Günlük vadeli hesap

Günlük Vadeli Hesap

Yatırımlarınızı kısa vadeli olarak değerlendirebilmeye olanak tanıyan günlük vadeli hesap (birikim hesabı), anlık getiri imkânı ile kullanıcılara esnek çözümler sağlar. Gecelik ya da günlük faiz üzerinden hesaplanan faiz oranı, gün sonunda faiz getirisi olarak ilgili vergiler de düşüldükten sonra kullanıcıların hesabına aktarılır. Günlük vadeli hesabı vadesiz hesap gibi kullanıp vadeli hesabın avantajlarından yararlanabilmek de mümkün olur. Günlük vadeli hesap için bazı bankalar “birikim hesabı” ismini de kullanırlar.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-300x250

Günlük vadeli hesap nasıl çalışır?


Vadesiz hesabın kullanım esnekliğini vadeli hesabın avantajlı faiz getirisi ile birleştiren günlük vadeli hesap, yatırılan mevduatın tutarına ve sabit işlem limitlerine uygun olarak yatırımcılara anlık kazanç elde edebilme olanağı sağlar. Günlük vadeli hesabın kullanıcılara sunacağı faiz oranı ve faiz getirisi, mevduat olarak tutulan paranın birimi, mevduat tutarı ve işlem alt limiti gibi çeşitli hususlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vadede tutulan paranın tutarı yükseldikçe elde edilecek günlük kazanç da orantılı bir şekilde artabilir.


Günlük vadeli hesap müşterilerin birikimlerini vade sonunu beklemeden daha esnek bir biçimde yönetebilmesini kolaylaştırır. Bankalar tarafından belirlenen alt limit oranı dahilinde ve istenilen tutarda mevduat, günlük vadeli hesaba kolayca transfer edilebilir. Bazı bankalarda aktif olarak kullanılan döviz hesapları da vadeli günlük hesap ile bağlantılı bir şekilde kullanılabilir. Hesaba para yatırma, hesaptan para çekme ve fatura ödeme benzeri işlemler de vadeli günlük hesap aracılığı ile gerçekleştirilebilir.


Günlük vadeli hesap, bankanın uygun gördüğü veya kullanıcıların netleştirdiği alt limit ile tek bir hesap haline getirilir. Örneğin; 100.000 TL tutarındaki mevduat 10.000 TL alt limit ve 90.000 TL vade tutarı şeklinde ayarlanabilir. Alt limit olan 10.000 TL içinde yatırım sahipleri dilediği gibi nakdi giriş ve çıkış sağlayabilir. Anapara tutarı olan 90.000 TL ise günlük vade süresini tamamladıktan sonra faiz getirisi ile birlikte kullanılabilir. Vadeli hesapta bulunan paranın tamamının ya da bir bölümünün hesaptan çekilmesi durumunda ise günlük faiz getirisinden feragat edilmesi gerekir. İşlem alt limiti ve vade süresi kullanıcı isteğine uygun bir oranda ayarlanabilir.


Günlük vadeli hesap faiz hesaplaması


Kısa vadeli mevduatlar olarak da bilinen günlük vadeli hesaplar, bankada bulunan paranın 24 saat boyunca vadede tutulmasına ve bu süre boyunca değerlendirilmesine fırsat tanıyan bir hesap türüdür. Sabit faiz oranı ile birlikte anaparaya eklenen faiz getirisi, anlık kazanç sağlanabilmesini kolaylaştırır. Günlük vadede tutulan anapara, zamanından önce çekildiğinde günlük faiz getirisinden feragat edilmiş olur. Günlük faizin hesaplanmaya alınabilmesi için ise gün boyunca sadece alt limit üzerinden işlem yapılmalı, para transferi ve ödeme trafiği ana mevduata dokunmadan gerçekleştirilmelidir.


Günlük vadeli faiz hesaplaması, tıpkı aylık ya da yıllık faiz hesaplamasında olduğu gibi sabit faiz oranı üzerinden gerçekleştirilir. Bankaların işletme politikasına göre değişiklik göstermekle birlikte günlük faiz, genellikle 24 saat üzerinden ya da gecelik faiz baz alınarak hesaplanır. Günlük faiz oranı aylık faiz oranından biraz daha aşağıda kalsa da vadesiz hesabında yüklü miktarda mevduat tutan kullanıcılar için oldukça avantajlı seçenekler bulunur. Paranın günlük vadede tutulması, yatırımcıların stres altında olmadan hareket edebilmesine de imkan tanır.


