Bayram kredisi başvurusu

Bayram Kredisi Başvurusu

Bayram dönemi yaklaştıkça artan ihtiyaçlar, ikramlıklar, tatil planları derken elimizdeki nakit para da yavaş yavaş azalır. Bayramları sevdiklerimizle daha rahat geçirmek ve gereksinimlerimizi gidermek için Bayram Kredisi’ne başvurabiliriz. Bayram Kredisi, bankalar tarafından bayram dönemlerinde sizlere cazip fırsatlarla sunulan bir kredi çeşididir. Bayramlar yaklaşırken kredi duyuruları da gerçekleşir. Siz de kredi çekmeden önce bankaların duyurusunu yaptıkları farklı Bayram Kredisi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Bayram Kredisi Hesaplama

Kredi tutarı
1.000 TL 350.000 TL
Taksit sayısı
3 ay 36 ay
Aylık faiz oranı - %
Aylık taksit tutarı - TL
Toplam geri ödeme tutarı - TL
Masraflar 0 TL
DİĞER BİLGİLER

Kredi Taksit Sayısı Hakkında Bilgilendirme

Kredi tutarı
Taksit sayısı
Taksit tutarı
Hesabınıza yatacak net tutar
0 TL
Toplam geri ödeme tutarı
Aylık faiz oranı
Masraflar
0 TL
Sigorta prim tutarı
Yıllık maliyet oranı
Tüm detayları gör
bilgibankasi-ihtiyackredisi-content

Bayram Kredisi'ne başvurunuzu birçok farklı kanal aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların şubelerine giderek, telefon aracılığıyla müşteri danışmanlarından talep ederek, online platformlar üzerinden ya da bireysel hesabınızın bulunduğu internet sitesindeki yönlendirmelerden başvuruda bulunarak Bayram Kredisi talep edebilirsiniz. Kredinize internet üzerinden başvuruda bulunacaksanız güvenilirliğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Bankanın ismine benzer bir taklit site olmadığına emin olarak ilerlemek ve adres başlangıcında “https” yazıp yazmadığına dikkat etmek gerekir. Adres barında “güvenli değil” ibaresi yer alıyorsa mutlaka sekmeyi kapatmalı ve o adresten işlem yapmamaya özen göstermelisiniz. Bayram Kredisi başvurularında sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanız talep edilir . Kimliğinizin yanı sıra bankanın talep edeceği ek bilgi ya da belgeler de talep edilebilir. Bu belgeler; gelir durumunuzu gösteren maaş bordrosu, sigorta ödemelerine ilişkin belge, eğer çalışan değil de kendi işinizin sahibiyseniz ticaret levhası gibi farklı dokümanlar olabilir. Kredi başvurunuzun değerlendirilebilmesi adına bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız, faydalı olur.


Bayram Kredisi başvurunuzun onayı size bildirildiğinde sözleşmeleri mutlaka okumanız gerekir. Sözleşmeyi dikkatlice okuyarak neyi onayladığınızı doğru bilmelisiniz. Sözleşmede yer alan ve onayladığınız masraflara daha sonra itiraz ettiğinizde onay verdiğiniz için talebiniz olumlu değerlendirmeyebilir.


Bayram kredisi faizleri ve ücretleri


Bayram Kredisi çekmeden önce bankaların kredi maliyetlerini detaylıca araştırmak gerekir. Size sunulan kredi miktarına faiz oranları haricinde eklenecek maliyetler olup olmadığını sormalısınız. Bankaların sundukları kredi faizleri de aynı değildir ve zaman içinde güncellenebilir. Kredi araştırması yaptığınız gün belirlenen faiz oranı ile iki hafta sonra krediyi alacağınız gün size söylenen faiz oranı, farklı olabilir. Bu durumda oranı tekrar teyit etmeniz, faydalı olur. Kredi çekerken alınabilen masraf kalemlerinden biri de sigorta bedelidir. Ancak, sigorta bedeli, talebiniz olmadan tahsil edildiyse bu konudaki uyuşmazlıklar, Sigorta Tahkim Komisyonuna bildirilir. Çünkü, sigorta kapsamındaki işlemler, Hazine Müsteşarlığında Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenir ve yetkili kurum olarak görev alır. Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurmanıza ilave olarak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliğinden (TKBB) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine başvurarak sigorta konusuna ilişkin itirazlarınızı bildirebilirsiniz.


