Banka kartı başvurusu

Enpara.com 'a hemen başvurun, hızlı ve kolay bankacılıkla tanışın.

Vadesiz hesapta bulunan parayı özgürce harcama imkanı sunan banka kartı, kullanıcılara gerek alışveriş ve harcamalarda, gerekse ATM üzerinden yapılan işlemler sırasında sayısız avantaj sağlayan bir hesap kartıdır. Son derece geniş kullanım imkanı sunan ve avantajlı harcama seçenekleri yaratan banka (debit) kartına sahip olabilmek için öncelikle bir Vadesiz Mevduat Hesabı açılması, daha sonra bu hesaba tanımlı bir kart talebinde bulunulması gerekir.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Banka kartı avantajları


Vadesiz Mevduat Hesabınız üzerinden tanımlanacak olan banka kartı ile POS cihazı olan iş yerlerinde dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, nakit taşıma zorunluluğundan kurtulurken paranızı kaybolma veya çalınma gibi risklere karşı en iyi şekilde koruma altına alabilirsiniz. Banka kartlarının avantajları bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Banka kartları kart sahibi tarafından belirlenen kişisel şifre ile kullanılır ve kartın kaybolması durumunda dahi hesapta bulunan para güvence altına alınmış olur.


Banka kartları Vadesiz Mevduat Hesabına ulaşmak için tercih edilebilecek en kısa yoldur. Bu kart sayesinde belirli ATM'ler üzerinden 7 gün 24 saat para çekebilir veya vadesiz hesabınıza dilediğiniz gibi para yatırabilirsiniz. Artık temel bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz banka hesabınızda işlem yapmak için şubeye gitmeniz ve sıra bekleyerek zaman kaybetmeniz gerekmez.


Alışveriş ve para çekme/yatırma gibi işlemlerin yanı sıra fatura ödeme ve online alışverişler sırasında da sayısız kolaylık sağlayan banka kartları, tüm harcamalar için tercih edebileceğiniz en güvenilir ödeme yöntemidir.


Kullanım amacına göre "hediye kartı" veya "harçlık kartı" gibi isimlerle tanımlanabilen Ön Ödemeli Banka Kartları da son derece geniş avantajlar sunan ve özellikle öğrenciler için sıklıkla tercih edilen banka kartlarından biridir. Tüm bu avantajlara sahip olmak ve harcamalarınızı kontrol altında tutmak için Ön Ödemeli Banka Kartı seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Banka (debit) kart online başvurusu


Banka (debit) kartı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle müşterisi olmayı tercih ettiğiniz bankada vadesiz bir mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Bu işlem öncesinde size en iyi avantajları sunan bankayı tercih etmeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir seçim yapmanız önemlidir. Banka kartı başvurusu yapacağınız bankanın ortak ATM kullanım imkanları, alışveriş ve harcamalar sırasında puan kazandırma, indirim veya kampanya gibi çeşitli avantajları, online alışveriş seçeneği ve güvenilirlik düzeyi gibi konularda bilgi sahibi olmanız ve bu doğrultuda ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak olan banka kartını tercih etmeniz gerekir.


Sizin için ideal imkanları sağlayan banka seçimini yaptıktan sonra bankanın resmi internet sitesi üzerinden vadesiz hesap açma başvurusunda bulunabilir, daha sonra seçmiş olduğunuz banka (debit) kartı için adres bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Başvurunuz üzerine Vadesiz Mevduat Hesabınız için tanımlanacak olan banka kartı en kısa sürede adresinize teslim edilir ve kart şifresi belirlendikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Online başvuru imkanı ile hızlı şekilde banka kartı sahibi olabilir; günün her saati para çekme ve yatırma, POS cihazı olan iş yerlerinde banka kartı ile alışveriş yapma, nakit taşıma zorunluluğundan kurtulma gibi sayısız avantajdan dilediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz.


