Altın hesabına nasıl altın eklenir?

Altın hesabına nasıl altın eklenir?

Altın hesabı, sabit mevduatlarınızı daha güvenli bir platformda muhafaza edebileceğiniz ve birikimlerinizi avantajlı fiyatlarla değerlendirebileceğiniz bir hesap türüdür. Tasarruf mevduatı sigortası güvencesinde bulunan altın hesabı, kısa ve uzun vadeli yatırımlarınız için size önemli fırsatlar sunar.


 
ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-300x250

Altın hesabına nasıl altın eklenir ve çıkarılır?


Döviz veya Türk Lirası’nı, günlük altın kuru dâhilinde altına çevirerek altın hesabına kolayca altın eklenebilir. Banka hesabına altın ekleyebilmek veya banka hesabından altın çıkartmak fiziki olarak mümkün değildir. Hesabınızda bulunan Türk Lirası karşılığında banka üzerinden altın alabilir veya hesabınızdaki altını kur dahilinde Türk Lirasına çevirerek çekebilirsiniz. Hesabınızda bulunan altınlar, altın fiyatlarındaki yükseliş ve düşüşe göre değer kazanabilir veya kaybedebilir.


Vadesiz altın hesabında, vadesiz döviz hesabında olduğu gibi altının güncel kur değeri baz alınır. Yatırdığınız toplam altın tutarı kadar Türk Lirası altın hesabınıza yatar ve hesabınızdaki tutar altın fiyatlarına göre şekillenir. Günlük işlem limiti dahilinde altın alma ve satma işlemi sorunsuzca tamamlanabilir. Altınlarınızı dönüştürmek istediğinizde ise hesabınızdaki altınları avantajlı fiyatlardan TL’ye çevirmeniz ve ardından vadesiz hesabınıza aktararak çekmeniz yeterlidir.


Enpara.com’da Altın hesabı nasıl açılır?


Enpara.com’da Altın Hesabı açmak için internet şube ve cep şube menüsü içinde bulunan “Hesaplar” sekmesinden “Yeni hesap aç” butonunu seçerek Altın hesabı açabilirsiniz.


Altın alış/satış işlemlerinizi internet şubesi üzerinden 7/24 takip edebilir, altın alış veya satış işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İş günlerinde ve mesai saatleri içinde alış ve satış arasındaki fiyat farkı daha az olduğu için bu saatlerde işlem yapılması önerilir.


Altın hesabının bir diğer avantajı da altınlarınızın çalınma ve kaybolma riskinin olmamasıdır. Altın hesabı ile mevduatlarınızı esnek bir şekilde yönetebilir, dilediğiniz anda TL ya da dövize geçiş yaparak anlık kazanç fırsatlarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.


Siz de birikimlerinizi Enpara.com Altın hesabında  değerlendirererek geleceğiniz için yatırım yapabilirsiniz. Enpara.com cep şubesi, internet şubesi ve çözüm merkezi aracılığı ile her bir kanaldan günlük 10 adet işlem gerçekleştirilebilir. Enpara.com’da müşterisi olmak isterseniz web sitemizden başvurunuzu  gerçekleştirebilirsiniz.


ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-EFT-HAVALE-VE-PARA-TRANSFERLERI-946x145

İlgili ürünler

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.