Günlük faiz hesaplaması, daha çok aylık faiz hesaplamalarında kullanılan formül ile hesaplanır. Aylık faiz hesaplamasında 32 gün üzerinden işlem yapılırken günlük faiz hesaplamasında 24 ya da 25 saat üzerinden işlem yapılır. Günlük faiz hesaplama işlemi, geleneksel faiz tablosu üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi mobil uygulama ve internet bankacılığı faiz hesaplama araçları vasıtası ile de kolayca hesaplanabilir. Anapara, vade süresi ve faiz oranı baz alınarak gerçekleştirilen hesaplamalar, bankadan bankaya farklılık arz eder.


Günlük vadeli hesap faydaları


Vadeli günlük hesabın avantajı alt limit olanağı ile vadesiz hesap gibi kullanılabilir olmasıdır. Faiz getirisi bulunmayan alt limit dahilinde anlık işlem yapabilirsiniz. Vadeli hesabınızın alt limitine uygun olarak Havale/EFT ve para transferlerini kolayca gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve kurumlar arası ödeme gibi işlemleri hızlıca tamamlayabilirsiniz.


Sabit mevduatları orta ya da uzun vadeli olarak belli bir yerde tutmadan işlem yapabilme kolaylığı, günlük vadeli hesapların kullanıcılara sunduğu en büyük avantajlar arasında yer alır. Aylık veya yıllık vadeli hesaplara göre çok daha esnek seçenekler sunan günlük vadeli hesap, özellikle yüksek tutarlı ve hızlı yön değiştiren mevduatlar için idealdir. Alt ve üst limit tutarlarının günlük kullanım ihtiyaçlarına uygun bir şekilde ayarlanabilme kolaylığı da yatırımcıların elini güçlendirir.


Yatırımlarınızı vadesiz hesapta tuttuğunuzda mevduat tutarı üzerinden kar elde edemezsiniz. Günlük vadeli hesap sayesinde mevduatlarınızı günlük olarak değerlendirebilir, günlük veya gecelik faiz sonucunda elde ettiğiniz kazançları gün sonunda hesabınıza aktarabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamaları kullanarak internetin olduğu her yerden hesabınıza ulaşabilir, vadeli hesabınızdan para çekebilir veya hesabınıza para gönderebilirsiniz. Günlük vadeyi isteğinize göre uzatabilir, dilerseniz hesabınızda bulunan tüm parayı kolaylıkla çekebilirsiniz.


Günlük ve aylık vadeli hesap farkları


Vadeli mevduat hesapları, kullanıcılara kısa, orta ya da uzun vadede yatırımlarını değerli kılacak faiz getirisi sağlar. Mevduatın türü, hesapta tutulan paranın miktarı ve vade süresi gibi hususlar faiz oranı üzerinde doğrudan etkili olur. Aylık ve günlük vadeli hesapların farklılıkları vardır. Aylık vadeli hesaplar, hesabınızda bulunan paranın bir ay veya 32 gün boyunca sabit faiz oranı üzerinden değerlendirilmesi ve elde edilen faiz gelirinin ana para üzerine eklenerek ya da farklı bir hesaba aktarılarak kullanılması anlamına gelir. Yatırımcılar mevduatın tutarına bağlı olarak özel faiz oranlarından yararlanabilirler.


Aylık vadeli hesapta tutulan mevduatlar, vade gününden önce çekilmek istendiğinde, kullanıcılar kendilerine taahhüt edilen faiz getirisinden caymak zorunda kalır. Günlük vadeli hesapta ise günden güne kazanabilmek ve vade süresini doldurma baskısı olmadan sabit yatırımda bulunabilmek mümkün olur. Gecelik faiz üzerinden değer gören günlük vadeli hesap, alt limit seçeneği sayesinde yatırılan paranın belli bir bölümünü vade bozmadan kullanabilme kolaylığı da sunar. Alt limit dahilinde vadesiz hesap gibi işlem yapabilmek, havale/EFT ve fatura ödemesi gerçekleştirmek ya da hesaplar arası nakit aktarımı gibi işlemlerde bulunabilmek için günlük vade getirisinden vazgeçmeye de gerek kalmaz.


Hem günlük vadeli hesap hem de aylık vadeli hesap, kullanıcılara risk almadan kısa ve orta vadeli yatırım yapabilme olanağı sunar. Nakit akışının daha yoğun olduğu durumlarda günlük vadeli hesap, nakit trafiğinin daha atıl olduğu durumlarda ise aylık vadeli hesaplar tercih edilebilir. Enpara.com olarak, birikimlerini aylık olarak değerlendirmek isteyen müşterilerimize vadeli mevduat hesabı ürünümüzü sunarken, birikimlerini günlük olarak değerlendirmek isteyenlere ise birikim hesabı ürünümüzü sunuyoruz.


