Banka kartı başvurusu

Banka Kartı Başvurusu

Vadesiz hesapta bulunan parayı özgürce harcama imkanı sunan banka kartı, kullanıcılara gerek alışveriş ve harcamalarda, gerekse ATM üzerinden yapılan işlemler sırasında sayısız avantaj sağlayan bir hesap kartıdır. Son derece geniş kullanım imkanı sunan ve avantajlı harcama seçenekleri yaratan banka (debit) kartına sahip olabilmek için öncelikle bir Vadesiz Mevduat Hesabı açılması, daha sonra bu hesaba tanımlı bir kart talebinde bulunulması gerekir.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Banka kartı avantajları


Vadesiz Mevduat Hesabınız üzerinden tanımlanacak olan banka kartı ile POS cihazı olan iş yerlerinde dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, nakit taşıma zorunluluğundan kurtulurken paranızı kaybolma veya çalınma gibi risklere karşı en iyi şekilde koruma altına alabilirsiniz. Banka kartlarının avantajları bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Banka kartları kart sahibi tarafından belirlenen kişisel şifre ile kullanılır ve kartın kaybolması durumunda dahi hesapta bulunan para güvence altına alınmış olur.


Banka kartları Vadesiz Mevduat Hesabına ulaşmak için tercih edilebilecek en kısa yoldur. Bu kart sayesinde belirli ATM'ler üzerinden 7 gün 24 saat para çekebilir veya vadesiz hesabınıza dilediğiniz gibi para yatırabilirsiniz. Artık temel bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz banka hesabınızda işlem yapmak için şubeye gitmeniz ve sıra bekleyerek zaman kaybetmeniz gerekmez.


Alışveriş ve para çekme/yatırma gibi işlemlerin yanı sıra fatura ödeme ve online alışverişler sırasında da sayısız kolaylık sağlayan banka kartları, tüm harcamalar için tercih edebileceğiniz en güvenilir ödeme yöntemidir.


Kullanım amacına göre "hediye kartı" veya "harçlık kartı" gibi isimlerle tanımlanabilen Ön Ödemeli Banka Kartları da son derece geniş avantajlar sunan ve özellikle öğrenciler için sıklıkla tercih edilen banka kartlarından biridir. Tüm bu avantajlara sahip olmak ve harcamalarınızı kontrol altında tutmak için Ön Ödemeli Banka Kartı seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Banka (debit) kart online başvurusu


Banka (debit) kartı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle müşterisi olmayı tercih ettiğiniz bankada vadesiz bir mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Bu işlem öncesinde size en iyi avantajları sunan bankayı tercih etmeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapmanız önemlidir. Banka kartı başvurusu yapacağınız bankanın ortak ATM kullanım imkanları, alışveriş ve harcamalar sırasında puan kazandırma, indirim veya kampanya gibi çeşitli avantajları, online alışveriş seçeneği ve güvenilirlik düzeyi gibi konularda bilgi sahibi olmanız ve bu doğrultuda ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak olan banka kartını tercih etmeniz gerekir.


Sizin için ideal imkanları sağlayan banka seçimini yaptıktan sonra bankanın resmi internet sitesi üzerinden vadesiz hesap açma başvurusunda bulunabilir, daha sonra seçmiş olduğunuz banka (debit) kartı için adres bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Başvurunuz üzerine Vadesiz Mevduat Hesabınız için tanımlanacak olan banka kartı en kısa sürede adresinize teslim edilir ve kart şifresi belirlendikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Online başvuru imkanı ile hızlı şekilde banka kartı sahibi olabilir; günün her saati para çekme ve yatırma, POS cihazı olan iş yerlerinde banka kartı ile alışveriş yapma, nakit taşıma zorunluluğundan kurtulma gibi sayısız avantajdan dilediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz.