Banka kartına para yükleme ve para çekme


Banka kartından para çekebilmek, POS cihazı bulunan iş yerlerinde alışveriş yapabilmek, banka kartınızı fatura ve benzer ödemelerde ve online harcamalarda kullanabilmek için kartın tanımlı olduğu Vadesiz Mevduat Hesabı'nda para bulunması gerekir. Banka kartları ile kredi kartlarından farklı olarak yalnızca hesapta bulunan para tutarı kadar harcama yapılabilir. Dolayısıyla alışverişlerinizi banka kartı ile yapmak ve sayısız avantajdan faydalanmak için öncelikle vadesiz hesaba para yatırmanız, yani banka kartına para yükleme işlemi yapmanız gerekir.


Vadesiz hesaba para yatırmak için mesai saatleri içerisinde şubeye yetişmeye çalışmanız ve gişe önünde saatlerce işlem sırası beklemeniz gerekmez. Paranızı yalnızca banka kartınız ile para yatırma özelliği bulunan ATM'ler üzerinden yatırabilir, daha sonra karta yüklemiş olduğunuz tutar kadar harcama yapabilirsiniz. Para yatırma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle kartınızı ilgili ATM'nin belirtilen bölgesine yerleştirmeniz, daha sonra açılan ekranda yapılan yönlendirmeler doğrultusunda kart şifresini tuşlamanız gerekir. Bu işlem sonrasında yüklemek istediğiniz tutarı tuşlayarak parayı ATM'nin "para girişi" sağlanan bölmesine yerleştirebilir; para sayma işlemi tamamlandığında tutarı doğrulayarak karta para yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.


ATM'ler üzerinden 7 gün 24 saat nakit çekim işlemi yapabileceğiniz banka kartları, acil nakit ihtiyacını en kolay karşılama yoludur. Dilediğiniz saatte ve dilediğiniz yerde para çekme özelliği bulunan ortak ATM'ler aracılığıyla nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, Vadesiz Mevduat Hesabınızda bulunan parayı yanınızda taşır gibi kullanabilirsiniz. Karttan para çekme işlemi için öncelikle kartınızı ATM'ye yerleştirmeniz ve kişisel kart şifresini tuşlamanız gerekir. Daha sonra açılan ekranda "para çekme" seçeneğini tercih ederek çekmek istediğiniz nakit tutarını girebilir, vadesiz hesabınızda bulunan paraya şube veya gişelerde sıra beklemeden dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.


Ön ödemeli banka kartı


Genellikle öğrenciler ya da kredi kartı kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen Ön Ödemeli Banka Kartı, herhangi bir vadesiz hesaba tanımlı olmayan ancak kredi kartı gibi banka tarafından belirlenen bir limitle de sınırlandırılmayan, oldukça avantajlı bir banka kartı çeşididir. Yalnızca karta yüklenen para tutarı kadar harcama yapmaya izin veren ve her alışveriş öncesinde yeniden yükleme yapılabilen ön ödemeli banka kartları, özellikle harcamalarını sınırlandırmak isteyen kişiler için ideal kart seçeneğidir.


İhtiyaca ve kullanım amacına göre "kullan-at" veya "kullan-doldur" şeklinde tercih edebileceğiniz Ön Ödemeli Banka Kartı ile nakit taşıma zorunluluğundan kurtulabilir, POS cihazı olan iş yerlerinde tüm alışverişlerinizi bu kart ile gerçekleştirebilir veya online alışverişler için geliştirilen son derece güvenli ödeme yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.


Enpara.com olarak geliştirdiğimiz ve hiçbir masraf veya ücret talep etmediğimiz Encard ile banka kartı kullanımının tüm avantajlarından faydalanabilir, ayrıca Sanal Encard’ınızı hızlıca oluşturabilir ve internet alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Encard'ınızla tüm alışverişlerinizde, nakit çekim işlemlerinizde, yurt içi ve yurt dışı tüm ATM'lerde özgürce kullanabileceğiniz bu karta Enpara.com web sitemiz üzerinden kolayca başvuru yapabilir, sayısız kampanya ile çok daha kullanışlı hale gelen bir banka kartına sahip olabilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Banka kartı ve kredi kartı arasındaki farklar nelerdir?