Siz de Enpara.com vadeli mevduat hesabı veya birikim hesabına hesabına sahip olmak için web sitemizden hemen başvurunuzu gerçekleştirebilir ve birikimlerinizi yüksek faiz oranları ile kazançlı hale getirebilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-YUKSEK-MEVDUAT-FAIZ-ORANLARI-946x145

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Günlük vadeli hesabın faydaları

  Birikim yapmanın ve yatırımlarınızı kazançlı hale getirebilmenin birçok farklı yöntemi vardır. Vadeli mevduat hesabı da bu kârlı yatırım araçları arasında yer alır. Haftalık, aylık ya da yıllık vadeli hesaplar, birikimlerinizi taahhüdünüze göre vadelendirir ve vade tarihi sonunda önceden belirlenmiş faiz oranı üzerinden getiri sağlayabilmenize olanak tanır. Günlük vadeli hesap ise belirli bir alt limit dahilinde yatırdığınız mevduatlarınızın gün sonunda faiz kazanmasını sağlar.

  Günlük vadeli hesabın öne çıkan özellikleri

  Günlük vadeli hesabın özelliği faiz getirisi sağlayan ana para ve vadesiz hesap gibi kullanılabilen alt limit özelliğidir. Alt limit dahilinde vade bozmadan hesabınızdan para çekebilir, ödeme gerçekleştirebilir veya hesabınız üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde vadesiz hesabın işlem esnekliğini vadeli hesabın kazanç olanakları ile birleştirebilirsiniz.

  Günlük vadeli hesabın başlıca faydaları

  Günlük kazanç elde edebilme olanağı, günlük vadeli hesabın en büyük faydaları arasında yer alır. Paranızı kısa vadeli bir yatırım aracı olan günlük vadeye yatırırken, bankada tutulan mevduatınızın gün sonunda tekrar vadesiz hesaba geçeceğinden emin olursunuz. Günlük ya da gecelik faiz üzerinden elde edilen kazanç da anında hesabınıza aktarılır.

  Günlük vadeli hesabın avantajı, vadeli hesabınızdan kazanç sağlamak için bir ay, altı ay, bir sene gibi orta ve uzun vadeli geri dönüşleri beklemeden, daha esnek bir şekilde hareket edebilmenizdir. Yatırımlarınızı belli bir noktaya yönlendirmeden vadeli hesabınızda tutabilir, istediğiniz an vadeden çekerek farklı yatırım enstrümanlarına kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

  Günlük vadeli hesabın kullanıcılara sağladığı avantajlar

  Aylık giderlerinizi karşılayabilmek için gerekli olan finansal araçlara günlük vadeli hesabınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Havale, EFT, fatura ödeme ve nakit para çekme gibi standart bankacılık işlemlerini günlük vadeli hesabınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Günlük veya gecelik faiz oranları üzerinden işlem yapabilir, sabit faizler ile vadeli hesap ayrıcalıklarına vadesiz hesap kolaylığı ile sahip olabilirsiniz.

  Enpara.com olarak sunduğumuz birikim hesabımız ile birikimlerinizi avantajlı faiz oranlarımızla günlük olarak değerlendirebilir ve internet bankacılığı ya da cep şube aracılığıyla hesabınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve Birikim Hesabı açmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   

 • Günlük vadeli hesap nasıl çalışır?

  Bankada yer alan mevduatlarınızı kısa vadeli olarak değerlendirebilmenizi sağlayan vadeli günlük hesap, anlık getiri olanakları ile kullanıcılara esnek çözümler sunar. Vadeli mevduat hesabı ile elde edebileceğiniz günlük kazancın yanı sıra havale/EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir, faturalarınızı ödeyebilir, otomatik ödeme talimatı oluşturabilir ve ek hesap limiti tanımlayabilirsiniz.

  Günlük vadeli hesap nedir?