Banka kartına para yükleme ve para çekme


Banka kartından para çekebilmek, POS cihazı bulunan iş yerlerinde alışveriş yapabilmek, banka kartınızı fatura ve benzer ödemelerde ve online harcamalarda kullanabilmek için kartın tanımlı olduğu Vadesiz Mevduat Hesabı'nda para bulunması gerekir. Banka kartları ile kredi kartlarından farklı olarak yalnızca hesapta bulunan para tutarı kadar harcama yapılabilir. Dolayısıyla alışverişlerinizi banka kartı ile yapmak ve sayısız avantajdan faydalanmak için öncelikle vadesiz hesaba para yatırmanız, yani banka kartına para yükleme işlemi yapmanız gerekir.


Vadesiz hesaba para yatırmak için mesai saatleri içerisinde şubeye yetişmeye çalışmanız ve gişe önünde saatlerce işlem sırası beklemeniz gerekmez. Paranızı yalnızca banka kartınız ile para yatırma özelliği bulunan ATM'ler üzerinden yatırabilir, daha sonra karta yüklemiş olduğunuz tutar kadar harcama yapabilirsiniz. Para yatırma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kartınızı ilgili ATM'nin belirtilen bölgesine yerleştirmeniz, daha sonra açılan ekranda yapılan yönlendirmeler doğrultusunda kart şifresini tuşlamanız gerekir. Bu işlem sonrasında yüklemek istediğiniz tutarı tuşlayarak parayı ATM'nin "para girişi" sağlanan bölmesine yerleştirebilir; para sayma işlemi tamamlandığında tutarı doğrulayarak karta para yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.


ATM'ler üzerinden 7 gün 24 saat nakit çekim işlemi yapabileceğiniz banka kartları, acil nakit ihtiyacını en kolay karşılama yoludur. Dilediğiniz saatte ve dilediğiniz yerde para çekme özelliği bulunan ortak ATM'ler aracılığıyla nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, Vadesiz Mevduat Hesabınızda bulunan parayı yanınızda taşır gibi kullanabilirsiniz. Karttan para çekme işlemi için öncelikle kartınızı ATM'ye yerleştirmeniz ve kişisel kart şifresini tuşlamanız gerekir. Daha sonra açılan ekranda "para çekme" seçeneğini tercih ederek çekmek istediğiniz nakit tutarını girebilir, vadesiz hesabınızda bulunan paraya şube veya gişelerde sıra beklemeden dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.


Ön ödemeli banka kartı


Genellikle öğrenciler ya da kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen Ön Ödemeli Banka Kartı, herhangi bir vadesiz hesaba tanımlı olmayan ancak kredi kartı gibi banka tarafından belirlenen bir limitle de sınırlandırılmayan, oldukça avantajlı bir banka kartı çeşididir. Yalnızca karta yüklenen para tutarı kadar harcama yapmaya izin veren ve her alışveriş öncesinde yeniden yükleme yapılabilen ön ödemeli banka kartları, özellikle harcamalarını sınırlandırmak isteyen kişiler için ideal kart seçeneğidir.


İhtiyaca ve kullanım amacına göre "kullan-at" veya "kullan-doldur" şeklinde tercih edebileceğiniz Ön Ödemeli Banka Kartı ile nakit taşıma zorunluluğundan kurtulabilir, POS cihazı olan iş yerlerinde tüm alışverişlerinizi bu kart ile gerçekleştirebilir veya online alışverişler için geliştirilen son derece güvenli ödeme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.


Enpara.com olarak geliştirdiğimiz ve hiçbir masraf veya ücret talep etmediğimiz Encard ile banka kartı kullanımının tüm avantajlarından faydalanabilir, ayrıca Sanal Encard’ınızı hızlıca oluşturabilir ve internet alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Encard'ınızla tüm alışverişlerinizde, nakit çekim işlemlerinizde, yurt içi ve yurt dışı tüm ATM'lerde özgürce kullanabileceğiniz bu karta Enpara.com web sitemiz üzerinden kolayca başvuru yapabilir, sayısız kampanya ile çok daha kullanışlı hale gelen bir banka kartına sahip olabilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.