Bayram kredisi hesaplama


Bayram Kredisi çekmeye karar vermenize rağmen ne kadar çekmeniz gerektiğinden emin değilseniz mutlaka hesaplama yapmalısınız. Bayramda yapmanız gereken tüm gider kalemlerini tek tek yazmanız ve her birinin yaklaşık ne kadar tutacağını da hesaplamanız gerekir. Bayramda misafire verilecek olan ikramlıklar, kıyafet ihtiyaçları, yine çocuklar tarafından beklenen bayram harçlıkları gibi gider kalemleriniz olabilir. Eğer bayramda, bir tatil seyahati planladıysanız onu daha kapsamlı olarak düşünmeli; seyahat ve konaklama giderleri, tatilde harcanacak günlük yaklaşık miktar, tatile gittiğiniz yerden getireceğiniz hediyelikler gibi ek maliyet kalemlerini de bu kapsama ilave etmelisiniz. Sadece bayramdan önce değil; bayram sonrası belli bir süre dâhilinde de Bayram Kredisi çekme imkânınız olur. Bayram döneminde gerçekleştirdiğiniz harcamalar sizi zora soktuysa, finansal açıdan toparlanmak için de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi avantajının sona ereceği tarihi kaçırmamanız gerekir. Kaçırmanız durumunda farklı İhtiyaç Kredileri seçenekleri ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz.


Hesapladığınız gider kalemlerinin toplanmasıyla ortaya çıkan tutarı kaç taksit ile ödeyeceğiniz de önemlidir. Aylık kredi taksidinizin, gelirinizin dörtte biri kadar düzeyinde olması idealdir. Geri ödeyebileceğiniz kadar tutarda kredi çekmeniz, sizin finansal anlamda doğru kararlar aldığınızı gösterir. Düzenli ödeme yapmanız ise bankaların kredi değerlendirmelerinde önem verdiği bir davranıştır. Aksi takdirde finansal olarak zorluk yaşar ve düzensiz ödemeleriniz sonrası borcunuzu kapatamama riskiyle karşılaşabilirsiniz.


Bayram kredisi kullanımı düzensiz ödemeler yapmanın bir olumsuz sonucu da kredi notunuzun düşmesi olur. Kredi notu, sizin kredilerinizi nasıl ödediğinize, kredi kartı ödemelerinizi son ödeme tarihine kadar gerçekleştirip gerçekleştirmemenize; kısaca finansal kurumlarla olan ilişkilerinize bağlı olarak belirlenir. Ödemelerde aksama yapmak, sürekli gecikmeye düşmek, art arda kredi başvuruları gerçekleştirmek gibi durumlarda kredi notunuz düşebilir. Kredi notunuzun düşmesi, ileride kredi çekmenize ya da kredi kartı limitinizi yükseltmenize engel olur. Bu durumda da ihtiyaçlarınızı gidermek üzere finansal destek temin edemezsiniz.


Kredi vadesini çok uzun bir süreye yaymazsanız geri ödeyeceğiniz toplam miktar da azalabilir. Dolayısıyla 24 ay vade tutarı ile 15 ay vade tutarı arasında kıyaslama yaptığınızda geri ödenecek toplam kredi miktarının aynı olmadığını fark edersiniz. Ancak, daha az miktar geri ödeme yapmak için aylık taksidin de ödeyemeyeceğiniz düzeyde olmaması gerekir. Farklı vade tutarlarını bankanıza sorarak ne kadar olacağını öğrenmelisiniz. Bayram Kredileri, İhtiyaç Kredisi kapsamında düzenleniyorsa yönetmelik gereği en fazla 36 aya kadar taksit sayısı belirlenir. Bayram Kredisi alırken ertelemeli kredi seçeneği denilen ve aldıktan belirli bir süre sonra taksitleri ödemeye başladığınız kredi seçenekleri de mevcuttur. Bayram kredinizi bitmesi gereken tarihten önce kapatmak isteyebilirsiniz. Kredinizin tamamını kapatmadan, taksitlerini de erken ödemek isteyebilirsiniz. Erken ödeme talebinde bulunduğunuz için faiz indirimi yapılabilir. Kredinizin tamamını kapattığınız takdirde ek olarak kredi ile ilişkili sigortanız varsa kalan zamana ilişkin sigorta priminin iadesini de sigorta şirketinden talep edilebilir.


