Aidatsız kredi kartı başvurusu

Ömür boyu aidat almayan Enpara.com Kredi Kartı'na hemen başvurun.
Kredi kartı aidatı, bankaların, çeşitli maliyetler doğrultusunda kartın talep edildiği dönemden başlayarak, kullanıldığı süre boyunca müşterilerinden tahsil ettiği bir nevi üyelik bedelidir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yani TCMB tarafından yayınlanan yönetmelik ile bankalar, yasal sınırlar çerçevesinde olmak kaydıyla kendi inisiyatifleri ile operasyonel giderler, personel gideri ve şube gideri gibi maliyetleri doğrultusunda kredi kartı aidat bedelini belirler.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-ONLINE-KREDI-KARTI-BASVURUSU-300x250

Yıllık aidat, genellikle kartın veriliş yıl dönümünde veya takvim yılının başında alınır. Kredi kartının kullanıldığı ilk günü takip eden bir yıl sonunda kredi kartı ekstresine yansıyan bir ücrettir. Yıllık ücret, aylık olarak da bölünebilir. Kartların yıllık aidatının yılda bir kez ödenmesi, daha yaygın bir uygulamadır. Kullanılan kredi kartlarına ilişkin olarak yıllık aidat ödemesi tutarı, kredi kartı sözleşmelerinin ekinde müşterilere sunulur. Yıllık ücret uygulaması, tüm kredi kartları için geçerli değildir. Kredi kartı kullanmak istiyor, ancak kart aidatı ödemek istemiyorsanız aidatsız kredi kartı seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Böylece size uygun avantajlar sağlayan bir aidatsız kredi kartı ile kartın yıllık üyelik bedeli ödeme zorunluluğundan kurtulursunuz.


Kredi kartına sahip olduğunuz hâlde kredi kartını hiç kullanmadıysanız bankaların kredi kartı aidatı talep etme hakkı yoktur. Bununla birlikte banka kartı veya sanal kartlardan da yıllık üyelik ücreti talep edilemez. Asıl karta bağlı olan her bir ek kartın yıllık üyelik aidatı, asıl karta ödenen yıllık aidatın mevzuatla belirlenmiş bir oranını geçemez.


Aidatsız kredi kartı nedir?


Aidatsız kredi kartı, bankalar tarafından müşterilerini mutlu etme hedefiyle bankaların sunduğu hizmetler arasında kart aidatı ödemesinin talep edilmediği kredi kartlarıdır. Talebiniz doğrultusunda banka tarafından size sunulan limitler dâhilinde alışveriş, ödeme talimatı ve nakit avans kullanımı gibi işlemlerinizi yapabileceğiniz kredi kartı, aidatsız olarak kullanılabilir. Aidatsız kredi kartlarının taksitli işlem yapma, puan verme gibi özellikleri, banka tarafından uygun görülen şekilde belirlenir ve farklılık gösterebilir.


Aidatsız kredi kartına sahip olmak için başvuruda bulunabilir ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi hâlinde banka tarafından size tanınmış olan limitler dâhilinde kartınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kredi kartı değerlendirmeleri, bankaların kredi politikaları ve ilgili yasal düzenlemelere göre yapılır. Gelirinizin düzenli olması, kredi notunuza bağlı olarak daha önce yapılan tüm kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli olarak yapılmış olması da kart başvurunuz değerlendirilirken göz önünde bulundurulan kriterlerdendir. Kredi kartı limitiniz, aylık yasal düzenlemeler neticesinde gelirinize bağlı olarak hesaplanır ve tüm bankalardan alabileceğiniz kredi kartı limitleri de dikkate alınan bir husustur.


Aidatsız kredi kartının özellikleri ve avantajları


Aidatsız kredi kartı, sizlere istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda faydalanabileceğiniz birbirinden farklı hizmetleri sunar. Acil nakit ihtiyacınız olduğunda yurt içi ve yurt dışındaki ATM’lerden nakit avans limitinizi kullanarak para çekebilirsiniz. Ayrıca, internet veya cep şubelerinden de Vadesiz TL hesabınıza kartınızdan para aktarımı yapabilirsiniz. Kartınızla online fatura ödemelerinizi internet veya cep şubesi üzerinden yapabilir ve düzenli ödeme talimatı da oluşturabilirsiniz. Böylece ödeme noktalarına gitmenize gerek kalmadan kolaylıkla ödemelerinizi yapar ve son ödeme gününü kaçırmazsınız. Cep telefonunuza TL yükleme işlemlerinizi de yine internet ve cep şubesi ile gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi kartınızı internet alışverişlerinizde de güvenle kullanabilirsiniz. İnternetten aylık alışveriş limitiniz dâhilinde yapacağınız işlemlere ilişkin olarak da internet ve cep şubesinden limitinizi güncelleyebilir veya isteğe bağlı olarak kartınızı internet kullanımına tamamen kapatma seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Temassız ödeme özelliğine sahip POS’lardan belirli bir tutara kadar olan harcamalarınızda temassız ödeme yapabilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek Motorlu Taşıtlar Vergi ödemenizi de aynı kolaylıkla ücretsiz olarak kredi kartınızla Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden yapabilirsiniz.


