçenekleri bu krediler için de geçerlidir. Banka müşterisinin ödemelerini düzenli yapması, aylık geliri, kredi çekme sıklığı ve üzerinde haciz olup olmaması da hızlı kredi limitine ve taksit sayısına etki eder. Bu koşulları karşılamayan kişiler için hızlı kredi olumsuz sonuçlanabildiği gibi vade süresi ve hızlı kredi tutarı da değişiklik gösterebilir.

  Hızlı kredi başvurusu

  Hızlı krediye 7/24 başvurmak mümkündür. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi durumunda kredi tutarı, anında banka hesabına aktarılır. ATM, web sitesi ya da mobil uygulama ile yapılan başvurularda müşterilerden kefil, belge ya da imza istenmez. Hızlı kredi, olumlu sonuçlanması hâlinde mesai günü ve saatlerinin dışında da hesaba aktarılabilir. Eğer siz de anında kredi çekmek istiyorsanız, Enpara.com’da yer alan avantajlı kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Farklı vade seçenekleri ile kullanabileceğiniz hızlı kredi, hiçbir komisyon, ek işlem ve masraf olmadan hesabınıza aktarılır.

  Enpara.com ile hızlı kredi çekmek için internet bankacılığı, cep şube ya da web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi durumunda belirlenen kredi tutarı, aynı gün hesabınıza geçer. Kefilsiz ve teminatsız Enpara.com hızlı kredisini alabilmek için kredi notunuzun düşük olmaması, önceki kredi ve kredi kartı ödemelerinizin düzenli şekilde yapılması ve aylık gelirinizin istediğiniz tutarla dengeli olması gerekir. Bu koşulları karşıladığınız durumda ihtiyaç krediniz olumlu karşılanır. Ödeme planınızı onayladıktan sonra ortalama birkaç dakika içerisinde krediniz hesabınıza yatar.

  Enpara.com ile hızlı kredi avantajı

  Enpara.com hızlı kredi ödemesini yapmak da oldukça kolaydır. Ödemelerinizi QNBFinansbank ATM'lerinden, cep şubeden ya da internet şubesinden yapabilirsiniz. Hesabınızda para olması ve bu konuda talimatınız olması durumunda kredi tutarı, her ay otomatik olarak hesabınızdan tahsil edilerek ödeme sizin adınıza yapılır. Enpara.com hızlı kredi avantajı ile kredi taksitlerinizi erken ödeyebilir, toplu ara ödemeler yapabilir ve kredinizi vadesinden önce kapatabilirsiniz. Faiz indirimlerinden yararlanmak, belgesiz, imzasız, kefilsiz ve hızlı kredi çekebilmek için Enpara.com'a başvurabilir; size uygun kredi limitlerini ve vade fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.