  Banka kartı ile kredi kartı arasındaki en önemli fark, banka kartı ile yaptığınız harcamalarda hesabınızda olan parayı; kredi kartı ile yaptığınız harcamalarda size açılan kredi limitini kullanmanızdır. Banka kartı ve kredi kartı arasındaki diğer bir fark da bankanın alacağı faize ilişkindir. Kredi kartı harcamaları, bankaya borçlanmanız anlamına geldiği için dönem sonunda bu borcu geri ödemeniz gerekir. Ödemenin yapılmadığı ya da eksik yapıldığı durumlarda faiz yükümlülüğü doğar. Banka kartı kullanımında ise faiz borcu doğmaz. Ancak, banka kartı kullanarak ek hesabınızdan harcama yapıyorsanız ek hesap bakiyesi için faiz ödemesi yapmanız gerekebilir. Banka kartını kredi kartından ayıran diğer bir özellik ise banka kartı ile yapılan işlemler için son ödeme tarihi ya da hesap kesim tarihi gibi faktörlerin geçerli olmamasıdır. Kredi kartı kullanımında ise hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi kavramları önem kazanır. Taksit imkânı da iki kart türü arasındaki farklardan biridir. Banka kartları, alışverişlerde taksit imkânı sunmazken, kredi kartları, özelliklerine göre taksit seçeneği verir. Son olarak kredi kartları için yıllık aidat ödemeniz gerekebilir. Banka kartları için yıllık aidat tahsil edilmez.

 • Banka kartının avantajları nelerdir?

  Temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan; vadesiz mevduat hesapları, para transferinden fatura ödemelerine kadar pek çok işlem için gerekli hale gelen bir banka hesabı çeşididir. Bu hesap üzerinden tanımlanan banka kartı sayesinde vadesiz hesabınıza ATM'ler üzerinden kolayca ulaşabilir, tüm para yatırma ve para çekme işlemlerini bankada sıra beklemek zorunda kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu kullanım kolaylıklarının yanı sıra POS cihazı bulunan iş yerlerinde dilediğiniz gibi harcama yapabileceğiniz banka kartları, vadesiz mevduat hesabında bulunan parayı özgürce harcama imkanı yaratırken, nakit taşıma zorunluluğundan ve para kaybetme riskinden kurtulmanızı sağlar.

  Banka kartı avantajları nelerdir?

  - Vadesiz mevduat hesabınız ile ilgili pek çok işlemi bu hesaba bağlı olan banka kartı üzerinden gerçekleştirebilir, şubeye gitme zorunluluğundan kurtularak, işlemlerinizi ATM üzerinden tamamlayabilirsiniz. Tüm bankaların ATM'lerinden 7 gün 24 saat para çekme ve yatırma imkanı sunan banka kartları, bu sayede mesai saatleri içerisinde şubeye yetişme stresinden ve şubede sıra bekleme derdinden kurtulmanızı sağlar.
  - Fatura ödeme, online alışveriş, para transferi gibi pek çok bankacılık işlemini yine bu banka kartı aracılığıyla gerçekleştirebilir, aynı zamanda tüm bu hesap hareketlerini ATM'lerden veya internet bankacılığı üzerinden kontrol edebilirsiniz.
  - POS cihazı bulunan her yerde yapacağınız harcamaları bu kart ile yapabilir, tüm alışverişlerinizi nakit taşıma zorluklarından ve para kaybetme riskinden uzak bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesabınızda bulunan parayı yanınızda taşır gibi rahatlıkla kullanabileceğiniz ancak nakit taşıyor olmanın tüm zorluklarından kurtulma şansı bulacağınız avantajlı banka kartları sayesinde, harcamalarınızı her zamankinden daha keyifli hale getirebilirsiniz.
  - Çeşitli kullanım amaçlarına yönelik olarak "hediye kartı" veya "harçlık kartı" şeklinde tanımlanabilen ön ödemeli banka kartları da sayısız kullanım avantajı sunan ve sıklıkla tercih edilen banka kartı çeşididir. Ön ödemeli banka kartları ile harcamayı planladığınız parayı karta önceden yatırarak gereğinden fazla harcama yapmanın önüne geçebilirsiniz.