  Günlük vadeli hesap, bankada tuttuğunuz mevduatlarınıza alt limit getirerek vadeli hesap gibi günlük faiz alabilmenize imkân sağlayan bir hizmettir. Vadesiz hesabın işlem yapma esnekliğini ve kolaylığını vadeli hesabın kazancı ile bir araya getirir. Günlük vadeli hesap için geçerli olacak faiz oranı; hesap açarken seçilen para birimi, vadeli hesaba aktarılacak tutar ve mevduat alt limiti gibi farklı hususlara bağlı olarak bankalar tarafından serbestçe belirlenir. Günlük faiz taahhüdü, gün sonunda vadesiz hesaba aktarılarak kullanıcılara sabit faiz oranı üzerinden anlık faiz geliri elde edebilme fırsatı sunar.

  Hesap sahipleri, anlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek için banka tarafından belirlenen günlük faizden feragat etmek koşulu ile günlük vadeli hesapta bulunan tüm parayı kolaylıkla çekebilirler. Alt limit dâhilinde çekilen tutar ise vadeli hesabı etkilemediği için anapara üzerinde herhangi bir kesintiye neden olmaz. Yüksek meblağlarda dahi sağlanan bu esneklik, müşterilere vadesiz hesap kullanır gibi işlem yapabilme kolaylığı sunar. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile işlem yapabilmek de müşterilerin işini kolaylaştırır.

  Günlük vadeli hesap nasıl işler?

  Günlük vadeli hesabın işleyişi müşterilerin portföy büyüklüğüne uygun olarak işlem yapabilmesine olanak tanır. Bankaların hizmet politikasına göre belirledikleri alt limit tutarına uygun olarak istenilen oranda vadeli hesaba para aktarımı sağlanabilir. Alt limit vade oranı günlük olarak ayarlanabilir. Mevcut işlem hacmine bağlı forex ve döviz araçları da vadeli günlük mevduat hesabı ile uyum içinde kullanılabilir. Alt limit tutarı karşılığı olan mevduatlar, vadesiz hesapta kalır ve kullanıcılar istediği anda kolaylıkla kullanabilirler. Vadeli hesapta kalan alt limit üzerindeki diğer mevduatlar ise banka tarafından belirlenen gün sonu saatine kadar belli faiz oranı üzerinden değerlenerek faiz getirisi sağlar. Günlük faiz sağlayan vadeli hesap, kullanıcıların nakit akışını kazançlı bir şekilde yönetebilmelerine olanak tanır. Vadeli hesap açılışında belirlenen hesap alt limiti, nakit ihtiyacına bağlı olarak yükseltilebilir.

  Enpara.com olarak, sunduğumuz birikim hesabımızla birikimlerinizi avantajlı faiz oranlarımızla  günlük olarak değerlendirebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hesabınızdan para çekebilir ve kısa vadeli yatırım yapabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve Birikim Hesabı açmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   

 • Günlük vadeli hesap faiz hesaplama

  Mevduat sahiplerine günlük kazanç sağlayan vadeli hesaplar, kısa vadeli yatırım yapmayı düşünen, ya da vadesiz mevduatlarını vadeli mevduata taşıyarak kazanç sağlamak isteyen müşterilere hitap eder. Günlük vadeli hesap sahipleri, kendi isteklerine uygun olarak belirlenen alt limit dahilinde günlük vade faizi bozulmadan para çekebilir ve hesap üzerinden diğer bankacılık işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirebilirler.

  Günlük vadeli mevduat faiz hesaplaması nasıl yapılır?

  Günlük vadeli mevduat hesabı belirlenen faiz oranı; yıl içerisinde günlük bazda dahi değişiklikler gösterebilir. Gecelik faiz oranı için ilan edilen bazı kısa vadeli mevduat hesapları, piyasa hareketlerinden etkilenebilir. Bu tür ürünlerde faiz getirisi çeşitlilik arz edebilir. Gecelik hesap ve birikim hesabı olarak da bilinen bu yatırım ürünleri yatırımcılara anlık fırsatlardan yararlanabilme olanağı sunar. Gecelik faiz oranı üzerinden değer gören mevduatlar, günlük olarak hesaplanır ve kazanılan faiz kazancı ertesi gün vadesiz hesaba aktarılır. Müşterilerin elde ettiği getiri üzerinden, mevzuatta gösterilen oranlar dâhilinde stopaj kesintisi uygulanır.

  Bankalar tarafından kısa vadeli hizmet türü olarak geliştirilen günlük vadeli hesaplar ise genellikle sabit faiz oranı ile gelir. Müşteriler günlük olarak vadeye ayırdıkları mevduatlarından kısa vadeli kazanç elde edebilirler.

  Günlük vadeli hesap faiz oranları nasıl belirlenir?

