Altın hesabının faydaları

Altın hesabının faydaları

Geleneksek yatırım araçlarından biri olarak görülen altın hesabı, vadeli ya da vadesiz hesap seçenekleriyle yatırımcıların altınlarını güvende tutabilmesini mümkün hale getirir.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Altın hesabı nedir? Altın hesabının yatırımcılara sağladığı avantajlar nelerdir?


Altın hesabı, gram cinsinden altın alış satışı yapabilmenize imkân sağlayan bir hesaptır. Vadesiz altın hesabınızdan yapacağınız işlemlerde; altın kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan problemler yaşanmaz. Tarih, işçilik, ayar farklılığı ya da ezilme gibi sorunlar olmadan, fiziksel koşullardan kaynaklı hiçbir sıkıntı yaşamadan altın gramı değerinde işlem yapabilirsiniz. Altın değer kazandıkça siz de mevduatınızı daha değerli hale getirebilirsiniz.


Döviz işlemi yapar gibi 0,01 gram ve katları halinde altın alış satışı gerçekleştirebilirsiniz. Fiziki saklama sıkıntısı bulunmadan istediğiniz an dilediğiniz kadar altın alıp satabilirsiniz. Gram bazında işlem gerçekleştirebileceğiniz için küçük miktarlarda dahi yatırım yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. İnternet şube ve cep şube kolaylıkla altın hesabı açabilirsiniz.


Altın hesabının faydaları nelerdir?


Altın hesabı vadeli ve vadesiz altın mevduat hesabı şeklinde açılabilir ve altın hesabının faydalarından yararlanılabilir. Özellikle yüksek meblağlarda ve uzun vadelerde yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, vadeli altın hesabı seçeneğinden yararlanabilirler. Vadesiz altın hesabında herhangi bir faiz getirisi bulunmazken, vadeli altın hesabı sahipleri gram altın oranından faiz geliri kazanabilirler. Her iki mevduat hesabı türünde de hesabınız altının mevcut piyasa koşullarına göre fiyatlanır. Altın fiyatları üzerinde yaşanan düşüşler ve artışlar, hesabınızı doğrudan etkiler. Altın fiyatları arttıkça altın değerindeki paranız da aynı oranda artar ve azalır.


Birikimlerinizle altın hesabına açabilir; kaybolma, çalınma, değer kaybı yaşama ve yıpranma gibi sorunlarla uğraşmadan kazançlı çıkmanın keyfini yaşayabilirsiniz.


Enpara.com olarak, şube yerine dijital kanallar üzerinden hizmet veriyoruz ve şubesiz olmamızın getirdiği maliyet avantajını müşterilerimizle paylaşıyoruz. Siz de mevduatlarınızı Enpara.com Altın Hesabında değerlendirerek, güvenli bir yatırım aracı olan altınla birikimlerinize değer katabilirsiniz. Enpara.com müşterisi olmak isterseniz, hemen web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirip masrafsız ve kolay bankacılığın tadını çıkarabilirsiniz.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.