  Banka kartı nasıl alınır?

  Banka kartı nasıl alınır sorusunun cevabı öncelikle kart sahibi olmak istediğiniz bankada vadesiz mevduat hesabı açtırmaktır. Banka tarafından sunulan şartlara göre değişiklik göstermekle birlikte şubeye başvurarak, internet bankacılığı kullanarak veya çağrı merkezi üzerinden vadesiz mevduat hesabı açtırabilir; bu hesap üzerinde tanımlanacak olan banka kartını belirttiğiniz adreste teslim alabilirsiniz. Kartınızı teslim aldıktan sonra güvenli kullanım için bir kart şifresi belirlemeniz ve banka kartını aktif hale getirmeniz gerekir. Birkaç basit yöntemle tamamlayabileceğiniz şifre belirleme işlemi sonrasında kartınız aktifleşir ve kullanıma hazır hale gelir.

  Enpara.com olarak, hem yurt içi hem yurt dışı tüm ATM'lerde kullanım imkanı sunduğumuz banka kartımız Encard sayesinde, avantajlı bir banka kartına sahip olabilir, tüm alışverişleriniz ve çeşitli harcamalarınız için kolay kullanım seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Siz de müşterimiz olmak isterseniz web sitemiz üzerinden başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Banka kartıyla internetten nasıl alışveriş yapılır?

  E-ticaretin toplam alışverişlerdeki payı her geçen gün giderek artıyor. Zaman kaybetmeden ve yorulmadan alışveriş yapmak isteyenler, internet üzerinden alışverişi tercih ediyor. Bu durum da banka kartlarının ve kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanım oranını yükseltiyor. E-ticaretin kolaylıklarından faydalanmak için kredi kartınız olmasına gerek bulunmuyor. Taksitsiz ve hızlı bir internet alışverişi için banka kartınızın olması da yeterli oluyor.

  Banka kartı ile internet alışverişi nasıl gerçekleştirilir?

  İlk kez internet üzerinden alışveriş yapacak kişiler, bu süreçte yapacağı işlemlere dair bilgi sahibi olmayabiliyor. Aslında internet üzerinden banka kartı ile alışveriş yapmak, oldukça kolay gerçekleşiyor. Bunun için kartınıza ait bilgileri bilmeniz ve doğrulamanız gerekiyor. Bu işlem, genelde 1 dakikadan az sürüyor. Dilediğiniz ürünü internet üzerinden yorulmadan sipariş verebilmeniz için güncel cep telefonu numaranızın da bankanızın kayıtlarında yer alması gerekiyor.

  Beğendiğiniz ürünü satın alma ekranına geldiğinizde kartınızın ön yüzünde yer alan 16 haneli banka kartı numaranızı girmeniz gereken bir alan karşınıza çıkıyor. Bu alana banka kartı numaranızı yazıp "Gönder" ya da “Devam” butonuna tıkladığınızda sistem, kart bilgilerinizi kontrol ediyor ve ekran değişiyor. Alışveriş yaptığınız yere göre değişmekle birlikte genellikle bankanızda kayıtlı olan cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre geliyor. Gelen bu şifreyi belirlenmiş bir süre onaylamanız hâlinde alışverişiniz tamamlanıyor. Gelen şifreyi doğru girmediğiniz sürece kartınızın bağlı olduğu hesaptan tahsilat yapılmıyor. Bu alışverişi sağlıklı biçimde tamamlamak için cep telefonu numaranızın bankanızdaki kayıtlarda güncel olması, büyük önem taşıyor.

  Banka kartı ile alışveriş yapmak güvenli midir?

  İnternet alışverişlerinde banka kartını kullanmak isteyenlerdenseniz buna uygun e-ticaret sitelerini tercih etmeniz gerekiyor. Bir çok e-ticaret sitelerinde bulunan, 3D Secure yöntemi ile internet alışverişleri güvenle yapılabiliyor.