Enpara.com olarak, fiziksel şubemiz olmadığı için elde ettiğimiz maliyet avantajını, avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Üstelik, müşterilerimiz herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvuru süreçlerini yönetebiliyor. Bayramda telaşa kapılmadan ihtiyaçlarınızı gidermek için Enpara.com İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz, internet veya cep şubesinden kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu kısa sürede inceleyip sonucusize bildiriyoruz. İhtiyaç Kredisi başvurunuz değerlendirilirken kredi notunuza ve ödemeleri zamanında yapıyor olmanız gibi etkenler incelenebiliyor.


Banka tarafından onaylanan başvurularınızın ardından kredi ödeme planınızı ve müşteri sözleşmenizi kabul ettikten sonra kredi tutarının Enpara.com vadesiz hesabınıza aktarılması sağlanır. Kredinizin vade ödeme tarihinde talebiniz doğrultusunda taksitleriniz vadesiz TL hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilebilir. Böylece ödeme tarihini kaçırmaz ve gecikmeye uğramazsınız. Otomatik ödeme talimatı vermek istemezseniz Enpara.com hizmet kanalları aracılığıyla da ödeme yapabilirsiniz. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve masrafsız ihtiyaç kredisi ürünümüzden faydalanmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 
bilgibankasi-ihtiyackredisi-footer

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Bayram kredisi faizleri ve ücretleri

  Bayram kredisi, bankaların bayram dönemlerinde artan ihtiyaçlarınızın giderilmesine yönelik müşterilerine sunduğu bir kredi türüdür. Bayram kredilerindeki maliyetler; faiz oranı, kredi tutarı, ödeme seçenekleri gibi farklı kalemlere göre değişiklik gösterebilir. İhtiyacınıza en uygun bayram kredisi için başvurmadan önce dikkatli bir araştırma yapmak gerekir. Bankalar, bayram kredileri için çoğunlukla normal zamanlara göre sizlere daha uygun faiz oranı teklif edebilirler.

  Bayram kredisi tekliflerini karşılaştırabilmek için bankaları tek tek araştırabilir ya da kıyaslama yapan internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Faiz oranı; taksit sayısına ve çekmek istediğiniz toplam tutara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kredi tutarı yükselirse faiz miktarında da değişiklik olabilir. Örneğin; 10.000 TL tutarındaki bir kredi miktarı, 25.000 TL tutarındaki bir kredi miktarından daha yüksek faiz oranı ile hesaplanabilir. Bu hesaplama ve faiz oranı, maliyetler açısından bankalara göre farklılık gösterir.

  Mortgage yasası kapsamı haricindeki krediler için kredi geri ödemesinin tamamını ya da belli bir kısmını vadesi dolmadan yaparsanız erken ödemenize ilişkin olarak banka, faiz indirimi yapar. Erken ödeme yaptığınız için sizden ek bir ücret ya da komisyon veya masraf alınamaz. Bayrama özel olarak erteleme kampanyaları yapılabilir. Bu durumda krediyi aldıktan sonra belirlenen öteleme süresince kredi geri ödemesi yapmazsınız.

  Kredi çekerken toplam maliyete dikkat edilmesi

  Faiz oranının yanı sıra tekliflerin karşılaştırılmasında dikkat edilmesi gereken bir husus, toplam maliyettir. Krediye ilişkin dosya masrafı, komisyon, sigorta ödemeleri gibi ücretler, kredinin geri ödemesindeki maliyeti artırır. Bu sebeple toplam maliyet üzerinden de kredileri kıyaslayarak karar vermek gerekir.