Aidatsız kredi kartını bütçenize göre kullanın


Kredi kartı kullanırken bütçenize göre uygun düzenlemeleri yapabilmek ve ihtiyacınıza uygun kararlar almak, dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Gelirinizi elde ettiğiniz tarihe göre ekstre kesim tarihini yılda iki defa değiştirebilir ve böylece son ödeme tarihinizi geçirerek kredi notunuzu düşme tehlikesinden de kurtarmış olursunuz. Son ödeme tarihine kadar minimum ödeme tutarının tamamını ödemeniz gerekir. Kredi kartınızın ödemesini geciktirmeniz durumunda ise ilk gecikmeye düştüğünüzde SMS, e-mail ya da push notification gibi yöntemlerle bilgilendirilirsiniz. Kredi kartı borcunuzun ait minimum ödeme tutarını, ekstrede belirtilen son ödeme tarihine kadar internet şubesi, cep şubesi, ATM’ler, çözüm merkezleri veya müşterisi olduğunuz banka haricinde diğer bankalardan para transferi yoluyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi kartı limitinizi gelirinize bağlı olarak artırma talebinde bulunabilirsiniz. Yapılan değerlendirmenin olumlu olması sonrası size sunulan teklife onay vermeniz ile yeni limitinize sahip olursunuz.


Aidatsız kredi kartına siz de sahip olun


Aidatsız kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerde miktara bağlı olarak farklı taksitlendirme imkanları bulunabilir. Enpara.com Aidatsız Kredi Kartı ile belli bir tutara kadar yaptığınız harcamalarınızı ekstre kesim tarihinden önce hiçbir faiz veya ücret ödemesi olmadan taksitlendirilebilirsiniz. Siz de Enpara.com Aidatsız Kredi Kartı’ndan ve bu karta bağlı olan diğer avantajlardan faydalanmak istiyorsanız web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Enpara.com olarak, kredi kartı ürünümüzden ömür boyu aidat almayacağımıza söz veriyoruz. Siz de Enpara.com Kredi Kartı’na başvurmak isterseniz internet üzerinden veya cep şubesinden aidatsız kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Şube olmadığı için başvurunuz ardından gerekli işlemler, adresinizde tamamlanır. Eğer henüz Enpara.com müşterisi değilseniz web sitemizden müşteri olmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi sonrası kartınız adresinize gönderilir.

ENP-21734-BILGI-BANKASI-BIREYSEL-ONLINE-KREDI-KARTI-BASVURUSU-946x145

İlgili ürünler

Daha fazla bilgi

 • Aidatsız kredi kartının özellikleri ve avantajları

  Aidatsız kredi kartı, yıllık veya dönemsel olarak üyelik ücreti talep edilmeyen kredi kartı çeşididir. Bankaların hizmetlerini gerçekleştirebilmek için yapmış oldukları maliyetler doğrultusunda belirledikleri bir aidat miktarı, sizden talep edilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayınlanan yönetmelik gereğince bankaların aidat talep etmedikleri bir kredi kartı da bulunmak zorundadır.

  Kredi kartı kullanmak istiyor; ancak kredi kartı aidat ödemesini yapmak istemiyorsanız aidatsız kredi kartına başvurabilir ya da mevcut kredi kartınızı limiti sabit kalacak şekilde aidatsız kredi kartına dönüştürme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bir takvim yılı içerisinde kayıp, çalıntı bildirimiyle ya da farklı sebeplerden dolayı kartınızı iki kere yenileme talebinde bulunursanız banka, herhangi bir aidat ya da masraf talep edemez. Aidatsız kredi kartının özellikleri ve size sağladığı avantajlar, her bankada farklılık gösterebilir.

  Aidatsız kredi kartı ile yapılan harcamayı bir sonraki aya erteleme, taksitli alışveriş yapma, nakit ihtiyaçlarınızı karşılama, puan kazanma, işlem taksitlendirme gibi farklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bankalar tarafından size sağlanan en uygun hizmetleri araştırmak önemlidir. Örneğin, sık sık uçuş yapıyorsanız uçuş puanı kazandırma özelliğine sahip bir aidatsız kart tercih edebilirsiniz. Aidatsız kredi kartı seçenekleri arasında kart aidatı ödemesini size yapan kredi kartı da vardır.

  Aidatsız kredi kartının avantajlarından siz de yararlanın

  Online fatura ödemelerinizi ve vergi ödemelerinizi gerçekleştirmeniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size sunulan hizmetler arasındadır. Kartınızla trafik borç cezalarınızı da kolay yoldan ödeyebilirsiniz. Böylelikle kurumlara gitmeye gerek kalmaksızın internet üzerinden vakit kaybetmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online alışverişlerinizde de aidatsız kartınızı kullanabilirsiniz. Güvenli sitelerden yapacağınız alışverişlerde istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Yanınızda peşin para bulunmadığı zaman ya da tercihe bağlı durumlarda da kartınızla alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Aidatsız kredi kartlarının tercih edilmesindeki en önemli pay, hiçbir ödeme yapılmamasıdır. Herhangi bir yıllık kullanım masrafının yanı sıra ek bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız. Kartınızı yurt içi ve yurt dışındaki acil nakit ihtiyaçlarınızda kullanmanıza yönelik imkânlar da sağlanabilir. Nakit avans limitiniz ile ihtiyacınız doğrultusunda para temin edebilirsiniz.

  Enpara.com olarak, kredi kartından ömür boyu kart aidatı almıyoruz. Ayrıca, kartınızla her ay yaptığınız belli bir tutara kadar olan harcamalarınızı hiçbir faiz ya da ücret ödemeden taksitlendirebilirsiniz. Kartınızla MasterCard’ın Platinum kartlarına ait avantajlarına sahip olmakla birlikte kartınızı isterseniz BKM Express ve MasterPass’a da tanımlayabilirsiniz. Siz de Enparalı olmak isterseniz web sitemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara.com Bilgi Bankası’nda yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemekte olup Enpara.com’un sunmakta olduğu veya sunacağı ürünlerle, servislerle veya kampanyalarla ilgili bir taahhüt içermemektedir. İçeriklerde yer alan bilgiler hakkında konunun uzmanlarına danışmanızı ve önerileri uygulamadan önce uzman görüşlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.