  3D Secure sistemini verimli bir şekilde kullanabilmeniz için alışveriş esnasında cep telefonunu yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifre sayesinde banka kartı ile yapılan internet alışverişleri tamamlanabiliyor. E-ticaret sitelerindeki 3D Secure yöntemi, banka kartınızın çalındığı ya da kaybolduğu durumlarda bile kartınızdan alışveriş yapılmasının önüne geçiyor. Siz de banka kartınızı kullanarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

  İnternet alışverişlerinizi güvenle yapmak için Enpara.com üzerinden Encard'a başvurabilirsiniz. Encard'ınızı BKM Express sistemine kaydederek de internet alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik amacıyla internet alışverişinize limit koyabilir ya da bu limiti artırabilirsiniz.

 • Banka kartına nasıl para yüklenir?

  Vadesiz mevduat hesabına yatırılmış olan parayı nakit taşıma zorunluluğu olmadan harcama imkanı sunan banka kartları , hesaba para yatırma ve hesaptan para çekme işlemlerini ATM üzerinden gerçekleştirmeyi de mümkün kılar. Bu kartlar sayesinde kullanıcılar, sahip oldukları vadesiz mevduat hesabını dilediği gibi kontrol etme ve özgürce yönetme şansı bulurken, şubelerde sıra bekleme problemlerinin de önüne geçilmiş olur.

  Banka kartları sayesinde vadesiz hesabınızdaki paraya ulaşmak için banka gişelerinde uzun kuyruklar beklemeden, 7 gün 24 saat para çekebilir ve para yatırabilir ATM üzerinden pek çok işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Banka kartına para yükleme işlemi nasıl yapılır?

  Alışverişlerde, fatura ve benzer ödeme işlemlerinde ve çeşitli harcamalar sırasında büyük avantajlar sunan banka kartları ile yalnızca vadesiz hesap içerisinde bulunan para tutarı kadar harcama yapılabilir. Vadesiz mevduat hesabınızda bulunan miktarı POS cihazı olan tüm iş yerlerinde özgürce kullanma şansı bulabilir, nakit taşıma zorunluluğundan ve para kaybetme riskinden tamamen kurtulabilirsiniz.

  Vadesiz mevduat hesabınızda para yoksa banka kartından harcama yapabilmek için öncelikle dilediğiniz tutarı bu hesaba yatırmanız gerekir. Hesaba para yatırma işlemini şubelerde veya gişelerde sıra beklemeden, banka kartınız ile para yatırma özelliği bulunan ATM'ler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kart, ATM'nin belirtilen bölgesine yerleştirilir ve kullanıcı tarafından belirlenmiş olan kart şifresi girilir. Daha sonra banka kartına yüklemek istediğiniz parayı belirtilen bölmeye uygun şekilde yerleştirmeniz gerekir. ATM yatırılan parayı sayar, miktarı doğruladığınızda işlem tamamlanır. Bundan sonra banka kartınız ile ister internetten ister POS cihazı olan iş yerlerinden hesabınızda bulunan para ile dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

  Banka kartından para çekme işlemi nasıl yapılır?

  Nakit ihtiyacınız olduğunda vadesiz mevduat hesabı içerisinde bulunan parayı banka kartı ile yine ATM'ler üzerinden çekmek mümkündür. Günün her saatinde banka kartlarıyla para çekme işlemi yapabilir, şubede bekleyerek zaman kaybetmekten veya mesai saatleri içerisinde bankaya koşturmaktan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

  Hesabınızın bulunduğu banka tarafından belirtilen ATM ve banka kartı kullanım koşullarına göre bu işlemleri çok sayıda ATM üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle banka kartını belirtilen bölgeye yerleştirmeniz ve kart için belirlemiş olduğunuz güvenlik şifresini tuşlamanız gerekir. Daha sonra açılan ekranda yer alan "para çekme" seçeneğini tercih ederek, çekmek istediğiniz tutarı girebilir, nakit ihtiyacınızı en kolay şekilde karşılama şansına sahip olabilirsiniz.

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.