EFT ve havale saatleri

Enpara.com ile EFT, havale ve para trasnferlerinizi herhangi bir ücret ödemeden, ömür boyu masrafsız gerçekleştirin.

Günümüzde para transferi, hemen herkesin günlük yaşamının rutin bir parçası haline gelmiş durumda. İnternet kullanımının da etkisiyle beraber bir yerden bir yere para gönderme işlemi zahmetsiz bir şekilde, saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Ancak EFT ve havale saatleri ise bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Havale işlemi ve saatleri


Aynı bankaya bağlı farklı hesaplar arasında yapılan para transferinin karşılığı olan havale işlemi, haftanın 7 günü ve günün her saati gerçekleştirilebiliyor. Ancak, burada önemli olan havalenin hangi yöntem kullanılarak yapıldığı. Eğer banka şubesi kullanılarak havale yapılmak isteniyorsa o zaman bankaların mesai saatleri göz önünde bulundurulmalı. Şubelerin çalışma saatleri içinde herhangi bir zaman diliminde şubeye gidilerek işlem anında gerçekleştirilebilir. Banka şubesinin kapalı olduğu saatlerde ise şubeyi kullanarak havale yapmak mümkün olmaz.


Eğer internet veya cep şube tercih edilirse havale işlemi için herhangi bir saat sınırı bulunmaz, haftanın her günü her saatte aynı banka içinde para transferi yapılabilir. Gönderilen para da alıcının hesabına kısa zamanda geçer.


EFT özellikleri ve yapıldığı saatler


Farklı bankalara ait hesaplar arasında yapılan para transferi, yani EFT, havale yönteminden farklılaşır. Pek çok banka havale için işlem ücreti almazken, EFT işlemi için genellikle ücret talep edilir. Bankadan bankaya değişiklik gösterse de transfer edilen para miktarı yükseldikçe alınan EFT ücreti de artabilir.


Belirli havale saatleri bulunmaz ve günün her saati havale işlemi yapılabilir. Havale ve EFT’nin bir diğer farkı da EFT işleminin yapılabildiği saatler ile alakalıdır. Havale gibi, internet veya cep şube üzerinden günün her saati EFT işlemi gerçekleştirmeniz ne yazık ki mümkün olmaz. Bankaların kendi içinde belirlediği farklı EFT saatleri bulunmaktadır.Bankanızın EFT ve havale saatleri dışında işlem yapıldığında para, gönderilen hesaba, takip eden günün ilk EFT saati içinde aktarılır. Örneğin, resmi tatil olan Pazar günü transfer işlemine onay verildiğinde para, ancak Pazartesi günü EFT saati başladıktan sonra işleme konulur.

 

Enpara.com olarak, müşterilerimizden hiçbir zaman EFT/havale ücreti talep etmiyor, bunu sözleşmemizde de açıkça belirtiyoruz. İnternet veya cep şubemizden günün her saatinde havale işlemlerinizi ve resmi tatil günleri hariç her gün 09.00 - 17.15 arasında ise EFT işlemlerinizi ücret ödemeden, şubeye gitmeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olup ücretsiz EFT ve havale işlemleri yapmak istiyorsanız web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.