EFT ve havale ücretleri

Enpara.com ile EFT, havale ve para trasnferlerinizi herhangi bir ücret ödemeden, ömür boyu masrafsız gerçekleştirin.

Bilindiği üzere birkaç dakika gibi kısa bir süre içinde tamamlanabilecek para transferi işlemleri EFT ve havale olmak üzere iki temel yöntemle gerçekleştiriliyor. Para transferi işlemleri karşılığında bankaların talep ettiği ücretler farklılık gösterebiliyor.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

EFT mi havale mi?


Açılımı "Elektronik Fon Transferi" (EFT), farklı bankalara yapılan para transferi işleminin adıdır. Diğer bir deyişle A bankasından B bankasına yapılacak olan para gönderme işlemlerine EFT denir. Bankalar arası para transferi işlemi için bankalar genellikle gönderilmek istenen tutara bağlı olarak değişen belirli bir ücret talep eder. Söz konusu bu ücret bankadan bankaya değişiklik gösterir. Belirlenen rakam, EFT yapıldığı anda müşterinin hesabından otomatik olarak kesilir.


Aynı bankada hesaplar arası para transferi işlemine ise havale adı verilir. Yani para gönderen ve parayı gönderilen hesap aynı bankaya ait ise bu işeme havale denir. EFT ve havale ücretleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Günümüzde artık bankalar müşterilerden talep ettikleri havale ücretini yavaş yavaş kaldırsa da, EFT için genellikle ücret istenmeye devam ediliyor.


Bu gerekçelere bağlı olarak, eğer işlem yapacağınız banka para transferi ücreti talep ediyorsa, EFT'den ziyade havale işlemi yapmakta fayda var. Havale yapılabilmesi için gönderileceği alıcı hesabının ait olduğu bankanın gönderenin bankasıyla aynı olması sağlanması gerektiği unutulmamalı.


Dijital bankacılığın avantajları


İnternet'in gündelik hayata hızla girişi ve yaşamı aynı oranda hızlandırmaya başlamasıyla birlikte, artık birçok bankacılık işlemi bilgisayar ya da telefonla kolayca gerçekleştirilebiliyor.


Havale ve EFT gibi işlemleri internet ortamından gerçekleştirmek hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlıyor. Bazı bankalar, EFT işlemleri internet üzerinden yapıldığı takdirde daha az ücret talep ederek veya hiç ücret talep etmeyerek işleminizi gerçekleştiriyor. Ancak, müşterilerinden hala EFT ücreti alan çok sayıda banka mevcut.


Enpara.com olarak müşterilerimizden hiçbir koşulda EFT ve havale ücreti talep etmiyoruz. Sözleşmemizde de açıkça belirttiğimiz gibi EFT ve havale işlemlerinizi hızlı, kolay, güvenli ve tamamen ücretsiz olarak Enpara.com üzerinden gerçekleştirilebilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olup ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapmak istiyorsanız web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.