  Türkiye'nin ilk şubesiz dijital bankası Enpara.com olarak, fiziksel şubemiz olmadığı için elde ettiğimiz maliyet avantajını, masrafsız ve avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Enpara.com ile bayram ihtiyaçlarınızı hiçbir masraf, komisyon ve ücret ödemeden ihtiyaç kredisi ile karşılayabilirsiniz. Üstelik, müşterilerimiz herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvuru süreçlerini yönetebiliyor. Bayramda telaşa kapılmadan ihtiyaçlarınızı gidermek için Enpara.com ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz, internet veya cep şubesinden kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzu kısa sürede inceleyip sonucu size bildiriyoruz. İhtiyaç kredisi başvurunuz değerlendirilirken kredi notunuza ve ödemeleri zamanında yapıyor olmanız gibi etkenler incelenebiliyor. Banka tarafından onaylanan başvurularınızın ardından kredi ödeme planınızı ve müşteri sözleşmenizi kabul ettikten sonra kredi tutarının Enpara.com vadesiz hesabınıza aktarılır. Kredinizin vade ödeme tarihinde talebiniz doğrultusunda taksitleriniz vadesiz TL hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilebilir. Böylece ödeme tarihini kaçırmaz ve gecikmeye uğramazsınız. Otomatik ödeme talimatı vermek istemezseniz Enpara.com hizmet kanalları aracılığıyla da ödeme yapabilirsiniz. Kredinizi vadesiden önce kapattığınız veya toplu bir ara ödeme yaptığınız takdirde Enpara.com da faiz indirimi sağlanır. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve masrafsız ihtiyaç kredisi ürünümüzden faydalanmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bayram kredisi hesaplama

  Bayram dönemlerinde artan giderlerinizi karşılamak için nakit ihtiyacına gereksinim duyabilirsiniz. Bu durumda bankaların özel fırsatlarla size sunduğu bayram kredileri, ihtiyaçlarınızı gidermeye yardımcı olur. Bankalar, içinde bulundukları rekabetçi koşullarda piyasada ortalama olarak belirlenen faiz miktarını göz önüne alarak sizlere vereceği kredi miktarını ve faiz oranını belirler. Kurban Bayramı veya Ramazan Bayramı öncesi gazete, televizyon ve online platformlarda sıklıkla gördüğünüz kredi kampanyalarına başvuruda bulunmadan önce size lazım olan nakit miktarını doğru belirlememiz gerekir.

  Bayram kredisi için belirlenen faiz oranı, her bankada farklılık gösterebilir. Bayram kredileri, genellikle ihtiyaç kredisi olarak verildikleri için güncel mevzuatta belirlenmiş azami vade sınırlarına tabidir. Kredi geri ödemesinde aylık taksitler, her biri eşit olacak şekilde belirlenir. Bayram kredisi seçeneklerinde krediyi aldıktan belirli bir süre öteleme süresi sonrasında kredi geri ödemesine başlama kampanyaları da olabilir. Örneğin; bu süre 3 ay olarak belirlenmişse krediyi aldıktan 3 ay sonra ödemelere başlarsınız.

  İhtiyacınız kadar kullanın, bütçeninizi dengeleyin

  Bayram kredisi çekilirken yapılması gereken, bütçeye göre hesaplama yapmaktır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda giderlerinizi kalem kalem belirleyerek toplamda ne kadar olduğunu ortaya çıkarmanız ve ihtiyacınız olan miktar kadar kredi başvurusunda bulunmanız gerekir. Size lazım olandan daha fazla bir tutar talep ederseniz taksit tutarı ve toplam geri ödenecek tutar da artış gösterir.

  Bayram kredinizin ilerleyen dönemlere ait bazı taksitlerini günü gelmeden ya da tamamını erkenden kapatmak isterseniz kredi faiz veya kâr payı indirimi olur. Borcunuzun tamamını erken ödeme ile kapattığınız durumda kredi ile ilgili sigortanızın kalan zamanlara yönelik prim bedelinin iadesini de talep edebilirsiniz.

  Ek maliyetlere dikkat edilmesi

  Faiz oranı ve vade süresi kadar dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti gibi farklı maliyetlere de dikkat etmek gerekir. Bayram kredisini talep ederken bu ek masrafları da hesabınıza dâhil etmelisiniz.

  Enpara.com olarak, fiziksel şubemiz olmadığı için elde ettiğimiz maliyet avantajını, masrafsız ve avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Üstelik, müşterilerimiz herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi başvuru süreçlerini yönetebiliyor. Bayramda telaşa kapılmadan ihtiyaçlarınızı gidermek için Enpara.com ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Enpara.com ihtiyaç kredisi hesaplamasını, web sitemiz üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Hesaplama sonrası toplam geri ödeme tutarına komisyon bedeli eklemiyoruz. Size en uygun vade seçeneğini belirlemeniz önemlidir. Taksit sayısı arttıkça geri ödenen miktar artar. Siz de Enpara.com müşterisi olmak ve masrafsız ihtiyaç kredisi ürünümüzden faydalanmak isterseniz hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.