  Vadeli mevduat hesabından sağlanacak faiz getirisi, mevduatta bekletilen paranın miktarı ve vade süresine bağlı olarak artış gösterebilir. Aylık, altı aylık ya da yıllık vadeli hesaplara kıyasla daha düşük faiz oranlarına sahip olan günlük vadeli hesaplar, vade bozmadan alt limit aralığında işlem yapılabilmesine imkân tanır. Müşterilere, vadesiz hesabın avantajlarına vadeli hesap fırsatları ile ulaşabilme kolaylığı sağlar. Hesap işletim ücreti bulunmayan, masrafsız, günlük vadeli hesap, müşterilere EFT, havale ve fatura ödeme gibi hizmetleri ücretsiz olarak veya makul ücretler ile sunar.

  Enpara.com olarak sunduğumuz birikim hesabımız  sayesinde siz de birikimlerinize günlük olarak değer kazandırabilir, kısa vadeli ve güvenli yatırımın keyfini çıkarabilirsiniz. Enpara.com müşterisi olmak ve Birikim Hesabı açmak için web sitemizden hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   

 • Günlük ve aylık vadeli hesap farkları

  Vadeli mevduat hesapları, kullanıcılara kısa veya uzun vadede yatırımlarını risk almadan değerlendirebilme olanağı sunar. Belli faiz oranları dâhilinde hesaplanan kazançlar, stopaj kesintisinin ardından kullanıcıların hesabına yatırılır. Bankaların müşterilerine farklı vade seçenekleri ile sunduğu ürün paketleri bulunur. Günlük, haftalık, aylık ya da yıllık vadeli hesaplar, yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen mevduat türleri arasında yer alır.

  Aylık vadeli hesap özellikleri

  Orta vadeli mevduatlar olarak bilinen aylık vadeli mevduat hesapları, hesabınızdaki paranın 32 gün boyunca değerlendirilmesini ve faizi ile birlikte anaparaya eklenerek birikiminizin büyümesini sağlayan hesaplardır. Aylık vadede tutulan mevduat, zamanından önce çekilirse o ay için taahhüt edilen faiz geliri hesaba yansıtılmaz. Elinizde bulunan paranın miktarına ve anlık piyasa koşullarına uygun olarak özel faiz oranlarından yararlanabilir, kazancınızı aylık şekilde vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Genellikle aylık, 3 aylık ya da 6 aylık dönemler ile vadeli mevduat hesabı için başvuruda bulunabilirsiniz.

  Günlük vadeli hesap özellikleri

  Elinizdeki parayı güvenli bir şekilde değerlendirebilmenize imkân tanıyan günlük vadeli hesap, vadesiz hesap kolaylığı ile vadeli hesabın avantajlarından yararlanabilme fırsatı sunar. Günlük mevduatlarda alt limit özelliğinin bulunması, vade bozdurmadan işlem yapılabilmesini ve hesaptan para çekilebilmesini sağlar. Alt limit üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde ise sadece günlük faiz getirisinden vazgeçerek tıpkı vadesiz mevduatlarda olduğu gibi hesap üzerinden özgürce işlem yapabilmek mümkün olur.

  Hesap açtıktan hemen sonra bankada bulunan paranın miktarına bağlı olarak faiz getirisi sağlanabilir. Hem kurumsal hem de bireysel hesap türünden günlük vadeli hesap açtırılabilir. Günlük para akışına göre alt limit belirlenebilir ve istenilen işlemler internet bankacılığı veya cep şube gibi online bankacılık hizmetleri aracılığı ile yönetilebilir.

  Günlük ve aylık vadeli hesap arasındaki farklar

  Günlük ve aylık vadeli hesapların farklı özellikleri bulunur. Günlük vadeli mevduatlar genellikle gecelik faiz oranı üzerinden değerlendirilir ve bankalar tarafından sağlanan faiz oranları dahilinde faiz getirisi sağlar. Aylık vadeli hesaplar ise 32 günlük süre ile vadeye alınan mevduatların, aylık faiz oranı üzerinden değerlendirilebilmesine olanak tanır. Günlük vadeli hesap vade aralığı çok kısa olduğu için aylık mevduat ürünlerine kıyasla yatırımcılara daha esnek çözümler sunar.

  Enpara.com olarak, sunduğumuz birikim hesabımızla birikimlerinizi avantajlı faiz oranlarıyla günlük olarak değerlendirebilir ve hesabınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Günlük, aylık ya da yıllık vadeler ile çalışan vadeli mevduatlardan herhangi birini seçebilir, güvenle yatırım yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve Birikim Hesabı açmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

   

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.